Chovám se jako debil. Jak si začít víc věřit?

Od: Datum: 04.01.13 13:04 odpovědí: 5 změna: 04.01.13 22:38
Já se chovam jako debil, jako někdo, kdo je z jiného světa. Nepopírám to, žil jsem v domnění, že jsem naprostá nula a podle toho to tak taky vypadá.
Jenže pár holek mi řeklo, že jsem hezkej, ale jen to chování desetiletýho bych měl odstranit.
To je ale po několikaletém zvyku dost těžký, zvlášť když jsem se vyhýbal lidem a měl problém s nimi komunikovat a není divu, že jsem pak vypadal jako kretén.
Jak si začít víc věřit? Pokládal jsem si otázku, proč jsem ještě panic a odpověď je napsaná výše. Nechci sem ukazovat fotku, na to se zase moc stydim.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.01.13 13:28

Poutníku, dávat sem foto není opravdu potřeba. Neuvádíte svůj věk, nicméně... Jste jaký jste a pokud se chcete změnit, měl byste to dělat pro sebe a kvůli sobě. Ne kvůli tomu, že vám lidé okolo říkají, že to máte udělat. Nevyhýbejte se lidem, komunikujte s nimi, tak se postupně "otrkáte" a naučíte se reagovat třeba lépe na různé situace. Nikdo se nedokáže změnit ze dne na den a nikdo se nedokáže změnit úplně. Uvnitř stále bude dřímat to, jaký jste ve skutečnosti. Když si nebudete říkat, že jste nula, pak jí nebudete a začnete si více věřit, až se Vám povede překonat určitou bariéru...Povede se Vám to jednou, dvakrát...A hned to bude lepší. Překonat sám sebe někdy není jednoduché, ale chce to odvahu a pracovat na sobě. Trpělivě. Pokud v sobě máte však závažný psychický blok, poslední možností je, svěřit se do rukou odborníka _ psychologa atd...Hezká tvář nic neznamená, důležité je to, co člověk nosí uvnitř sebe...Kdybyste byl méně pohledný a choval se příkladně, pak by Vám zase děvčata říkala třeba - máš vybrané a pěkné chování, ale jsi ošklivý...A teď si vyberte, co je pro Vás lepší...Co Vás uspokojuje více...Je to jen můj názor, Váš je to život a máte ho ve svých rukách. Naložte s ním co nejlépe, bez ohledu na to, co si myslí ostatní...

Ohodnoceno: 0x

Od: andrea1*
Datum: 04.01.13 13:49

Ptáš se ja si víc věřit. Odpověď sis napsal sám. Nechovej se jako desetiletý kluk. Napřed přemýšlej než něco řekneš nebo uděláš, aby ses tak nechoval. Za nějaký čas už přemýšlet nebudeš muset.

Datum: 04.01.13 14:05

Začněte na sobě pracovat. Doporučuji sebevedomí.psychoweb.cz.

Datum: 04.01.13 16:31

Přestaňte si říkat, že jste nula.

Určitě se Vám už něco povedlo, např. přijetí na školu nebo její dokončení.

Jistě máte nějaké zájmy a koníčky, o nichž něco víte. Zkuste se ze začátku bavit s lidmi o tom, co dobře znáte, nebo o tom, co Vás i je zajímá.

Naslouchejte druhým (rozhovor není monolog) reagujte na to, o čem mluví, a neprosazujte se příliš na úkor druhých.

Zamyslete se nad tím, co ve Vašem chování působí dojmem desetiletého kluka, a postupně se to pokoušejte měnit. Nepůjde to naráz a ne vždy se pokus vydaří. Bude to chtít trpělivost a opakovaně zkoušet dál.

___ Vzhled hraje roli jenom při prvním setkání nebo pro povrchní známosti. Mnohem důležitější je to, co máte v hlavě, a to, jak se chováte.

Od: clovek*
Datum: 04.01.13 22:38

Zdravou sebedůvěru a motivaci ke správnému jednání ti dá jen poznání tvé pravé hodnoty a její příčiny. Všechno ostatnní je chabá náhražia. Sebedůvěra založená na něčem jiném je pýcha. A že jsi ještě panic, asi je to s tvým mindrámem dobře. Napřed vyřeš tuhle otázku, s ní všechno ostatní souvisí.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.