Neplatili jsme TV poplatky - prohlášení

Od: Datum: 10.03.12 14:42 odpovědí: 9 změna: 31.05.12 10:32

DOBRÝ DEN, právě jsem obdržela VÝZVU NEEVIDOVANÉMU POPLATNÍKOVI od ČT.

Ano, před rokem jsme se přestěhovali do vlastního a doufali, že na nás nepříjdou. Tudíž jsme se se k polatkům nepřihlásili.

Teď musíme učinit čestné prohlášení. Ale nevím, co napsat, aby jsme neplatili pokutu.

Zaškrtla bych, že na základě výzvy se přihlašuji do evidence. Bojím se, že se budou dožadovat uhrazení částek (i s penálem) za to období, kdy jsme se přestěhovali do teď.

Víte někdo, jak vlastně postupují? Když napíšu doprovodný dopis, že jsme neměli televizi ani rádio, můžou si to nějak dohledat?

Prosím o radu. . .


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: lujs®
Datum: 10.03.12 14:51
avatar

Stačí když si na poště u přepážky SIPO přihlásíte rozhlas a televizi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.03.12 14:52
avatar

Dobrý den, do čestného prohlášení napište: bydleli jsme zde jen přechodnou dobu. Bydleli jsme většinou u rodičů, kteří jsou poplatníci rozhlasových a televizních poplatků. Přiložit číslo poplatníka.

Čestné prohlášení je povinen oslovený doručit do České televize do 30 dnů po obdržení výzvy, jinak po uplynutí této doby může být dotyčný považován za poplatníka a může mu být předepisován televizní poplatek.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 10.03.12 14:54
avatar

Tyto výzvy občas ČT zasílá lidem, které nemá ve své databázi plátců. Myslím, že pokud se na základě této výzvy přihlásíte jako nový poplatník, budou rádi a nebudou řešit případnou historii Vašeho neplacení. Těžko by dokazovali, že jste TV přijímač vlastnili. Ani nevím, jaké čestné prohlášení musíte učinit, přesně si už formulář této výzvy nepamatuji. Přihlašoval jsem se takto před několika lety, přitom jsem se od roku 1988 odstěhoval od rodičů a neplatil. Nic neřešili, pouze jsem se zaregistroval na ČT a dal bance trvalý příkaz...

doplněno 10.03.12 16:22:

Čestné prohlášení je, myslím, pouze pro případ, že byste i nadále nechtěla platit - musela byste prohlásit, že TV nevlastníte...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: paradise
Datum: 10.03.12 16:19

Pokud jste předtím bydleli s někým ve společné domácnosti - neměl by to být problém (pokud dotyčný ovšem platil řádně poplatky) odvolat se na to a poukázat na řádné placení.:)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jimsan
Datum: 29.05.12 20:39

Nerozumim proc bych se mel "obhajovat a dokazovat" nekomu (ČT), kdyz nevznikl z me strany nemaje prijimac - logicky -tak nejsem prihlasen. (To bych asi z logiky teto vyzvy musel take zajit na policii a prohlasit ze jsem nic neukrad, zvire jsem netrapil apod..)?

Domnivam se take, ze protoze se neucastnim konzumace TV tak nemusim ani znat jejich zakon a tim padem me nezajima proc by me mel zajimat nejaky dopis, ktery nota bene nema ani pravni nalezitost doruceni, takze se asi tezko muze ČT na zaklade obycejneho (a pro mne urazliveho a reklamniho) dopisu v budoucnu o cokoli snazit.

Spis bych rekl ze to je psychologicky natlak a vy jste vymekli. Stejne jsem tak neucinil pred lety a na obdobny dopis jsem proste nereagoval. Nuc se nestalo. Nestane se ani nyni. To ze Vam zpusobili stress a musite se obhajovat a ztracite cas, zatimco se nejaka arogantni slozka televize snazi zjednodusit si zivot a obesila nevinne a sporadane obcany je projev na ktery se nelze ani divit ze mohou lide zareagovat naprosto opacne. A to tak, ze jednou az si TV poridi schvalne treba nezaplati.

Podstata placeni za neco co je nevalne kvality a dnes je drzeno pri zivote jen pro to ze tlaci reklamu na zbozi a na nektere politiky az k nam do obyvaku je hnus a platit by se nemelo z podstaty vubec. Bud si ochrani signal nebo at mi s nim nelezou pres prah domuJinak se nemohou divit ze lze "sledovat" tu jejich televizi i bez prihlaseni se..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fran
Datum: 31.05.12 10:32

Rozesílají čas od času dotaz odběratelům elektřiny, u kterých proto předpokládají TV. Na formuláři byly k zatrhnutí možnosti, jedna z nich prohlášení "nevlastním", asi místopřísežné. Odeslat a je klid. TV považujeme za nekvalitní požerák času a nikdy nepřekročila práh.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 30.05.12 07:58

Buď vyplníte čestné prohlášení, že nepoužíváte ani rozhlas ani televizi a pošlete - pak nebudete platit nic. Nebo na poště zařídíte platbu a nic neposíláte. Zpětně nikdo nezjišťuje (ani nemá jak) jestli jste měli či neměli televizi, ale jakmile se přihlásíte, už se těžko budete odhlašovat, kdybyste náhodou zjistili, že televize je na nic a vyhodili ji.*smich*. Ale jde to taky.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: lui*
Datum: 30.05.12 23:30

Televizi to oznámil Váš dodavatel el. energie. Má to za povinnost ze zákona, sdělit jim, že vznikla domácnost-odběrní místo. Oni si to zkontrolují s databází a neplatíte-li, obešlou Vás dopisem. Zkuste si zahrát na "mrtvého brouka". Pokud to nechají být, nechají. Pokud ne, dostanete další dopis. Uvidíte sám. Ostatně, vy tam máte trvalé bydliště? Lze Vám nějak dokázat, že tam opravdu bydlíte? Vlastníte TV přijímač? Pokud ne, nemusíte platit.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: buss
Datum: 30.05.12 23:44

Vy jste nepochopila, kdo ze zákona tyto poplatky je povinen hradit. Nevlasnit RTV je irelevantní, měli jste je odhlásit na poště.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.