Mámě se nelíbí můj starší přítel

Od: Datum: 12.01.13 15:38 odpovědí: 30 změna: 14.01.13 18:11
Ahoj, už nevím co mám dělat, proto takto žádám o pomoc... Mám už 3 měsíce přítele ale je o dost starší než já... Vím že ho miluju a on mě... Řekli jsme to mé matce... A v tu chvíli nastal problém... Od té doby mě nikam nepouští, pořád mi nadává jaká jsem kráva... Jenom se hádáme... Prosím poraďte co mám dělat abych nebyla doma jako vězeň aby matka poxhopila že pujdu za štěstím ať se jí to líbí nebo ne?... Děkuju
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.01.13 15:39

co znamena presne "o dost starsi"?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 12.01.13 15:40

Pokud je Vám 13-14 let, tak chápu matku. Pokud je Vám 18+ tak si zařiďte vlastní domácnost a je to. Prosté, ne?

Ohodnoceno: 1x

Datum: 12.01.13 15:47

pokud jste plnoletá a na matce nezávislá ,nevidím problém - odejděte za přítelem

Datum: 12.01.13 16:31

Zajímal by mě Váš věk a věk Vašeho partnera. Pokud Vám je 14 a jemu třeba 35, má mamka pravdu a nedivím se, že má o Vás strach. Takové pitomé naivní housátko uvěří všemu, zkušený lovec ho lehko oblbne a pak? Vrátíte se třeba v 16 s dítětem k matce. Ona ví, co dělá.

Druhý případ je ten, že jste dospělá žena. Moje dcera si po rozvodu našla nového partnera. Za nějaký čas byla svatba. Dnes je dceři 35 let, zeťovi 51. Řeklo by se: rozdíl jako hrom. Je jen o 6,5 roku mladší než já, jeho tchyňka.

Ale je už vyblbnutý, rozumný, není žádné fanfárum, přitom je s ním sranda. Když u nich grilujeme na zahradě, hrajeme šipky či petank, je prima partner do hry a kamarád. Myslím, že si dcera vybrala dobře, i když tady ten věkový rozdíl je a nikdo ho nesmaže.

Proto opravdu záleží, kolik je Vám let. Pokud jste plnoletá a pán je třeba o 15 let starší, žádné neštěstí v tom nevidím. Horší by bylo, kdyby byl starší o 45 let. To už byste si v životě nic neužila, jen byste vyměňovala bažanty, nahřívala bačkory, hledala střídavě brejle a zuby! :D Jaga.

Ohodnoceno: 4x

Od: vlcice
Datum: 12.01.13 16:52
Mě je 17 a jemu 35...
Od: fino97*
Datum: 12.01.13 17:06

Tak to je ovsem problem.Obavam se,ze v tom pripade se rodice asi usmlouvat nenechaji...

Datum: 12.01.13 17:59

tak to se matce nedivím ;)

Datum: 12.01.13 18:00

Vám je 17 a jemu 35 let a šíleně se milujete? No jo, vaše matka ta fakt té vaší velké lásce nerozumí, zvláště, když už se znáte celé 3 měsíce. Za jakým štěstím půjdete? Za tím svým přítelem? Jasně, jděte, palte za sebou mosty, matku svou pošlete hodně daleko a sama se vrhněte do víru života. Věkový rozdíl je 18 let, váš přítel je vrcholu svých mužných sil, asi je lepší v posteli než většina vašich vrstvníků. I vy jste pro něho víc žádoucí než většina jeho vrstevnic. Ještě nic neznáte, nic o životě nevíte, tak vám může nabulíkovat ledacos. Jenže, milé děvče, zapomínáte na jednu důležitou věc, vaše matka už má nějaké životní zkušenosti. I ona byla jednou mladá, troufám si tvrdit, že nemůže být o moc starší než ten váš současný přítel. Až vám bude 40, tak příteli potáhne na šedesátku. Jsem velmi zvědavá, jak si v tomto věku budete s ním rozumět. Jako nedivím se vaší mámě, že vás nepouští z domu. Snaží se vás chránit, abyste si nenabila nosík. A vám přeji, abyste - až tedy půjdete za tím svým štěstím - abyste nepřišla sem na poradnu řešit problém "Nerozumím si se svým starším manželem, co s tím?" nebo "Odkopl mě kvůli mladší a krásnější".

Ohodnoceno: 3x

Od: vlcice
Datum: 12.01.13 18:13
Neznam ho jen 3 měsíce znám ho přes 7 let... Nejsem hloupa pubertalni holka... Ale koukám že to bude asi zbytečný vysvetlovat... Ten kdo mě nezná asi nepochopí situaci ve které jsem a hlavně jaká jsrm a pro infomaci jsme spolu nespali...
Datum: 12.01.13 18:24

Pochopte jednu věc, z vašeho pohledu to vypadá na celoživotní lásku. Ano nikdo vás tady nezná. Ale je zajímavé, že matka, co vás zná 17 let, taky není příliš pro. Tak proč asi? Fakt chápu, že můžete být zamilovaná a máte na očích růžové brýle. Máte je, i kdybyste se na hlavu stavěla a tvrdila, že nikoliv. Uplyne nějaký čas a vy zjistíte, že ten váš pan vysněný není až takovým, jakým se jevil. Ono tomu dost často ve vztazích dochází. Nezlobte se na mě, ale dospělý chlap, co svádí mladá děvčata, je trošku divný. Buď si netroufá na žádnou věkově k sobě rovnější partnerku, anebo ho taková mladá děvčata přitahují a budou přitahovat vždy. Možná, že nejste pubertální hloupá holka, to já tady netvrdím, jen vám prostě chybí životní zkušenosti úměrné věku vašeho "přítele", jinak byste nemohla po 3měsíční známosti tvrdit, že se spolu milujete. To je fakt řeč pubertálních dívek, a ne hotových žen...

Ohodnoceno: 3x

Od: jake377*
Datum: 12.01.13 18:28

A považujete za normální, když se 35letý chlap zamiluje do 17letého dítěte? Když jste se poznali, bylo vám 10 - ať už je váš přítel jakýkoli a ať už jste spolu dělali cokoli, pro mě je to prostě pedofil. Vy jste neviná naivní dívka a on už je (oproti vám) starý zkušený dědek. Nevím, v jaké jste situaci, ale měla byste běhat za svými vrstevníky než za chlapem, který by mohl být váš otec. Nenapadlo vás, že tímto ztrácíte i svou rodinu, která by měla normálně stát za vámi? V 17ti letech začíná být člověk rebel a začíná si myslet, že už dávno není dítě, ale opak je pravdou a vaše maminka má naprostou pravdu.

Datum: 12.01.13 21:29

Ale fuj! Neříká se pedofil, říká se nedočkavej, ne? *smich*

Datum: 13.01.13 16:16

V 17 letech můe dívka vypadat na 20 i více... a páry, kde je mu o 15 let i více starí, normálně fungují, dokonce se to povauje za větí, ale pořád normální odstup. Navíc pedofil je zaměřený na malé děti, které jetě nejeví druhotné pohlavní znaky (leckdy ani prvotní), a téměř dospělá 17 letá dívka by pedofila zřejmě vůbec nepřitahovala.

e se znají od jejího dětství také neznamená, e je do ní od těch 10 let zamilovaný. Prostě si třeba po mnohaletech viml, e slečna vyrostla do krásy a zamiloval se.

K dotazu: je úplně normální, e v 17 člověk myslí, e mu rodiče jen překáí, brání jeho těstí a vemoně jej omezují. Ale rodiče prostě mají jen strach. Já měla také starí partnery, raději tu nebudu vypisovat detaily, nebo mne ukamenují:D, s ádným jsem do 17 let nespala a ádný nebyl pedofil. Moná to bude neobvyklé, ale co kdyby přítel přiel na návtěvu? Aby ho poznala, aby si s ním promluvila a mohla se sama přesvědčit, e není ádný úchyl...

Datum: 14.01.13 15:10

Je ale hodně velký rozdíl, kdy 35ti letý mu chodí se 17 letou dívkou ne kdy 35 letá ena chodí s 53 letým muem. A za svým slovem si stojím, kdy chlap začne chodit s dívkou, kterou znal u jako malé dítě a on sám byl tehdy poměrně dlouho dospělý, tak u mě není normální. Chápu, e vae dcera to má podobné, ale pořád... 17+35 a 35+52(?) je dost velký rozdíl nemyslíte?

První zkuenosti by se měli sbírat se svými vrstevníky a ne o generaci starími lidmi...

Datum: 14.01.13 16:01

Moje dcera? ádnou nemám, to jste asi patně přečetl.

A první zkuenosti má sbírat s vrstevníky... to řekl kdo? Kdo vlastně nařídil, co je jetě normální, a co ne? Moje dvě kamarádky 24 let ijí s partnery, kteří mají přes 40. A to s nimi chodí u nějaký rok. V 15 jsem chodila s muem 34 let, v 18 s muem 32 let. Opravdu ani jeden nebyl pedofil, dnes mají astné rodiny.

e je to nenormální, jsou jen nae předsudky a nechápavost vůči něčemu, co neznáme a nezaili jsme to. Nikde není psáno, e se mu líbila jako 14 letá holka. Právě mezi 13-15 lety je u holek dost velký skok, kdy se mění v podstatě u v enu, take tehdy si jí přítel mohl poprvé pořádně "vimnout".

Datum: 14.01.13 18:11

Omlouvám se, spletl jsem si vás s někým.

Já si prostě myslím, e puberáci by měli chodit s puberákama a dospělí s dospělýma. To je prostě můj názor. To, e jste chodila jako mladá s téměř o 20 lety starími mui je vae zkuenost, ale já to pořád povauji za nenormální. A v dnení době je toti vechno normální a pak to dopadá tak, e nadáváme na ty dnení děti. Proto si myslím, e by měli být nějaké meze.

Jinak bych řekl, e jsme trochu odskočili od tématu :)

Datum: 12.01.13 18:35

No jo, máš pravdu. Neznáme tě, nikdy jsme nikoho jako ty nebo jako on nepotkali, nemáme žádné zkušenosti. Je jenom jediná rada - vydrž to do 18-ti let, do té doby pracuj na tom, aby ses sana uživila, byla plně samostatná a mohla se odstěhovat a začít si žít život podle svého. Bez toho, abys byla na někom závislá, bez toho, abys v budoucnu musela u někoho žebrat o peníze nebo přístřeší. Ale protože nejsi žádná puberťačka, tak to máš určitě všechno promyšleno a naplánováno.

Datum: 12.01.13 18:13

hlavně nezapomeň že máma je jen jedna!.. zato chlapu je mraky.. a takových starších kteří oblbují puberťačky taky... ne že bych ti to nepřál , určitě je to ted příjemné, ale já bych nevsázel na to že to bude mít nějak moc dlouhé trvání.. a pak bys mohla těžce litovat, kdyby ses rozhádala se svou rodinou kvuli nějakého ... Snad to pochopíš co se ti tady snažíme říci

doplněno 12.01.13 18:19:

nebuď naivní... že ho znáš 7 let nic neznamená... ono jak s nim začneš žít tak teprve pak poznáš jaky doopravdy je... mohlo by to začíst skřípat... a opravdu chceš vsadit na chlapa a mámu odstřihnout? ...

Datum: 12.01.13 18:38

Z pohledu 17leté holky to beru jako naivitu, z pohledu 35letého chlapa jako dobrej úlovek. Ale co my víme, třeba jsi předčasně vyspělá s názory a pohledem na svět, jako dospělá ženská, co "už něco zažila"...

Datum: 12.01.13 20:07

Zdravím. Vlčice, zkuste se na to podívat také ze strany své matky, nejen z té své. Prostě nechce, aby jste si zkazila život. Má o Vás starost a zájem, myslí to s Vámi dobře. Vy to v tuto chvíli chápete jako křivdu, ale až sama budete mít své děti, pochopíte i postoj své maminky. Važte si toho, že jí není jedno, co děláte atd. Ještě jste v životě nic nedokázala, ani se postavit na své vlastní nohy, ani načerpat zkušenosti... Tak nesuďte postoj rodiče, který má opačný názor na věc, než Vy. Jste zamilovaná, nevidíte, neslyšíte a chcete si prosazovat svoji vůli bez respektu rodiče? Nešprajcujte se a nenabourávejte si vztah s maminkou. V životě budete potřebovat její pomocnou ruku ještě mockrát a budete ráda, že Vám jí podá, věřte tomu. Máma není Váš nepřítel, zamyslete se sama nad sebou a nad situací i z pohledu mámy. Každá máma chce pro své dítě to nejlepší a snaží se ho uchránit od zbytečných chyb. Až budete v téže situaci, budete dělat totéž...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 12.01.13 21:20

Celé jsem si to pečlivě pročetla. Vám je tedy sedmnáct, jemu pětatřicet. Znáte se už přes sedm let, tudíž Vám ještě nebylo deset, když jste se poznali. Nebudu to komentovat. Jen bych se ráda zeptala, jestli je to Váš učitel, nebo rodinný přítel, nebo dokonce nějaký vzdálený příbuzný. Jak jinak byste mohla mít s tím člověkem tak dlouhodobý kontakt, který by se vyvinul v lásku? Tedy držím se Vašeho sdělení. Když Vám tedy bylo necelých deset let, Vy už jste věděla, podvědomě, že to je ten Váš vyvolený? V hlavě mi rezonuje jediné slovo, které sem nenapíši. Také říkáte, že jste spolu nikdy neměli milostný poměr, ale přesto oba víte, že se milujete. Od Vás bych to chápala, ale od chlapa, kterému je pětařicet let, je to nějak divné. Píšete totiž, že jste to řekli, tedy oba dva, Vaší matce, a ta že reagovala negativně. Víte, nějak se mi ten příběh nezdá. Ale jednu radu mám. Počkejte, až Vám bude osmnáct a pomilujte se s ním. Pak to teprve začněte řešit. I když dnes to je trochu jiné a můžete se do sexu pustit už nyní. A nějak se mi nechce věřit, že by Vám maminka nadávala do krav. Ono to bude všechno nějak jinak. ;)

Datum: 12.01.13 21:51

Třeba je to soused.

Od: krkovicka*
Datum: 12.01.13 21:27
Budu papouškovat,musím souhlasit.Znáte se už sedm let.To po vás skoro tricatnik koukal už v desíti?Vemte si to z našeho pohledu.Není to totiž normální.Jiná věc je když by byl přece o mnoho mladší.Kdyby jste přeci byla zas o něco starší vy.Maminka má oprávněnou obavu.Jenže to opravdu za Vás nevyřeší a lásce se nedá poroučet.Co táta na to?Tuším že s Vámi nebydlí,proto také jste si našla staršího partnera.Přeberte si to jak chcete,věkový a sociální rozdíl mezi sebou určitě máte.

Datum: 12.01.13 23:12

Osamostatněte se: Najděte si vlastní příjem (bez ukončeného vzdělání sice nebude moc vysoký, ale svoboda Vám za to určitě stojí) a v 18 se odstěhujte od rodiny.

Pak Vám nikdo do ničeho mluvit nebude.

Dokud ale žijete se svou matkou (rodinou), a dkoud jste na ní finančně závislá, musíte dodržovat její pravidla (i po 18. roce).

Datum: 12.01.13 23:35

Taky bych chtěl milovat /pomilovat/ nějakou 17! To se fakt rodičům nedivím. U chlapa to není láska, sorry.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 13.01.13 08:12

Pkd jste výjímka potvrzující pravidlo tak vydrte do vyučení,maturity atd a a budete plně připravena na výkon svého budoucího povolání a schopna se uivit sama tím také ukáete matce ,e nejste ji pubertačka! a vydrí-li Vae společná láska i poté tak se klidně odstěhujte od mámy (o otci nikde nepíete,take asi Vám chybí muský "vzor" v rodině")ke svému přiteli!Pkd je to opravdová láska mezi Váma tak to přeije a naopak bude posílena.

Datum: 13.01.13 16:19

Pardon, kolegové, ale kde jste přečetli, e pán po slečně koukal celých sedm let, take je to jistě pedofil? Nikdy jste neslyeli, e by někdo byl od mládí kamarád, nebo měl známého, se kterým se pak do sebe v dospělosti zamilovali?

doplněno 13.01.13 20:49:

Ano, známe se přes sedm let. 3 měsíce spolu chodíme, ale zatím spolu nespíme.

Manel mé kamarádky s ní byl na písku, byla sestrou jeho kamaráda, tak ji občas pohlídal. Byl o 7 let starí. A tak holka rostla, pak ji přibrali do party a kdy jí bylo 15, v klukovi se opatrovnictví změnilo v lásku. Take se znali od jejích 3 let, je proto taky pedofil?

Od: krkovicka*
Datum: 13.01.13 17:43
Někde výe je napsané je mi 17 jemu 35let.Známe se přes sedm let a nespime spolu.
doplněno 13.01.13 17:56: I to je moný...Nejhůře co tady můe být je uraená jeitnost.Nedostávají se jí odpovědi které bych si přála tak u se neozvala.

Datum: 13.01.13 17:53

e by chtěla přebrat přítele mámě? Napadlo to jenom mě?.

Datum: 13.01.13 18:15

podle toho jak píete , bych řekl , e je vám tak 14-15 let . V 17 letech se nebudete ptát co dělat a zařídíte se po svém .

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.