Zvládání astma

Od: Datum: 05.01.13 03:20 odpovědí: 15 změna: 13.05.16 11:07

Dobrý den,

rád bych se zeptal na Vaše rady, jak přistupovat k astma. Přítelkyně (25 let) ho má, většinou o něm ani neví ale teď po dlouhé době ji zase chytá a je to nehezký pohled. Zrovna ted vedle mě spí a dýchá hodně hlučně. Rád bych jí pomohl, ale dýchat za ni nemůžu.

Kortikosterodidy a podobnou chemii brát odmítá a nemůžu říct, že ji nechápu. Seznam nežádoucích účinků je vcelku vyčerpávající. Nechce být závislá na chemických koktejlech. Užívá tedy pouze inhalátor v případě nouze.

Vím, že pomáhá sport, jako plavání. S tím teď začneme. Také víme, že astma je psychosomatické, takže se s ní snažím pracovat na odstranění stresu, odbourání sebelítosti. Přítelkyně dochází ke známé na kineziologii, což má spíše dlouhodobý účinek(jestli nějaký).

Proto bych se rád zeptal, zda byste mi pomohli, nasměřovali mě na něco, co vám pomohlo. Nebo na nějakou novinku, o které jste slyšeli, četli. Budu vděčný za cokoliv.

S pozdravem, Martin


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 05.01.13 09:02

Kortikosterodidy lze vyměnit za homeopatiti, i když mnoho lidí na tohle nevěří. U mě to funguje. Inhalátory na roztažení průdušek brát pravidelně, v pozdějším věku již průdušky nelze roztáhnout. Jak píšete - pohoda, klídek sport.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.01.13 12:16
avatar
Inhalator musí brát pravidelně, je mam dva, jeden k okamžité úlevě, druhý pravidelně dvakrat denně. Pokud to nebere, pak se nedivím, ze ji doktor napsal kortikoidy. Ty může vysadit, pokud bude pravidelně inhalovat. Bez toho to bohužel nejde, protoze bez roztahovani začnou plice srustat , pak uz pomůže jediné transplantace. Sport se doporučuje, aby byli plice pod zatížením.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.01.13 15:57
avatar

Také v noci funím jak sentinel a to občas ty kortikosteroidy používám... zkuste se zaměřit na homeopatii, už jsem tu to někde četla. S plaváním opartně, vzduch, který bývá v uzavřených lázních, a výpary z chlorovaného bazénu jsou pro astmatika dosti zatěžující.

Mně pomáhá klid.. a pak také procházky venku s hlubokým dýcháním.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.01.13 19:19

Bohužel, procházky většinou znamenají akorát časté zastávky a chůzi jen velice pomalu.

Každopádně děkuji za rady. Pište prosím dál, co Vás napadá.

Datum: 05.01.13 19:38
avatar
Studený vzduch průdušky ještě víc stáhne, proto je nutný mít inhalator i u sebe, takže v zimě neni žádná sláva. Doporučil bych spis rotoped nekde ve fitku i kdyz tam je zase vydychany vzduch. V létě ale nemam zadny problém, cca 150km na kole ve sviznem tempu pořádně plice rozdycha.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.01.13 11:36
avatar

I doktor nade mnou kroutí hlavou, mívám větší problémy v létě, než v zimě:) Studený vzduch mi nevadí vůbec, spíše ty přechody z zimy do tepla, ty jsou daleko horší...

Velmi dobře radí Fugurek, pro astmatiky jsou velmi nevhodné koberce, záclony, plyšáci apod., ve kterých se drží prach.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.13 12:01
avatar
Ja jsem doma vyměnil koberce za plovoucku , závěsy šli pryč, mam cisticku vzduchu, vysavac hepa a vše v pohodě do doby, nez se mladá postříká svým oblíbeným parfémem. Pak mi vadí kouř z aut, kuřáci a hlavně dřevity prach. Ja jsem to dostal v praci, takze nemoc z povolání. Jinak zvířata, nebo strava mi nevadí, doma mame papoušky. Zkoušel jsem kontaktovat nějaké homeopaty, ale to je spis léčba dlouhodobá, navíc jaksi psychologického původu, mi tvrdila v meilu , prvni sezení dve tri hodinky, cca 800-1200kc. Pry to může trvat dva roky nebo i pět, ale člověk potřebuje dýchat porad.
doplněno 06.01.13 14:27:

Figurek to myslí dobře, ale ono to takto mužete realizovat jen doma, kde se dají vnější vlivy dost dobře minimalizovat. Na druhé straně je ale v běžném životě nemůžete minimalizovat úplně. Taky doktoři léčí následky, ale ne příčiny. Je to z toho důvodu, že by farmacie přišly o výrazné zisky, stejně jako pojišťovny, potažmo státní kasa. Problém všech nemocí se nalézá v tlustém střevě, ať už je to rýma, či rakovina. Člověk ale neumí jíst zdravě, proto raděj volí ty kortikoidy, než se omezovat na dobrotách. Doporučuju si najít pár článků na téma očista střev, klystýr, kyselinotvorné a zásaditotvorné potraviny a nebo klidně marihuana, která se na léčení taky používá.

http://www.zdravi-az.cz/doc/R…fatickeho_systemu_po_zime.pdf

http://www.zdravi-az.cz/Ocista_tlusteho_streva_00.php

http://www.zdravi-az.cz/Potraviny_jako_jedy_i_leky_00.php

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.13 08:55
avatar

Já bych vám spíš poradil, abyste nějak zjistili, co to astma startuje. Zkuste povzpomínat, co se vždycky stane před tím, než se objeví. Jak správně tušíte, někdy to můžou být například problémy v práci nebo taky krupicová kašička na večeři (nebo jiná potravinová alergie), krmení akvarijních rybiček (toto není vtip) nebo návštěva sousedovy kočky u vás doma (to taky není vtip).

Jestli má vaše přítelkyně alergii na prach, pak vám především radím

1/ nemilosrdně vyházet všechny přehozy, dečky, koberce, záclony a závěsy, ve kterých se prach drží

2/ koupit protialergické polštáře a deky - ty skutečně existují

3/ koupit pořádný vysavač. To je snad ta nejhlavnější věc.

Tak mnoho zdaru. :)

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 06.01.13 12:23

Pokud můžete, dejte prosím hlas do ankety, ať si udělám obrázek.

Datum: 06.01.13 21:02

Ecosal,Ventolin,Berotec,... průdušky narozdíl od kortikosteroidů neléčí. Jsou jenom pro okamžitou pomoc. Vedleší účinky mají taky, ale to spíš ve větších dávkách (třes,..).

Hlavní problém bude spíš v její hlavě. Že nechce pravidelně brát léky je asi ten hlavní důvod. Ale chce si trvale poškodit průdušky?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 12.05.16 18:03
avatar

Hodnocení:

Aplikovaná kineziologie není nic jiného než pseudovědecká panacea, která nese typické rysy alternativní medicíny a navazuje na řadu neúčinných alternativních metod. Svalový test je nesmyslem, protože tělo nemůže odpovídat, navíc jde o test vysoce subjektivní, manipulovatelný, svalové napětí nemá specifickou souvislost s orgány, s chorobou nebo poruchou učení. Testování potravin je rovněž nonsens. Chybějí také jakékoli doklady o účinnosti terapie.

http://www.sysifos.cz/index.p…1189078621&heslo=Kineziologie

Homeopatie:

Několik dosud provedených metaanalýz účinnost homeopatických preparátů nepotvrzuje. Lékařské odborné organizace homeopatii považují za disciplínu pseudovědeckou. Česká lékařská společnost J.E. Purkyně proto vyloučila Českou homeopatickou společnost ze svých řad. Homeoptika jsou sice protismyslně zařazena mezi léky, ale léky zvláštního druhu, u nichž se kontroluje jen bezpečnost, ale neověřuje se jejich účinnost, protože se nepředpokládá.

http://www.sysifos.cz/index.p…z=1189078291&heslo=Homeopatie

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pp
Datum: 12.05.16 19:01

A proč nebere alespon Zyrtec nebo Zodac apodobně na alergii?To nejsou žádné kortikosteroidy

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 12.05.16 19:48

S těma závěsama je to těžké, pokud vám vadí ještě průvan. Jsem alergik na prach, ale závěs proti slunci mít musím, když mám byt na východní straně. Pak mám závěs u jedněch dveří, kvůli průvanu, ten taky nesnáším a kobereček před postelí, protože nechci nastydnout na močák. A přikrývám se taky dekou, jinak bych nastydla. Často to vše peru. A záclony mám v kuchyni:(. Zkrátka bez toho to nejde. Ale zrovna jsem kvůli té alergii nemocná doma a dostala jsem prášky - Ventolin a Zenaro. Hlavně, že mě alergoložka před 2 lety vykopla, že už astma nemám. Tak záclony dám asi opět pryč, ale sousedi naproti na mě budou zas koukat. A hledám si nového alergologa.

doplněno 12.05.16 20:00:

Neznáte náhodou dobrého alergologa, který bere pacienty v Praze?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xy
Datum: 12.05.16 21:19

já mám dechové potíže od dětství, vždy nastane doba, třeba na dva , tři týdny, kdy se nemohu pořádně nadechnout. V noci to až brání spánku, protože aby se mi podařil pořádný nádech, musím vstát, chodit, opírat se. třeba 2-3 hodiny. V noci to taky hůř působí na psychiku, člověk nikdy neví, skončí to za týden, za dva, nebo už to bude navždy? Ta představa je hrozná v tu chvíli, že budu bojovat o nádech po zbytek života. Po čase to ale samo přejde. Lékař obvodní mi léta tvrdil, že ta dušnost je jen nějaký můj subjektivní problém ( že neumím správně dýchat ) , jen mi bylo divné, že ostatním to jde tak nějak samo

vloni jsem zašla na alergologii, doktorka hned diagnostikovala neléčené astma. Myslela jsem, že si vystačím s úlevovým sprejem ( i když ani ten mi v dušné době nepomáhá úplně, jen nádech se mi zdaří častěji ) Nechtěla jsem přijmout, že bych se měla najednou trvale léčit, užívat trvalý inhalátor každý den. Doktorka se i zlobila, jak si to představuju, samo že to nejpřejde, spíš se to jen zhorší. Přistoupila jsem teda nerada na denní užívání spreje. A musím říci, že v poslední době mám větší klid, zatímco dříve ty týdenní stavy dušnosti byly častější a častější, snad i díky většímu stresu v práci, tak teď se mi daří lépe. Dokud není dušnost, tak se člověku inhalovat nechce, pak ale když nastane, je to těžké i v práci, když potřebuji vstát a chodit a ne sedět u PC a pracovat. Proto jsem vzala sprej na milost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lucky*
Datum: 13.05.16 11:07

Zdravím,

mám podobný problém jako Vaše přítelkyně, jen v mém případě noci prokašlu i ve spánku. Než mi pneumolog našel vhodný lék, prokašlala jsem plno nocí, ráno jsem byla k smrti unavená (a z břicha jsem měla pekáč buchet:)).

Plicařka mi na tohle "ponocování" dala inhalátor, který užívám před spaním a mám klid. Bohužel je to asi kortikosteroidní, ale když se domluví s doktorkou, určitě najdou přípravek, který by je neobsahoval. A jen mimochodem, ty vedlejší účinky píšou na všechno, i na žvýkačky. Není jisté, že bude Vaše přítelkyně natolik citlivá, aby na ně trpěla (v inhalátoru taky něco chemie je). A i to může doktorka "vychytat" vhodně zvoleným lékem, možná ne hned, ale proto tu je, aby v případě potíží lék změnila.

Přeji Vám a hlavně Vaší přítelkyni, abyste našli vhodný lék a Vaší přítelkyni gratuluji za Vaši podporu a pomoc.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.