Hmotná nouze jak dlouho může trvat rozhodnutí

Od: Datum: 07.02.13 14:52 odpovědí: 2 změna: 07.02.13 15:59

Dobrý den,

potřebuji poradit, jsem sama s 5 letými dvojčaty, od června loňského roku jsem bez práce/ uklízela jsem ve školce, jenže tam se vrátila paní, co byla na mateřské/ v listopadu jsem měla brigádu asi za 900 a v prosinci, přesně 19 , jsem podávala žádost o hmotnou nouzi: Stále/ i když jsem tam už třikrát byla/ nemám žádné rozhodnutí, mám nárok na nějaké peníze?/ tatínek kluků platí 1500 a z toho jsme teď dva měsíce žili, no hrůza, a kdy myslíte, že by mi to mohli rozhodnout? Potřebuji zaplatit nájem, jídlo, najít si práci, jenže to bez peněz nejde, A jsou povinné S karty? Nebo mi to pošlou na účet? A kdy bych mohla mít peníze?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.02.13 15:43
avatar

A jste osobou v hmotné nouzi podle stávající legislativy?

Podle mne měl úřad o Vaší žádosti rozhodnout do 30 dnů. nějakou dobu mohlo trvat vypracování a nějakou dobu je nutné přičíst pro poštu. Přesto si myslím, že Vás už měli vyrozumět.

___ Především však má vyživovací povinnost k dětem jejich otec. Já bych na Vašem místě podala k soudu návrh na zvýšení výživného (1.500 Kč na dvě děti je spíše výsměch).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.02.13 15:59
avatar

Dobrý den. Kde vázne rozhodnutí ohledně dávek, Vám mohou zodpovědět jen na příslušném úřadě. I já se domnívám, že je to již celkem dlouhá doba na to, abyste neměla vůbec žádnou informaci...Co se týče sKarty, tak ta je vydávána všem příjemcům dávek. Peníze si můžete prostřednictvím sKarty nechat posílat na svůj účet. Více podrobné info zde:

http://www.nasepenize.cz/soci…co-a-jake-jsou-poplatky-10541

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.