Pustili by jste 11 lete dite k mori?

Od: Datum: 11.01.13 09:24 odpovědí: 32 změna: 10.02.13 16:45

Dobry den.Muj syn jezdi jiz dlouho ke zname,je to jeho kamaradka 35 let,ktera ma jedno sve dite a bere si i jine deti na starost.Vzdycky je vse v poradku,i domluva.pani je velice vstricna ,obcas i synovi neco koupi.Je mi ale take jasne,ze si ho tam berou i proto,ze si hraje s ostatnimi detmi a tak trochu funguje,aby deti mely spolecnika a tolik nezlobily,syn je nejstarsi.Ale budiz,jinak jsou to opravdu hodni lide a vim ze nejen potrebuji syna na zabaveni mladsi,ale ze ho maji tez radi.Jenomze,ted me trochu pani prekvapila,ze pry jestli bych pustila syna k mori,ze by si s jejim hrali a ze bych zaplatila jen nejakou cast,ostatni oni.Tak,ja bych nejak synovi nasetrila cele,nechtela bych aby platili,ale je pravda,ze semnou se k mori nepodiva,ja bych ze zdravotnich duvodu ,uz nikam nejela.Takze na jednu stranu lakave,ale hrozne se o neho bojim.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.01.13 09:29

Já bych se nebála, stát se může cokoliv i když budete s ním , jen ho pusťte .Zvlášť když se s vámi nepodívá- dopřejte mu to. Bát se o něj budte i když mu bude 30,40 a víc pořád bude vaše dítě

Ohodnoceno: 3x

Datum: 11.01.13 09:35

Jestli paní opravdu dobře znáte, jaká je a ona je ochotná syna k moři vzít, není co řešit. Kluk bude mít prima zážitek, který by s Vámi mít nemohl. Zaplaťte mu to celé, abyste se necítili nějak zavázáni. A pak ať jede a užije si to.

Má vnoučata byla v roce 2011 u moře v Chorvatsku, bylo to s nějakým sportovním oddílem, bylo jim v té době 12 a 10 let.. Děti ty vedoucí znaly. A moc prima si to tam užily, vrátily se nadšeni.

Tak to chlapci také dopřejte, pokud si to můžete dovolit a pokud si to zaslouží, uvidíte, že bude mít jistě velikou radost. Jaga.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.01.13 09:43

Jestli ty lidi znáš, tak ho pusť. Odpočineš si od něj, on od tebe a navíc bude mít zážitky, které mu nikdo nevezme.

Datum: 11.01.13 09:45

No přiznám se, že bych syna asi nepustila. Moc se mi nelíbí to vaše "je mi jasné, že si ho berou, aby si hrál s ostatními dětmi"... takže je tam něco jako lepší služebník? Mně to tak připadá. Ale asi na to takto hledět nelze.

Datum: 11.01.13 12:50

To prave neni,jako sluzebnik,oni,jen spoji dohromady veci s uzitecnym.jsdou to lidi,kteri to mysli se vsemi detmi uprimne,ale kdyz jich maji vice,jsou radi za to,ze muj syn si s nimi dokaze vice pohrat.Jinak jim vymysleli ruzne akce a hry,delali i s nimi dospelymi.Jsou to lide,kteri jsou neustale v pohybu,vymysli akce,je to jejich adrenalin.

Datum: 11.01.13 09:48

Juglans, já bych taky syna pustila. Sama jsem byla v Chorvatsku se školou asi v 7. třídě. Bylo to v pohodě. Hlavně nezapomeňte syna pojistit cestovním pojištěním!

Datum: 11.01.13 09:54

Moje sestra byla s rodinou kamarádky v Dubrovníku, byla v 6 třídě my ostatní jsme se k moři podívali až s vlatní rodinou jelikož mojí rodiče neměli peníze aby nás k moři vyvezli. V Chorvatsku s naši rodinou byla 2x kamarádka mé dcery a moje dcera zase s jejich rodinami na horách lyžovat, každý zaplatil jen pobyt svému dítěti, cestu nikdo neplatil. Já bych ho pustila.

Datum: 11.01.13 09:56

Škola za kluka zodpovídá a ta paní určitě né . Nikdy bych ho takle s cizím člověkem nepustil .A ještě se také zeptám , může vůbec takle malé dítě cestovat bez rodičů s cizí osobou?

Datum: 11.01.13 10:12

Pustila. Moje vnučka jela poprvé k moři v sedmi letech s partou filmových nadšenců. Nádhera.

Artik : Jistěže takto malé dítě může cestovat bez rodičů.

Pro tazatelku. Jak už tady ostatní napsali, jestliže se s paní déle znáte, tak bych neváhala. Ta vaše poznámka, že syn hlídá děti...

to bych nebrala až tak vážně. Vždycky je v partě dětí někdo "nejzodpovědnější". Na tom jsou postaveny i např. skautské tábory, kde se starší "starají" o mladší. Tak to přeci má být. Nezbývá mi než zavzpomínat na dětství. Parta dětí na ulici, nejmladší cca 6let nejstarší 14. Ti starší nás prcky museli taky opečovávat :D.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 11.01.13 10:31

Souhlasím se Sebod,

v partě dětí je vždy někdo nejopovědnější.

A synovi to může jenom prospět, naučí se odpovědnosti a přitom se podívá k moři, kam by se jinak dostal až za delší dobu. Já bych jej pustila.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 11.01.13 20:11

Skola sice zodpovida,ale k cemu to je,kdyz se muze stejne neco stat.Riziko vidim tak stejne,je to spolehliva osoba.Bat se budu hrozne,nevim jestli ty dva tydny budu spat,ale mam takovy pocit,ze bych ho brzdila a branila mu v peknych zazitcich,ze se musi strach prekonat.vlastne uz mam hruzu ted,ale clovek si asi musi rict,ze kdyz se ma neco stat,tak se muze i cestou do skoly a nemusi to byt daleko od domova.

Datum: 11.01.13 10:07

jestli paní znáte a máte na ní dobrý názor tak není důvod proč syna nepustit , u moře se zabaví , u moře se líbí všem , posťte ho.

Datum: 11.01.13 10:48

Dobrý den. Juglas, pokud ty lidi znáte, víte že je na ně spolehnutí, a hlavně Váš syn s nimi a jejich dětmi tráví čas rád, pak bych takovou nabídku zvážila. Taková nabídka se neobjeví každý den. Pokud k nim máte důvěru a jste přesvědčena o jejich zodpovědnosti, pak myslím, že byste ho pustit mohla. Záleží také na tom, co na to říká Váš syn a zda o to opravdu stojí. Nespěchejte na sebe s rozhodnutím, zvažte to pečlivě. Pokud přece jen ve skrytu duše nějaké ty obavy máte, pak to nelámejte přes koleno, protože byste byla celou dobu vystresovaná. Ale pokud k Vašemu synovi mají pěkný vztah a Váš synek k nim, pouvažujte o tom. O děti se bojíme všichni a je pravda, že kdyby se to týkalo mého dítěte, váhala bych též. Na jednu stranu by člověk dětem chtěl umožnit, aby se někam podívaly, na tu druhou jsme rádi, když je máme na očích a pod svojí kontrolou...Já to chápu, ale tento vnitřní boj je teď jen na Vás. Proberte s těmi lidmi situaci v klidu ze všech stran a pak se rozhodněte. Pokud by to byly jen mé obavy o dítě, ale jinak bych měla důvěru k těm lidem, pak bych je asi dokázala potlačit a své dítě nejspíš pustila...Ale jak říkám, je to na Vás, jen Vy víte, jaký vztah je mezi vámi všemi...Pěkný den.

Datum: 11.01.13 11:08

Není důvod proč byste ho nepustila . Trocha samostatnosti mu neuškodí, ba naopak. Moje dcery také jezdili s rodiči kamarádů a my jsme brali k moři jejich kamarádky.Alespoň děti strávili více času u moře za nižší peníze. Když bylo dceři 11 (před 11 lety ) byla na prázdninách v Holandsku v rodině mého kamaráda( a to neuměla řeč).Dodnes na to vzpomíná - v dobrém . Když jí bylo 13 tak díky střídání :) rodičů strávila s kamarádkou šest týdnů v Řecku.Vždycky jsem dětem napsala kolik mají kapesné a kolik mohou denně utratit, panečku jak rychle se naučili počítat *ua*.Když bude mít telefon , tak vám může každý den napsat. Nebojte se .Na tábor byste ho také pustila.

Od: krkovicka*
Datum: 11.01.13 11:13
Dokážete paní natolik důvěřovat že jí svěříte své dítě a to ještě tisíce km od domova?Pak tedy ano.Syn by určitě rád zavítal k moři i s dětmi,aspoň si užije mnoho legrace než se válet s dospělými na pláži.Nemyslete si,jemu tam budete chybět tak jako on Vám.Být na místě té paní-nechtěla bych nést odpovědnost za cizí dítě.To je jen můj soukromý názor.Jen ať nechytne cestovatelskou horečku.Pak by to zamrzelo víc.

Datum: 11.01.13 20:18

To mate pravdu,ze ja si take neumim predstavit,takovou zodpovednost ,vzit nekam cizi dite.Ja bych byla na svestku,asi bych takove dite nespustila z oci a v noci radej prikurtovala*smich*Samozrejme,prehanim,ale fakt si to neumim predstavit u toho travit v klidu dovolenou.joo,pani je moc hodna,kolikrat vola,ze tam maji akci,at prijedem a pritom nevi co driv,venuje se detem.Ikdyz je fakt,ze v jejim veku jsem doma take mivala vice deti,u toho jeste prodej piva,domacnost,proste se stihalo vsechno a tolik jsem se asi nebala.Jdu do babickovskych let,ale jeste u svojich malych deti,tak se to asi projevuje*smich*

Datum: 11.01.13 11:59

Záleží na tom, jak té dotyčné známé důvěřujete. Pokud k ní máte absolutní důvěru, tak bych neviděl problém.

Dcera byla s námi poprvé u moře předloni (ve 13 měsících), loni byla 2x a vždy si to náramně užila. Letos bude asi na cestách pořád, protože s ní chtějí jet obě babičky a já bych s ní také rád vyrazil...

Datum: 11.01.13 12:04

Nejde jen o tu paní, ale i o výchovu syna. Pokud víte že je dobře vychovaný /dokáže si poradit, je poslušný atd. atp./ pak v ničem problém nevidím. Prostě za svou výchovou si stojím a vím v čem se na dítě mohu spolehnout a v čem ne.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 11.01.13 12:13

Pokud jí syna svěříte v ČR, nebál bych se jí ho svěřit ani mimo ni. Úmysl se zaplacením celé částky máte dobrý. Já jsem takhle jezdil se svým kamarádem k nim na zahradu a na výlety, když jsem byl malý, v podstatě jsme na sídlišti měli jen jeden druhého, nikdo jiný v našem věku tam nebyl a to jsem byl ještě navíc o 3 roky starší než on.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 11.01.13 12:56

Pani duveruji,jezdi k ni syn od malicka a dost nam pomohla.Spolehliva je,ale bat se budu stejne.Bala bych se,ikdyby jel se skolou,ale to je normalni.Jeste se s ni o tom pobavim,ale rozhodne to nechci platit,to bych neprijmula.Kdyz uzivat,tak za nase.dekuji moc vsem,za pomoc v rozhodnuti.

Datum: 11.01.13 13:08

A pokud kluka pustíte, udělejte si někdy černou důvěrnou hodinku a promluvte mu do duše o úskalích cesty, problémech v cizině co všechno se může stát a jak se má zachovat když... Existuje i předplacená karta do pouličního telefonu aby se vám dovolal a není to vůbec drahé... eliminujte co nejvíc možné problémy, aspoň se nebudete tak bát. A určitě pojistit. Držím palce.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 11.01.13 18:13

ringo,to urcite udelam,musim ho poucit a to dukladne.Nejdriv se zalekl,kdyz jsem mu to dnes oznamila,ze pojede k mori a moc se mu nechtelo,ale to jen proto,ze to bylo takove nećekane,nyni se tesi.Takze nechci ho dale vyplasit a skoleni mu dam az dele.

Od: hop®
Datum: 11.01.13 20:21

Naprosto chápu mateřský strach, ale synovi se může něco stát na cestě ze školy podobně jako s kamarádkou u moře. Pokud máte kamarádku vyzkoušenou, riziko není o mnoho větší.

doplněno 12.01.13 16:20:

Na kontrolu stačí SMS. Mimoto můžete dohodnout s kamarádkou, aby denně v určenou dobu volala ona Vám a syna Vám dala k telefonu, určitě tuto Vaši podmínku pochopí.

Datum: 12.01.13 08:56

Je to tak,asi me desi ta dalka a cestovani,aby se nenaboural bus,aby se neutopil.cloveku probehne spoustu veci,co by se mohlo stat,ale to muze i tady.Vim ze to bude drahe telef.,ale asi budu klidnejsi,kdyz mu kazdy den zavolam,jestli jsou v poradku,pokud to pujde.

Datum: 12.01.13 09:44

Milá Juglans, nesmíte to takhle brát. A myslet jen na to nejhorší.

Autobus se může vybourat kilometr od domova, když jedou děti do školy. Utopit se může i kačáku na návsi. Před mnoha lety seděl manžel na vypůjčené chatě v křesílku na břehu rybníka a poslouchal rádio. Měl hlídat 3 letého syna. Já si šla zaplavat přes rybník a zpátky. Dodnes jsem vděčná, že jsem tam nikoho nepotkala a nezakecala se. Hned jsem se otočila zpátky a když jsem doplavala, syn i s hlavou pod vodou. Hýbal se. Ujely mu nožičky po dřevěných kluzkých schůdcích. Manžel si v klidu seděl dál v křesle. Klučík zřejmě nestačil ani vykřiknout, tak manžel nic nevěděl. Přivedli jsme ho k životu. Dnes je synovi 33 let, často si na to vzpomenu a říkám si, že to snad bylo nějaké řízení boží, že jsem se hned vrátila a dokázala pomoci.

Dcera jela s celou svou rodinou loni do Chorvatska jen týden poté, když celou republiku tolik vystrašila a rozlítostnila tragická havárie autobusu z Brna. Zvládli to v pohodě.

Nemyslete na nejhorší, co každého z nás čeká, to ho stejně nemine. Klidně chlapce pusťte a uvidíte, že mu připravíte hezký zážitek, který byste mu sama poskytnout nemohla. *placni* Jaga.

Datum: 12.01.13 17:02

Jeste ze to takhle dopadlo,hruza..ale neco na tom,je,ze co se ma stat,se stejne stane.Diky za dodani odvahy.

Od: buss®
Datum: 12.01.13 09:53

Když je jeho kamarádka 35 let, tak joo. Ale tady to nikdo nikdy nevyřeší, může být jen pro a proti. Rozhodnutí je jen a jen na rodičích, komu dají odpovědnost za děcko. Lidi vám to rozmluví a vás to pak bude mrzet, syn možná vyčítat, že tam nebyl, zvl. pokud na to sama nemáte. Hoďte los.

Od: ajka1
Datum: 12.01.13 11:09

Ne, nepustila bych ho. Svého 11 letého syna bych nenechala využívat jako au pair.

Věřím, že je paní hodná, nevidím důvod proč by nebyla. Ale asi to nebude její jediná vlastnost. Bere i jiné děti ke svému jedináčkovi (mimochodem znáte je , nebo jejich rodiče?) a patrně pro tyto rodiče funguje jako au pair. Ovšem ona je dospělá. Váš syn je nejstarší a asi jí hodně vypomůže. Ovšem je mu stále pouhých 11 let.

Vidím to tak, že by i ona měla ráda volno a užila si moře, a pomoc vašeho 11letého syna je pro ni nezanedbatelná do té míry , že se jí vyplatí mu zčásti pobyt hradit ze svého. Jinak si neumím vysvětlit proč by to dělala, o soukromé charitativní organizaci totiž nic nepíšete. Jsem realista a tržní hospodářství proniklo všude, i do přísného soukromí některých rodin.

Pokud chcete synovi dopřát pobyt u moře a nemůžete jet s ním, je myslím lepší zařadit ho do dětského kolektivu letních táborů pro děti a teenagery , kde jsou i školení vedoucí. Váš syn si pak pobytu u moře užije mnohem více.Na webu jich najdete spoustu třeba tady:

http://www.tabory.cz/lokalita/tabory-u-more/

Datum: 12.01.13 17:43

Ajko,tezko rict,treba mate kus pravdy.To vite,ze jsem take kolikrat premyslela proc to dela.Ptala jsem se trochu syna,jestli treba nedela chuvu a dospeli se nekde nebavi.Tvrdi,ze je vzdy pani s nimi.Je jiste,ze pro ni plyne vyhoda,ze zabavi jedinacka,ale ze si vsichni deti hraji dohromady.Ona rika,ze je vzdy lepsi,kdyz je parta a to i k mori,ze by samotne dite to nebavilo.Deti vim ze si bere hodne z pribuzenstva a take svych kamaradu.Co se tyka toho,jestli tam dela syn slouhu,tak to ne.Akorat pry jednou pomohl hrabat louku,na cemz nevidim nic spatneho,kdyz zas dela pani spoustu pro neho.Kolikrat mu nabali i domu pecivo a nikdy nechce za zadnou cenu ani za vstupne,kdyz nekam jdou a za jidlo take ne.Ja jsem se ze zacatku jen bala,aby syn neprebiral zodpovednost za deti,kdyz je jim sam.Jinak se mi to jevi,jako vzajemna vypomoc.Citim,ze ho tam potrebuje na hrani z detmi,ale zaroven,ze ho ma i rada a je ferova.Vzdycky je neco za neco.Ja se sama na delsi vylety nejsem zdravotne schopna,takze by se k mori nepodival.Dale by syn musel mit specielni pobyty,kdyz ne s nekym,proto ze ma specielni dietu.Takze nejake stravovani v restauraci neexistuje

doplněno 12.01.13 17:47:

jeste toto.Jezdi tam od malicka,kdy,pan jeste ani dite nemela,tak se ani o nic starat nemohl.

Od: hop®
Datum: 13.01.13 22:06

Juglans, padlo zde spoustu názorů, některé proti, větina asi pro, konečné rozhodnutí bude stejně jen a jen na Vás, a částečně jistě i na Vaem synovi.

Já bych to bral, jako oboustrannou a vzájemnou výpomoc, kamarádka pomůe Vaemu synovi aby se dostal k moři, on jí zase pomůe se starostí o mladí kamarády, já na tom nevidím nic patného. Akorát s kamarádkou dohodněte podmínky a podrobnosti, o pravidelném volání u jsem psal, zbytek jistě jako dobrá a starostlivá máma vymyslíte sama.

Od: askmenow*
Datum: 13.01.13 22:19

Pokud vám to neudělá díru do kapsy, pustila bych ho. Vá syn pod dozorem bude, paní nebude nic riskovat, a navíc se bude starat o své děti.

Pokud se rozhodnete, e byste ho pustila, ne cokoli oznámíte známé, zeptejte se syna, jestli by o to stál. V jedenácti je to u osobnost s vlastním názorem, jistě ví, zda by s nimi chtěl trávit týden či více v kuse. Drobné obavy rozptylte (např. kdyby se bál, e se mu bude stýskat, i kdy myslím, e je na to starý), ale pádným argumentům naslouchejte.

Pokud budou souhlasit vechny strany, dobře na cestu ve připravte, zjistěte, za jakých podmínek můe dítě cestovat (pas atd.), zařiďte zdravotní pojitění, známé ve dejte, sepitě jí co uznáte za vhodné (alergie, léky atd.) a uijte si týden volna a dobrý pocit, e se syn někam podívá.

doplněno 13.01.13 22:21:

A pokud se bojíte, e se mu ěnco stane - to se mu můe stát i na chodníku před vaím domem.

Datum: 10.02.13 16:45

Vcera jsem se dozvedela,ze nakonec pojedou do Italie,kam a za kolik,jeste upresni.Jen jsem se chtela zeptat,jestli nebude problem,ze pojede s cizim ditetem.?Budu nyni zarizovat cestovni pas,ale staci to?DEkuji

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.