Daňové přiznání - kde zjistit historii?

Od: Datum: 06.01.13 16:00 odpovědí: 5 změna: 07.01.13 17:54

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat jestli je možné někde zjistit jaký mám výdělek v loňském roce.Potřebuji na vyúčtování daní(byla jsem na podpoře,pracovala i na dohodu a ještě na rodičovské dovolené).A jestli si ještě můžu dodatečně udělat za loňský rok vyúčtování daní.Děkuji za odpověď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.01.13 16:21
avatar

Peněžitá podpora v mateřství, rodičovský příspěvek ani podpora

se nezahrnují do zdanitelných příjmů.

Z toho, co uvádíte je zdanitelným příjmem pouze odměna za práci na dohodu (podepsala jste prohlášení k dani?).

Jestli jste v průběhu roku pracovala postupně u více zaměstnavatelů, požádejte všechny s výjimkou posledního o potvrzení o zdanitelných příjmech a o odvedených zálohách daně.

Roční zúčtování daně Vám na základě Vaší písemné žádosti (musí být spolu s potvrzením od dřívějších zaměstnavatelů doručena do 15. února 2013 včetně).

Letos je možné provést roční zúčtování daně za rok 2012.

Pokud jste měla zdanitelné příjmy i v letech 2010 a 2011, můžete za každý z nich podat daňové přiznání.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: ron*
Datum: 06.01.13 18:33

Dobrý den.

Už bylo vše řečeno, tak jen doplním. Vratka daně je možná pouze do výše zaplacené daňové zálohy. Pokud jste tedy žádnou daňovou zálohu neodvedla, nemá smysl podávat daňové přiznání či zaměstnavatele o roční zúčtování daňových záloh žádat.

Výši zaplacené daňové zálohy zjistíte z uvedeného potvrzení o zdanitelných říjmech, které Vám vystaví mzdová účetní Vašeho bývalého zaměstnavatele.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: masmar
Datum: 06.01.13 20:23

Právě že se účetní v roce 2011 spletla a udělala mi "odvod daně" i z DPP a dělá to skoro 2tis,tak bych ráda ještě zažádala o vyúčtování.Děkuji ještě jednou za odpověď

Datum: 06.01.13 21:27
avatar

Daně se odvádějí i z DPP.

___ Daň byste neplatila v případě, že byste měla u tohoto zaměstnavatele podepsáno prohlášení k dani a odměna by byla v takové výši, že by sleva na poplatníka daň pokryla.

V takovém případě si vyžádejte od všech zaměstnavatelů z roku 2011 potvrzení o příjmech a odvedených zálohách daně a daňové přiznání podejte sama.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: masmar
Datum: 07.01.13 17:54

Myslíte tedy že si mám udělat i sama za sebe dp?Jde to tak že manžel bude mít na mě úlevu na dani (nemám výdělek víc než 68 000) a já si zároveň udělám DP?Výdělek z posledního zaměstnání nepřesahuje 10 000,- měsíčně.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.