Jak zvýšit alimenty a jak to dokázat?

Od: Datum: 02.02.14 19:38 odpovědí: 4 změna: 02.02.14 20:05

Dobrý den,

už dlouho přemýšlím o zvýšení výživného od otce.

Jsem stále studentka (starší 18 let) a můj otec na mě platí 2 300,-.

V době, kdy tuto částku soud rozhodl, měl můj otec měsíční plat průměrně 40 000. Jenže díky jeho "skvělé" účetní se mu podařilo u soudu dokázat, že má 8 000 (POZOR! - né že to je jeho měsíční, ale že je těchto 8 000 jeho roční plat). V tom případě i kdyby měl takový plat, tak nemá ani na to, aby zaplatil výživné.

Jenže jak se má člověk proti tomu ohradit, když nemá peníze na právníka a nemá k tomuto patřičné důkazy... Soud prostě v klidu uzná, že je můj otec (už 14 let) v mínusu a že nemá prakticky ani na to, aby se najedl, kde bydlel aj.? Kde je ta spravedlnost?

A právě dnes jsem opět naštvaná a v koncích, že nemám na nic jiného než na základní lidské potřeby. Nemůžu si ani zaplatit přijímačky na vysokou školu, protože kde bych na to vzala? A můj otec si v klidu pořídil dům (+ má byt), nové auto, zdědil po svých rodičích pozemky.

Chtěla bych tedy dát návrh na zvýšení alimentů, ale mamka mě upozorňuje, že u soudu budu muset dokazovat vše: všechny účtenky apod.

A proto se ptám, prosím Vás,... kde mám například sehnat účtenku za něco, co si nemůžu pořídit (placení kroužků, školní výlety, učebnice...)? Kde mám sehnat normálního právníka, který něco zmůže proti jeho pěkně drahé právničce? Jak mám argumentovat proti němu, co on u soudu řekne, když prý já u soudu budu mluvit jako první, on jako druhý a podle toho soud rozhoduje? Už se nikdo na nic neptá? A ještě mě napadá, lze požádat o změnu soudce/soudkyně, která by tento případ měl/měla řešit?

Děkuji všem mockrát za každou odpověď.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.02.14 19:52

Hele, myslím si, že by někomu už přislo divné, že má plat 8000,- ročně (vždyť to není ani 1000,- za měsíc!)

Normálně bych zkusila zažádat o zvýšení alimentů. Pokud už jsou alimenty 14 let takové, tak je na to nejvyšší čas. Odvíjí se od věku a tedy i potřeb dítěte.

A navíc, všechny vaše potřeby nemají jít z alimetů otce, máte taky matku. Přijímačky na VŠ se neplatí, platí se administrativní poplatek. Pokud se platí přijímačky, SCIO má sociální slevu, ale 400,- snad není taková částka.

Ohodnoceno: 1x

Od: mike32*
Datum: 02.02.14 19:58

A co takhle najít si práci - brigádu a začít si vydělávat sama, když Vám je už přes 18 let? Já jsem taky studoval a přitom chodil na brigády a od svého táty jsem nic nechtěl - natož ho ještě hnát k soudu aby platil víc ... tohle udělat - to bych se dodnes musel stydět před tátou ...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 02.02.14 19:58

existují bezplatné právní poradny http://www.cak.cz/scripts/detail.php?id=2617 První informativní schůzka je zdarma, a dále si můžeš zažádat o bezplatnou pomoc (tuším, že se nějak prokazuje, že nemáš příjem. Nevím přesně podmínky, zeptej se na 1. schůzce, existuje komplet právní zastupování zdarma)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 02.02.14 20:05

Myslím že v tomto případě by vám dali advokáta zdarma. Navíc to není pro průměrně inteligentního člověka problém vypovídat u soudu a mluvit pravdu. Jděte do toho a argumentujte tím co tady. Oni zase často nechtějí doložit vše, jen když protistrana moc vyskakuje.

doplněno 02.02.14 20:07:

Jo a zkuste si zjistit /dnes jde vše/ co si v poslední době kupoval, jestli má stavebku, pojištění, kde byl na dovolené atd. S tím by se dobře argumentovalo, že s příjmem 8 000 ročně a placením alimentů byl na Kanárech.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.