Anonymní stížnost na vedení firmy?

Od: Datum: 11.01.13 23:30 odpovědí: 11 změna: 12.01.13 23:17

Dobrý den chtěl bych podat anonymní stížnost na vedení firmy, jak se to tam vede zákazy, příkazy a jiné. Mám strach o práci, že bych měl potom peklo a nakonec by se mě pohodlně zbavily abych si nemohl nikde stěžovat. Bude vedení firmy na tuto stížnost reagovat? pošlu stížnost na hlavní vedení firmy né kde pracuji .


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: nu*
Datum: 11.01.13 23:38

Komu má napsat odpověď na anonymní upozornění? Já myslím že nebude.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martin00000*
Datum: 12.01.13 00:01

já odpověď nepotřebuji já jen uvidím výsledek a pokud budou tuto stížnost ignorovat pošlu těch stížností víc

Od: arwi®
Datum: 12.01.13 00:05

Myslím,že vedení firmy by to mohlo zajímat a měli by to prověřit ,i když to bude anonym.A pokud tam máte odbory,tak druhý dopis pošlete tam.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ben®
Datum: 12.01.13 00:26
avatar

Dobrý den, stížnost poslat můžete a firmu by to mělo zajímat. Musíte být ale konkrétní a přesně popsat příklady prohřešků nebo osoby, které páchají nepravosti. Jen dejte pozor, aby se z toho oznámení nedala poznat spojitost s Vaší osobou. Také si rozmyslete, zda Vám jde o nápravu té špatné situace v práci a nechcete se jenom třeba někomu pomstít - vztek není dobrý rádce. Zdravím!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.01.13 01:28
avatar

Záleží na tom, v jaké firmě pracujete. Rozumný majitel se bude zabývat i anonymním podnětem.

Nač si chcete stěžovat?

Jde-li o porušování zákoníku práce, bylo by podle mne rozumnější se obrátit na inspekci práce,

která je povinna se zabývat i anonymními podněty ke kontrole dodržování zákoníku práce.

doplněno 12.01.13 08:28:

Reakce na BabaJaga:

Tentokrát s Vámi nesouhlasím. Je velký rozdíl mezi pomluvou či křivým nařčení někoho z něčeho a oprávněnou obranou zaměstnanců.

Rozumný zaměstnavatel (majitel firmy) by se situací měl zabývat. Jde přece o jeho firmu, takže by mu mělo záležet na jejím správném chodu.

Zaměstnavatelé (nadřízení zaměstnanci) moc dobře vědí, že se lidé bojí o práci, a proto si k zaměstnancům bezostyšně dovolují víc a víc.

Jedinou možností zaměstnanců, kteří nemají jiný způsob obrany, je anonymní podnět ke kontrole. Anonymní z toho důvodu, že i SÚIP, která má povinnost zachovat mlčenlivost, svou povinnost porušuje.

___ Jinak mi anonymy vadí také.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 12.01.13 01:42
avatar

Na co si chcete stěžovat? Doufám že ne na to, že se po vás chce, abyste pracoval.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.13 07:06
avatar

Nezlobte se, ale anonym je podle mně ten největší hnůj. Když se pod něj pisatel nedokáže podepsat, ví, že něco je špatně, že něco překroutil, pošpinil, zalhal. Kdyby stál za vším, co napsal, nemusí se stydět podepsat.

Když má pocit, že všechno je doopravdy tak, jak píše, pak nevidím důvod se pod to nepodepsat. A když se podepíšete, můžete pak beze studu o problémech s vedením jednat. Anonymem bez podpisu se zaměstavatel nemusí a jistě ani nebude zabývat. Proč? Když nemá konktrétního protivníka, se kterým by mohl jednat?

Proto to u nás tak vypadá a zaměstnavatelé si často dělají, co chtějí, že jsou zaměstnanci jako ustrašení králíci a pokud se ozvou, tak jen anonymem. Anonym je sviňárna nejhrubšího zrna a nikdy bych do něj nešla.

Buď: 1/ neste svou kůži na trh, napište, co Vás bolí a podepište se pod to

2/ nebo držte hubu a krok a snášejte to dál

Jiné řešení opravdu není, anonym je křivárna. *bzum*Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: martin00000*
Datum: 12.01.13 08:54

nechci se někomu mstít a není to křívárna nebo možná taky nebudu sám ale pro začátek to zatím stačí pokud se nebude nic dít možná postoupíme zase dál

Datum: 12.01.13 23:17
Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 12.01.13 08:58

To je ale blbost, ptát se, zda poslat anonym. Ani Bůh neví, jak se kdo na to zachová. Metat losem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.13 10:53
avatar

Martine, já Vás chápu. Vaše obavy nejsou neoprávněné, a myslím, že je naivní si myslet, že zaměstnavatel, nebo nadřízení se nebudou k dotyčnému chovat jinak. Můžete počítat i s tím, že Vás při nejbližší možné příležitosti propustí i třeba pro nadbytečnost.

Své náměty, postřehy a stížnosti by jste měl řešit se svým přímým nadřízeným. Pokud ho obejdete, a dotyčný půjde na kobereček, tak se Vám může mstít, i to je možné.

Jestliže si budete bez efektu stěžovat, budete brán jako chronický stěžovatel. V případě anonymu to budou mezi sebou probírat a možná na Vás stejně přijdou.

Každá rada drahá.

Nám se osvědčilo, když jsme táhli v zaměstnání VŠICHNI za jeden provaz. Nesmí být mezi Vámi žádný obětní beránek, ale také žádný - teď nemám v hlavě ten správný výraz - práskač - žalobníček - kazitel - zrádce - který se nezúčastní!

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.