Exekuce bez majetku

Od: Datum: 06.01.13 01:04 odpovědí: 3 změna: 06.01.13 13:36

Dobrý den,
chtěla jsem pomoct přítelovo mamce a vzala jsem si půjčku u GE. Když jsme po pár měsících začali spolu bydlet, řekla nám, že jelikož má přítel starou půjčku, tak jí bude platit ona a my zaplatíme tu její. Moc se mi to nelíbilo a žádnou smlouvu jsme mezi sebou nepodepsali. Vím, byla to chyba.

Všechno bylo v pořádku, ale pak jsem přišla na nějakou dobu o práci a v tu dobu i otěhotněla. Jelikož jsme z jednoho platu nemohli utáhnout nájem a půjčku, přestěhovali jsme se a já dočasně našla práci, než jsem byla kvůli těhotenství propuštěna ještě v 3 měsíční lhůtě. Mezitím jsme nemohli platit půjčku a banka posílala dopisy na starou adresu, takže jsem se o podání k exekuci dozvěděla až teď. Splácení není možné a částku mám dát celou okamžitě. Problém je, že momentálně nemám žádný příjem (nárok na podporu na ÚP nemám), tudíž mi nikdo půjčku nedá a přítel si taky vzít půjčku nemůže, protože je v novém městě ve zkušební lhůtě.

Práci už kvůli vysokému stupni těhotenství taky nedostanu. Trvalé bydliště mám u rodičů (žádný nábytek nemám, jen pár kusů oblečení a mrzký mobil, co si dělá co chce), ale chci to změnit na magistrát, abych získala trochu času a jakkoliv sehnala peníze. Slyšela jsem, že pokud bych dávala aspoň nějakou částku, tak by exekutor nemohl ihned naběhnout s nálepkama, ale nevím jak je to reálně...

Může mi někdo poradit?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.01.13 01:12
avatar

Veškerý potencionálně exekucí ohrožený majetek doložit smlouvami, že nepatří vám, ale někomu jinému. Smlouva může být napsaná ručně na papíru. Stačí?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.13 07:27
avatar

Sehnat peníze, získat čas, vzít si půjčku na zaplacení téhlete? Nemůžete sehnat peníze na zaplacení půjčky. Nijak! Potřebujete živit své dítě a sebe. Ještě jste se nepoučila? Peníze se nedají sehnat! Dají se jen vydělat! Jestliže peníze seženete, budete je muset vrátit. Na tragickou historii vám nikdo úroky neodpustí. *sok* Ne abyste udělala tu hloupost, že uvěříte někomu sladké řeči a v zástavu vydáte majetek rodičů. Vím, že to zákonitě nejde, ale podvodníci si cestičku najdou a vaši rodiče skončí na ulici. Za to, že živí vás a vaše dítě. Je čas abyste dospěla a začala reálně uvažovat. Nedělat si iluze o sehnání peněz. Nedají se sehnat! Vím to naprosto jistě!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.01.13 13:36
avatar

Dobrý den. Cituji Vás : Trvalé bydliště mám u rodičů (žádný nábytek nemám, jen pár kusů oblečení a mrzký mobil, co si dělá co chce), ale chci to změnit na magistrát, abych získala trochu času a jakkoliv sehnala peníze...Vy sama se nemůžete přihlásit na magistrát. Trvalý pobyt by Vám museli zrušit rodiče (vlastník bytu). Muselo by proběhnout správní řízení a teprve poté (pokud jsou splněny zák. podmínky pro zrušení trv. pobytu) byste mohla být přihlášena na úřadě.

Není pravda, že pokud budete platit alespoň nějakou částku, exekutor nemůže přistoupit k výkonu exekuce. Může! Poskytl Vám lhůtu na zaplacení dlužné částky, pokud jí nezaplatíte, může přistoupit k výkonu kdykoliv. Vše záleží na daném exekutorovi, ale Vy přesto plaťte kolik můžete.

Rodiče pro jistotu varujte předem. Aby měli od všeho doklady, že jde o jejich majetek, ne o Váš...To samé platí pro majetek členů domácnosti, s kterými žijete a bydlíte...

Těžko najít jinou radu, řešit jste měla situaci, bohužel, dřív. Že jste dlužila, to jste věděla...Neměla jste čekat, až to dojde až k exekuci, to je už na všechno pozdě. Exekucí se Vám zbytečně navýšily výdaje...atd. Ale opravdu není jiná možnost, než zaplatit...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.