Psaní velkým písmem

Od: Datum: 05.01.13 13:51 odpovědí: 7 změna: 05.01.13 16:21
Dobrý den, zajímá mĕ co z psychologického hlediska o človĕku vypovídá to, že zásadnĕ píše velkým písmem, dĕkuji za odpovĕď.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 05.01.13 14:04

Nejsem psycholog, ale u takové člověka si myslím, že se cítí nadřazený ostatním, jeho dotaz je nejdůležitější, chce se zviditelnit ...

A nebo neví k čemu se používá klávesa Caps Lock*smich*

Ohodnoceno: 2x

Od: mowla*
Datum: 05.01.13 14:05

..."zásadnĕ píše velkým písmem"... - v jakých situacích?

Já třeba, pokud píšu rukou, také píšu takřka výhradně hůlkovým písmem - z důvodu ´srozumitelnosti´ - čitelnosti...

:-D

Ohodnoceno: 0x

Od: ron*
Datum: 05.01.13 14:13

Myslíte rukou nebo na počítači? Pokud já píši rukou a nedělám si poznámky jen pro sebe, píši také hůlkovým písmem, jinak by text byl pro ostatní nečitelný. Pokud někdo ručně píše velkým písmem, buď má probémy se psaním nebo třeba špatně vidí.

Velké písmo na počítači může vypovídat o sebestředné povaze, snaze zviditelnit se. Ale vše jsou to jen úvahy. Ten člověk k psaní velkým písmem může mít rozličné důvody.

Datum: 05.01.13 14:20

Jestli myslíte psaní tiskacího písma rukou, tak to používám i já a to z toho důvodu, že servisní protokoly jsou propisovací a chtěje aby byly čitelné, píšu tiskacím písmem. Myslím, že to o mě vypovídá to, že hrozně škrábu, což je pravda. Mnohdy si říkám, že ty počítače vymysleli speciálně kvůli takovým škrabalům, jako jsem já, páč by to jinak po nás nikdo nepřečetl.

Datum: 05.01.13 14:34

Po mnoho let jsem přijímala nejrůznější texty. Rukopisy, klasické strojopisy i "počítačopisy". Seznamovala jsem se i s mnohými pisateli osobně.

Všichni, co překládali svůj text napsaný velkými písmeny, byli nějak divní. U některých jsem odhadovala IQ hodně pod 100, někteří zase byli velmi inteligentní, ale takovým zvláštním způsobem rádobydůležití.

Také jsem vysledovala, že psaní velkých písmen je často úhybný manévr při neznalosti psaní velkých písmen. Jakmile se v textu vyskytovalo něco jako třeba fakulta, ministerstvo atd., kde se někdy nad velkým písmenem muselo přemýšlet, už to bylo pro jistotu napsano všechno velkými písmeny.

Osobně, pokud vyloženě nemusím, tak texty psané velkými písmeny nečtu. Mám z nich pocit, že na mě někdo křičí. Jsem velmi tolerantní k pravopisným chybám. Velká písmena ale vyloženě nesnáším.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 05.01.13 14:50

Za celou dobu jsem se setkal jen s jedním člověkem, který psal všechno velkýma tiskacíma. Ten to ale dostal nařízeno na škole a pak už mu to zůstalo. Netuším, co by to mohlo jinak vypovídat, asi nic.

[Nemyslím si, že sám píšu ošklivě (je to sice velmi neúhledné a nevyrovnané, ale 100% čitelné), ale když to je pro někoho cizího, napíšu to navíc ještě tiskace (ale normálně malá a velká písmena, akorát tiskací, ne psací).]

Od: hook
Datum: 05.01.13 16:21
Jde o komunikaci při hraní online hry ... konkrétnĕ online MMO hra Grepolis (budovatelská, válečná strategie).

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.