Nejste přihlášen/a.
Mám manžela a naše manželství není dobré a asi se rozvedeme. S manželem již několik žijeme sice ve společné domácnosti , ale ve skutečnosti spolu nežijeme jako manželé . Podnikám a slušně vydělávám. Myslíte, že můžu založit společnost a napsat jí na matku? Spíš mě zajímá jak to bude vypadat až ona zemře, komu připadně s.r.o. s mým majetkem? Mám totiž ještě sourozence a to je pěkný vykuk co si užívá života a jen čeká co zdědí. Předpokládám , že manžel stejně odejde a založí si někde rodinu a jeho nová mladší žena bude chtít i peníze, které jsme za společný život vydělali. Jde mi o moje děti kvůli ním se snažím, aby se měli lépe než já. Nechci ,aby to dostala nějaká zlatokopka. Taky nechci v důchodu žvejkat trávu .
Vaše matka může založit jakoukoliv společnost, pokud splní zákonné podmínky...Pokud Vás k tomu zmocní, můžete jednat jejím jménem...i napsat sro na ní...Napsat s.r.o. na někoho, znamená že někdo něčím jménem jedná.
Pokud ona zemře, její s.r.o. bude předmětem dědického řízení...
Pokud manžel stejně odejde a dojde k vypořádání SJM, můžete opět nabývat majetek bez rizika že se při rozvodu o něj budete muset dělit...
Podle mého názoru by bylo nejlepším řešením zúžení společného jmění manželů. Provádí se vždy formou notářského zápisu. Pak by v případě rozvodu zůstala firma ve vašich rukou. Takové zúžení je však výsledkem dohody obou manželů a jen vy víte, zda by byl manžel ochoten na takovou dohodu přistoupit. Pokud byste převedla firmu na svou matku, pak by v případě její smrti dědil i váš bratr. Jaká část majetku by mu připadla, to by záviselo na tom, zda by šlo o dědictví ze zákona či ze závěti.
na to mi manžel určitě nepřístoupí a byl by hlupák, kdyby to udělal. Spíš bude lepší pokud budu vidět něco špatného na čas to můžu dát mamce až se bouře přežene , zase to převedeme ke mě.
Napsat společnost na maminku a k tomu ji požádat, aby sepsala závěť ve váš prospěch (případně i svých vnuků). Do té závěti musí uvést důvody, proč si přeje, aby nedědil syn (není delší dobu ve společné domácnosti, nepečuje o ni ve stáří, nepřispívá na domácnost...).
Pak můžete dědit jen vy, váš bratr bude vyděden - ovšem on může napadnout závěť soudně, zvláště, je-to ten vykuk (děti normálně dědí po rodičích ze zákona).
Pokud máte zletilé dobré dítě, pište firmu také na ně, ne?
Skutečnost, že syn nebydlí s matkou ve společné domácnosti a nepřispívá na ni, není důvod k vydědění. Soud by téměř jistě prohlásil vydědění za neplatné.
No a co kdyby, když už se to manželství sype, jste podala návrh na rozvod vy? Jistě, na matku to můžete založit, ale otázka jak je matka schopná a manžel do toho začne vrtat. To budete dělat zadarmiko, žádný podíl? Ale že by se nenašla obezlička v našem zakrouceném právu? Určitě ano. Je i možnost zúžit SJM i bez souhlasu druhého aj.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.