Hypotéka, když jsem sama?

Od: Datum: 05.01.13 19:23 odpovědí: 14 změna: 06.01.13 07:12

Ahoj da mi banka hypoteku kdyz nemam partnera a chci si zaridit byt? Mesicni plat 11 500 cistyho.Dekuju Paja

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 05.01.13 19:34

V ideálních podmínkách max. tak 0,5 milionu na 20 - 25 let - z čeho bys to chtěla splácet?

doplněno 05.01.13 20:31:

Lze si za tu hypotéku byt koupit - ale otázkaje, jaké máš úspory a jakou výši hypotéky bys potřebovala - ještě jednou - odpověz si na otázku - z čeho budeš půjčku splácet?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.01.13 19:41

Nedá. Můžete se však pokusit zažádat o půjčku či úvěr.

Datum: 05.01.13 20:09

Trochu tomu nerozumím. Ten byt je již váš? Protože Hypotéka je úvěr na pořízení bytu, či domu, kterým se následně ručí. Také si můžete vzít hypotéku třeba na dům rodičů (tzv. Americká), pokud vám to povolí. Ale s vašim příjmem moc velkou částku neočekávejte.

Od: pajajaja
Datum: 05.01.13 20:24

Ne byt bych si chtela za tu hypoteku koupit, to nejde?

Datum: 05.01.13 20:28

Všechno jde. Otázka je co to stojí. S Vašim příjmem, by tam musela být dost velká rezerva, aby do toho banka šla. Například pokud chcete byt za 600 000 a 300 000 máte, tak by to možná u některé banky prošlo. Pokud nemáte nic, ani možnost ručit jinou nemovitostí, tak velmi pravděpodobně nepochodíte.

Datum: 05.01.13 21:45

Nejprve si ujasněte co vlastně chcete. Zda byt "pořídit" nebo "zařídit". Z hlediska hypotéky jsou to naprosto odlišné úkony.

Od: olaf71*
Datum: 05.01.13 21:26

zašel bych raději pro radu do banky. např. u ČS je minimální hypotéka 600tis., pak se to dá řešit i úvěrem ze staveb.spoření.

Datum: 05.01.13 21:41

Tak já být tou bankou, tak s Vámi určitě smlouvu neudělám. A Co myslíte tím, že bych Vám měla dát hypotéku? A na co? To máte nějaký jiný majetek movitý? Co s tím má co dělat partner? A to i kdyby existoval? Pokud se jedná o nějaké vybavení bytu, jako je nábytek a elektrické spotřebiče , a jste vlastníkem bytu, tak na to Vám banka určitě půjčí. A vy se rozjedete a utratíte tři sta tisíc a pak přijdete o byt za milion, protože 11 500 čistého Vám nebude stačit k životu a splácení dluhů... Ach jo

Ohodnoceno: 1x

Od: buss®
Datum: 05.01.13 21:48

Tady není banka, každá má jiná kriteria, přístup. A kolik je možno splácet měsíčně, toť otázka, kolik z toho příjmu zbude. Najít si nějakou hypotékovou kalkulačku. obejít banky, která má nejlepší podmínky a nechat si zpracovat kalkulaci.

Datum: 05.01.13 22:26

Nemyslela jste místo slova partner ručitele a místo zařízení bytu (vybavení/nábytek) pořízení bytu?

Jakou měsíční splátku byste mohla pravidelně splácet, když z 11.500 Kč musíte uhradit náklady spojené s bydlením (i ve vlastním bytě byste musela hradit energie, vodné/stočné, platit do fondu oprav), stravu, dopravu do zaměstnání a pravděpodobně i nějaké kulturní zájmy?

V internetu můžete najít orientační kalkulačky, které Vám spočítají, na jak vysokou hypotéku byste asi dosáhl. Případně naopak jaký byste musela mít příjem, abyste získala potřebnou výši hypotéky.

___ Nemáte-li alespoň část vlastních prostředků, jinou nemovitost k ručení nebo ručitele, není podle mne šance na získání hypotéky moc vysoká.

Ale za zeptání nic nedáte.

Datum: 05.01.13 22:31

To já bych tu banku radši udělal :D, než si půjčil. Dělám si srandu. Výhodné půjčky pro mladé mají u ERY, poštovní banky. Je tam možnost i rychlého splacení, koukněte na net :)

Od: krkovicka*
Datum: 05.01.13 22:33
Ten plat je malý.Vemte druhé zaměstnání.Spousta lidí to takhle řeší.Musela byste mít plat okolo 40.000,- aby s Vámi do toho šli.To je jen jedna varianta.Ostatní již řečeno.

Datum: 06.01.13 06:29

daji, ale musite pocitat, ze jen malo... tzn jak uz tu bylo zmineno tak tech 600tis tipuju, ...uz jsem to tu jednou doporucoval http://www.honzovahypoteka.cz/ pri "zadavani poptavky" je tam paradni kalkulator, nebo to vyplnte cele a pockejte 1-2 dny, co tam najdete za nabidky, a budete vedet co zhruba ocekavat ... nikdo neotravuje jen se tam vypisou opravdove nabidky, na ktere muzete pripadne odpovedet nebo to nechat vysumet... diky temto strankam jsem se rozhoupal do hypoteky...

Datum: 06.01.13 07:12

Banka není dobročinný ústav, ani sponzor. Banka je ústav, který vydělává na investicích, na poplatcích a úrocích. Na tom, že za každou, vloženou korunu, druhou získá. Banky mohou existovat proto, že umí hospodařit se svými penězi tak, že jim přinášejí zisk. Která banka to neumí, zkrachuje. *hej* A teď se pokuste vysvětlit, proč by měla půjčit vám, když nemá záruku návratnosti peněz a vydělání na úrocích a poplatcích. Proč by to dělala? Není charita!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.