Lehká práce pojišťováka?

Od: Datum: 10.02.12 18:50 odpovědí: 18 změna: 02.08.14 20:03

byla mi nabídnuta práce pojišťováka na živnostenský list, je to prý snadná práce, ale já si myslím, že v dnešní dobé tvrdý chlebík.Máte s tím někdo zkušenost?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.02.12 19:02
avatar

chlebík je to v dnešní době značně tvrdý . .

stupeň tvrdosti je ještě odvislý na tom co hodláte nabízet za "produkty" a kdo bude Vaše "cílová skupina"

/ jak zní odborná terminologie / a v jak velkém městě či regionu se hodláte realizovat . . .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.12 19:17
avatar

Přesně, chlebík je to dosti tvrdý, když si vzpomenu kolik nedbytných pojišťováku jsem skopával ze schodů! .*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: polinek*
Datum: 11.02.12 01:16

to bylo za komoušů..dneska se domlouvají schůzky a pod... Chce to moře času ,být mobilní a nebýt debilní. Musí umět mluvit a hlavně mít veliký přehled. Znám jednoho,,dělá to cca4roky a je v balíku Ale opravdu je to na psychiku a člověk musí být psycholog a diplomat..a hlavně výdrž.Nevím jakého pojiš´továka myslíte ale co já vím,můžete se mít OK.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.02.12 08:41
avatar

Pojišťovák musí nabízet takové produkty, které má přikázané v plánu produkce, což je asi největší zádrhel této profese.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 10.02.12 19:30

No pojišťovák na živnosťák je blbost. Jistě, jsou lidi, co vydělávají, ale musí umět mlet hubou, umět přesvědčit a být otrlý, když se nabízí něco jen pro vysokou provizi. O tom to je.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.02.12 08:39
avatar

Bussi, pojišťováka na pracovní smlouvu žádná pojišťovna nevezme. To bylo kdysi dávno před rokem 2000, byli odměňovaní podílovou mzdou - měli základ a procenta (provize) z uzavřených pojistek. Co uzavřeli, to měli zaplacené. Dnes mají plány postavené tak, že kterého pojištění je v kmenech nejmíň, toho musí udělat nejvíc, přestože to nikdo nechce. A když přeplní plán v pojištění, o které je zájem, jsou krácení za to, že nesplnili v pojištění, o které mezi lidmi zájem není...

Principem správného obchodu je to, aby byl spokojen jak kupující, tak prodávající. Pak se obchod povedl a zákazník se bude vracet. Ten, kdo si myslí, že někoho ukecá kvůli provizi, to udělá jenom párkrát a končí. Nikdo už mu neotevře.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.02.12 08:43

Takže Švarcsystem jak prase, ale s požehnáním a vědomím státu...,

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 11.02.12 09:24

No já jen že pojišťování se nedělá na ŽL, jinak vím o co jde.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.02.12 10:16

buss. Inžinýrka má pravdu. Pojišťováka můžeš dělat jak na ŽL, tak být zaměstnancem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: za
Datum: 11.02.12 11:06

Je to tak jak píše buss. Živnostenský zákon v paragrafu 3, odstavec 3 jasně říká:

(3) Živností dále není:
a) činnost bank11), poskytování platebních služeb11a), vydávání elektronických peněz11a), provozování platebních systémů11a), směnárenská činnost11d), činnost pojišťoven12), zajišťoven, pojišťovacích zprostředkovatelů a samostatných likvidátorů pojistných událostí a odpovědných pojistných matematiků12),...atd.

Pletete si činnost OSVČ podle zvláštních předpisů s živnostenským podnikáním.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.02.12 12:00

Pletu, máte pravdu, ale z principu nevidím rozdíl mezi tím, že zedník vykonává práci na ŽL pro stavební firmu a pojišťovák pro pojišťovnu. Vlastně je tady rozdíl, ta pojišťovna si to uměla díky lobistům zařídit. Je to stále jeden a tentýž pracovní poměr, ale u pojišťováka s požehnáním státu. Takže zase je někdo rovnější...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.02.12 02:03

Tuto práci dělám 15 let. Dobře už bylo. Tak 3 roky nedělám nic, jen vracím provize za ztorna pojistek . Může být v balíku pouze ten, který dělá pojištění průmyslu. Tam jsou následné provize stále v plné výši, vždy, když klient zaplatí. Stačí si jen hlídat klienty a sem tam doplnit novou PS. I u aut to tak funguje. Klidně můžete i jet na dovolenou, nebo marodit a prachy se vám sami sypou. Pokud však děláte občanské pojištění, tak to je na ústupu. Lidé ruší co se dá. Rodinný rozpočet už ji to neumožňuje vydávat prachy na pojistky. Klidně riskují a raději si prachy dají do "strožoků". Dnes už nevěří nikomu a ničemu. Budu s tím končit, neboť není na soc. a zdrav.poj. Varuji Vás od toho.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: viky®
Datum: 11.02.12 02:44
avatar

Občanské pojištění, to je velmi tvrdý chlebíček. Nejlepší to bylo v podniku, kde se přijímali nové lidi a ty hned pojistit. Když se podařilo pojistit i děti, tak to bylo terno. Čtyři roky, to bylo celkem dobré. Nyní bych to dělat nechtěla, každý ruší pojištění, jen aby dostal do rodinného rozpočtu nějaké peníze. Dobře se pojišťovalo, když jsou dobré výdělky, ale dnes, kdy je hodně lidí bez práce a s půjčkama, nikdo se dobrovolně nepojistí.

Dělat nyní pojištění?

Záleží, kde máte známé a jaké budete dělat pojištění?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.02.12 06:37
avatar

Myslí, si, že dát se dneska na pojištění, navíc na živnosťák, je jízda do tunelu. Sám si platíte soc. a zdrav., musíte mít žaludek na okecávání lidí a umět se přizpůsobit. Já bych to dělat nemohla. Kromě těch bohatých není mezi většinou obyčejných lidí dost peněz a každý raději nakoupí potraviny a vše, co potřebuje pro chod domácnosti, než utopit peníze v pojistkách, které po vypršení, třeba za 10 let, stejně nebudou mít valnou cenu. Navíc hodně lidí v současné době pojistky ruší.

Známá /původem švadlena/ začala z nemožnosti sehnat zaměstnání dělat finanční poradkyni a nabízet půjčky. Pokud píchala jehlou, o financích nic nevěděla, nevím, kde a jak se zapracovala. Ale také říká, že je to hrozná bída, že ji lidé odhánějí, nic si nevydělá.

Myslím si, že takové práce nemají žádnou budoucnost a nezajistí potřeby rodiny, zvláště, když je to na ŽL. To je snad lepší vydělávat rukama, jako dělník za sebou člověk vidí práci a ví, že za ni /snad/ dostane zaplaceno. U podobných povolání s imaginárním výsledkem je to pokaždé velká nejistota. Nikdy bych do toho nešla. :(Jaga.

Ohodnoceno: 2x
 

 

Datum: 11.02.12 08:07
avatar

no . . tenco Vám vykládal, že je to lehké, tak byl buď pojištovák sám nebo lhář, tyhle dvě věci jsou občas ruku v ruce. Jak vidím pojišťovákaa dnes i zástupce stavebního či jiného spoření beru čagan do ruky.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: truk
Datum: 29.02.12 19:25

Záleží jaká jste osobnost, jestli dokážete tzv. "jít přez mrtvoly", skvěle komunikovat s novými lidmi, tak to určitě zkuste, nic za to krom času a trochu investic nedáte. Znám lidi co si tímto přijdou na několik stovek tisíc měsíčně, ale dělají v této branži mnoho let, maji mezi lidmi svoje jméno, klienty získávájí převážně na doporučení. Jeslti můžu doporučit, tak zkuste ČP, mají velice dobře propracovaný šlolící systém a fin. podporu nováčků, takže můžete snadněji "nastartovat".

Mnoho lidí říká jak lidi dnes šetří peníze, ruší pojistky a tak podobně. Ve skutečnosti je zde mnoho bohatých lidí, kteří s penězi ani neumí hospodařit, taže trh je stále volný a zisky pojištoven se spíše zvyšují, nežli by klesaly.

To že přibývá lidí s životním minimem ještě neznamená, že zde neroste bohatší vrstva, kterou pár tisícovek měsíčně za pojištění takřka vůbec netrápí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.02.12 20:24
avatar

nejsem pojišťovák, ale mám jednoho takového dobrého známého. Budete prodávat pojistky a pravděpodobně vás budou platit nějakými procenty a bonusy za každou novou uzavřenou smlouvu. Ta práce je asi technicky snadná, ale jinak to asi opravdu bude dost tvrdý chleba. Vaše příjmy budou záviset na velikosti klientely, kterou si dokážete najít a udržet. Asi tak.:)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lenkana
Datum: 02.08.14 20:03

Pracuji u Generali na ŽL více než rok. Práce je to náročná, hodně musíte spolknout.Budete-li však pracovat naplno

a nešidit to, tak Vám to přinese příjmy ke kterým se jinde nedostanete.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.