Jsem alkoholik

Od: Datum: 09.03.12 18:26 odpovědí: 13 změna: 09.06.12 12:18

Vydržel jsem už týden nepít. Ale nevím co jiného dělat večer. Lépe řečeno, dělám toho plno, ale jsem naučený dělat to pod vlivem. Dnes chceme koukat s přítelkyní na film a já mám spojeno dobrý film s alkoholem. A opravdu mám tu nejsilnější touhu za tenhle týden. Asi si tu láhev otevřu.

Ještě na tom nejsem tak špatně jako opravdu alkoholické trosky. Mám práci, přitelkyni , děti a normálně funguji. Ale pokuď by to pokračovalo tímhle tempem, brzo se na dno dostanu.

Nejhorší je že mám spoustu důvodů nepít a jen tu jednu šílenou touhu a nutkání se napít. A stejně tu nevolnost nedokážu ovládnout.

Není tu někdo s podobným problémem, třeba už vyřešeným co by mi poradil jak z toho ven? Na léčení jít ZATÍM nechci ze strachu co řeknu okolí a také jsem pracovně vytížen.

děkuji

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.03.12 18:36

Dobrý den,to že si příznáváte že jste alkoholik je první krok k tomu abyste s tím bojoval.Nikdo za Vás nevyřeší jak z toho ven,jen Vy sám.Pokud sám nebudete chtít,NIKDY s tím nepřestanete a stane se z Vás troska jak sám píšete.Pokud s tím chete opravdu přestat,uvědomte si že už do smtri nesmíte ani kapku,ani na to pomyslet. první tři měsíce budou nejhorší,tělo je zvyklé na dávku a bude ji po Vás vyžadovat,a bude útočit na Vaše slabá místa,ale nesmíte polevit.Vždyt máte rodinu a ta by Vás měla podržet. Přiznejte barvu přítelkyni a pokud Vás má ráda a pokud o Vás stojí,bude bojovat s Vámi.

Přeji Vám velmi pevnou vůli a hodně štěstí.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 09.03.12 18:48

Dobrý den, podle definice od Mudr Nešpora je ta, že alkoholik je každý, kdo se napije alespoň 1x za rok. Jiná poučka říká, že problém nastává v okamžiku, kdy vás alkohol začíná ve společnosti, nebo v rodině nějak omezovat, či jinak ovlivňovat. To co popisujete je už asi opravdu za hranicí a je alespoň dobře, že si to dokážete přiznat. Já bych doporučil si najít aktivitu, třeba sport, která vám vytěsní myšlenky na alkohol a případně si domů nakoupit neakoholické pivo. Tu atmosféru z otevírání a konzumace pivka si prožijete taky, jen do krve nic nepřijde. *palec*

Od: avatar*
Datum: 09.06.12 00:08

Možná jsi abstinent, ale co ty hrubky!

Datum: 09.06.12 11:58

A Vaše rada, mimo kritizování ostatních? Nebo jsme na olympiádě z češtiny?:D

Datum: 09.03.12 19:58

Pepo, musíte změnit navyklé stereotypy - vyhnout se situací, kdy běžně pijete - aspoň pro začátek. Raději si jít lehnout a vynechat film, když ho máte spojený s vínem - napít se sklenky vody vždycky když máte chuť na alkohol . A odměnit se něčím, co vám také chutná - třeba čokoláda, a podobně. Držte se, stojí to za to, bude líp.

Datum: 09.03.12 22:56

Když víte, že si dát vlastně nechcete, ale neovládnete se, tak samozřejmě JSTE alkoholik. Stereotyp klepající se trosky zvracející manželce do bot, to už jsou extrémy, kam zajdou ti, co si myslí, že do té doby alkoholici nejsou. Nezvládnout týden bez alkoholu? Připadá mi fascinující, že si myslíte, že v tom už nejste až po uši

Trochu možná je otázka, co pijete. Jestli pivo, to se šidí špatně (i když, od toho jsou varianty pro řidiče, ni?), jestli víno, tvrdý - co to alespoň šidit, snížit objemy? Místo vína střik nebovíno s colou, zkusit míchané nápoje s výraznými džusy nebo s mátou, kde se podle chuti prakticky nepozná, že tam ten alkohol není. Držíte sklenici, pijete, chutná to správně. Lepší než tlouct hlavou do zdi

Od: tomasgulas
Datum: 10.03.12 09:05

Předně - Nešpor není špatný chlap, ale je to už docela fanatik, podle něj je v pytli i člověk, který si dá kávu. Bral bych ho trošku s rezervou.

A Tobě, Pepo, radím jediné: Už nezačínej. Přesně ten pocit - mám to pod kontrolou, nejsem na tom špatně - to si myslí každý alkoholik. A to, že týden nepiješ a máš strašnou chuť se napít, je toho důkazem. Já se na to vykašlal ze dne na den, nejhorší to byl týden dva potom, co jsem přestal. Myslím si, že je strašně důležité, nepředstavovat si to, že už se nikdy nenapiješ. To se Ti mozeček bude hned bránit. Prostě teď nepiju a pak se uvidí. Až to bude 2 týdny, dotáhnu to na měsíc a tak dál. U mě to bylo 6.března 2012 dva roky, co jsem nepozřel ani doušek alkoholu. Myslím, že i kdybych si dal, nic se nestane. Byl jsem pivař a věř nebo ne, vůbec, ale opravdu vůbec na to nemám chuť. Ještě když to bylo půl roku, ta chuť i byla. Ale pak jak když utne. A mimochodem, vidím, jak to ostatní táhne do prdele. Přitom oni to nevidí, že za všechny problémy může jenom ten chlast. On totiž ovlivňuje myšlení ve všem, ne jenom v tom, že si teď zajdu na pivko, ale ouplně v jakékoli činnosti. Já to říkal takhle, když se mě někdo ptal, proč nepiji: Problém s alkoholem jsem asik neměl, ale možná bych ho měl za další dva roky, proto jsem v nejlepším přestal. Začal jsem cvičit, makat na sobě, shodil skoro 30 kilo, dodělal si maturu (to jsem začal už když jsem pil) a teď dělám výšku. Mám Kristova léta a toho 6.března před dvěma roky jsem seděl o půl šesté ráno v baru (hospoda už byla zavřená), lámal do sebe 16 pivečko (z toho bylo 8 jedenáctek Holby nahoře z hospody), pohoda, kecal jsem s kámošem a řekl jsem si doma - a dost. A to jsem neměl žádný hrozný stavy, nezvracel jsem, nebyl agresivní, dokonce se chlapi smáli vždycky tomu, že poznají, že jsem nalitý podle toho, že se vždycky slušně rozloučím, zasunu židli a odkráčím perfektní chůzí domů, jako bych měl v zádech pravítko *smich*

Vidíš, taky jsem si to tak mohl říci - není žádný problém a opravdu ještě možná nebyl. Ale třeba by byl už dnes. Kdybych měl přítelkyni, šel bych do toho tím tuplem a ještě něco: Míval jsem dost vysoký tlak. Bral jsem už dvoje prášky, de facto se mi každý půlrok měnily za silnější nebo zvyšovalo dávkování. Teď již neberu nic. Dle doktorů nelze vysoký tlak vyléčit, ale já jem důkazem, že lze. Proto moc nevěřím ani tomu Nešporovi. Není to zdarma, chce to cvičit, ale jde to.

Jo a zase mi to pálí :D

Od: uska®
Datum: 10.03.12 10:29

Pepo - popíši příběh mého známého.

Nepil denně, nepotřeboval to, ale jednou za 14 dní do němoty. Tvrdil, že to tělo potřebuje. Našel si novou přítelkyni a té se to nelíbilo, nedávala ultimata, jen ho dotlačila, aby začal přemýšlet. Omezil alkohol, intervaly ožíračky se prodlužovaly, ale jednou za 2-3 měsíce se z něj stalo hovado. Jeden k kámošů ho natočil a nestačil se divit.Sám zašel k lékaři (nevím zda psycholog či psychiatr) a požádal o konzultaci. Dozvěděl se, že je kvartální alkoholik.

Docházel jednou týdně na pět minut k lékaři, aby sdělil kolik toho za týden vypil. Moc se držel zpátky, styděl by se lékaři říci, že je slaboch, že pil. Lhat neumí. Lékař mu zařídil jednu noc v léčebně alkoholiků, jen na podívání, bez léčby. Na vlastní lidi viděl, jak z vrcholových sportovců jsou trosky, jak leží a čouhají z nich hadičky, mozky k nepotřebě. ... Od té doby si nedal ani pivko, docházel k lékaři asi ještě půl roku a vždy hrdě hlásil - já jsem se nenapi Žádné léky nebral. Již je to více jak deset let a opravdu si nepřipije ani na Silvestra. Tvrdí, že dát si jedno pivo, tak je v tom zase. Nejhorší prý byl druhý měsíc abstinence, že nemohl jít kolem hospody, že i ventilátor z putiky jej přitahoval dovnitř.

Datum: 10.03.12 18:32

Dobrý večer,

chlape,vždyť máte dost důvodů,proč toho nechat-přítelkyně,děti,práce-to všechno Vám nejspíše chlast jednou vezme,ale to už většinou bývá na nápravu pozdě.Byl jsem ještě nedávno na tom podobně jako Vy.Prostě ve 14.00 mi v práci padla a kolem 15.00 už jsem přemýšlel,v kolik do hospody vyrazím.Takhle jsem to dělal prakticky denně skoro 10 let.Denně průměrně 8 piv,k tomu občas kořalka a v sobotu a neděli jsem chodíval dokonce dvakrát denně,hlavně v létě.Ráno kolikrát ještě přivožralej skočil do auta a hajdy do práce-to jsem se modlil,aby mě někde nečapli.V práci to kolikrát ze mě táhlo ještě v 10 dopoledne a to jsem si přísahal,že to odpoledne na 100% nikam nejdu...Hádejte,jak to dopadlo...

Neměl jsem ale žádný stálý vztah,taky kdo by o mě stál,žejo,k sexu mi stačily jednorázovky na noc.Mimochodem,na sexu jsem taky závislý,ale z toho se fakt léčit nechci*smich*Mnohokrát jsem si říkával,že s tím chlastem chci jednou skončit,ale pořád to bylo silnější než já.To už jsem uvažoval,že se tajně přihlásím alespoň na ambulantní léčbu...Nestalo se tak,ale potkal jsem ženu,na které mi skutečně záleží a kvůli níž mi stálo zato toho pití nechat.Se svou minulostí jsem se jí svěřil,nebyl důvod to neudělat.Ona mi dodnes hospodu nezakazuje,ale já tam prostě nechci.Zajdu tam jen v pátek a to ještě ne každý.Raději si doma dám občas dvě sklenky červeného vína a nic mi nechybí.Dodnes ale vím,že úplně abstinovat nepřestanu,ale dnes už mohu s jistotou říct,že to mám pod kontrolou.

Vám přeji,ať se z toho co nejdříve dostanete,ať už sám,nebo s pomocí jiných,to je jedno,ale prostě to udělejte,stojí to za to.

Hezký večer

Od: sisinka*
Datum: 10.03.12 21:57

Vsem Vam moc drzim palce a obdivuju Vas,ze jste to dokazali.Hlavne vydrzte!*palec*:)

Datum: 11.03.12 07:28

Manžel, prima chlap a táta. Začalo to pozvolna, až se dopracoval na skutečného alkoholika se vším všudy. Nakonec ho psychiatrička poslala do Havl. Brodu. A´T prosil a skuhral sebevíc, že se polepší, ať mu dá ještě šanci. Ano, už mu jich několik dala, ale promarnil je. Tentokrát to bylo tedy natvrdo. Z Brodu za týden do Želivi. Za půl roku se z něj stal úplně jiný člověk. Vrátila se k němu rodina, děti. Dodnes se nenapil a je to 5 let. Doufám, že vydrží. Nevadí mu ani velké oslavy. O padesátinách všichni pili slivovici. On si přinesl sklenici kofoly. A šlo to.

Projít tím ústavem není k zahození. Člověk se dozví, jak zůstat člověkem, jak si zachovat důstojnost. Přednášky, filmy, rozhovory, pitvání jak, proč a kdy. Manžel dnes lituje jen jedné věci - že to nechal tak dlouho. Je mu totiž 61 let a tvrdí, že udělat to před 20 lety, byl by jeho život daleko lepší. Ale co naděláme, lepší pozdě, než nikdy. Jaga.

Datum: 12.03.12 15:56

Dobrý den, píšete, že se nechcete léčit ze strachu, co řekne okolí. Pokud si však neporučíte, že nebudete pít, tak okolí to bude vědět určitě. Je to těžké. Nepíšu o tom, co jsem od koho slyšela...Já byla na léčení koncem roku 2006 a od té doby jsem 100% abstinující alkoholik. Nemám problém dodržovat abstinenci. Pomohlo mně "štěstí" v neštěstí. Když jsem nastoupila na léčení, dostala jsem ten večer záchvat a to mně strašně poděsilo, že pokud budu pokračovat v pití, tak se při nějakém záchvatu už nemusím probrat. Od té doby se mně alkohol tak zprotivil, že ho nemůžu ani cítit. Za těch pět let jsem byla na akcích jako svatba dcery, srazy ze školy, křtiny vnoučat, zlatou svatbu rodičů, kulaté narozeniny dcery, máti, neteře...takže těch nástrah bylo dost, ale ani jednou mně to nenapadlo, že jsem na akci, kde se musím napít. Nikde není napsané, že se ke všemu, co se děje musí pít. Jezdím často do léčebny na "áčko"kde hovoříme o sobě a o tom, jak se nám daří a jak nám je, když nepijeme. Ráda tam jezdím, kvůli sestřičkám, kvůli psychologovi. Byla jsem tam 3 měsíce a ráda na to vzpomínám. Byli jsme bezva oddělení, rozuměli jsme si, o to víc mně mrzí, že za těch pět let zemřelo 6 lidí, kteří tam byii s námi. Pokračovali v pití a odmítli se vrátit na léčení. Byli to spolupacienti v rozmezí nejmladší 28 roků a nejstarší 55 roků. Často na ně vzpomínám a navíc vím o dalším, který k tomu, bohužel, spěje. Držím Vám palce, opravdu záleží hlavně na to, abyste si vsugeroval do mozku, že PITÍ NE! Pokud Vaše přítelkyně o tom ví (měla by vědět), ať pomůže. Hlavně není potřeba, abyste měli doma zásoby alkoholu, pokud to máte "po ruce", tak je jen krůček k tomu, že se "flaška" hned otevře. DRŽTE SE.

Datum: 09.06.12 12:18

Existují také Anonuymní alkoholici, podívejte se na jejich stránky a zvažte, jestli by vám nemohli něco dát.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.