Amnestie recidivisty

Od: Datum: 04.01.13 09:02 odpovědí: 2 změna: 04.01.13 15:14

Měla jsem známého, který na mě a mé přátele hrál frašku a postupně nás všechny podváděl (to ale netřeba rozvádět). Byl jednou odsouzený za vykradení bytu - dostal podmínku na 2 roky s odkladem pěti let. V době odkladu ale vykradl další byt, ale už nevíme, co se s ním stalo a jestli byl znovu odsouzen (víme jen, že ho policie za to zadržela, ale jak daleko to došlo nevíme, protože jsme s ním z pochopitelných důvodů všichni přerušili styky, tohle se stalo na začátku podzimu).

Chci se zeptat, zda se ho týká amnestie a v jakém případě. Z plného zveřejnění amnestie vyplývá, že se promíjí všechny podmíněné tresty do 2 let, ale jak je to v případě recidivisty? Jakou roli tam hraje, jestli byl podruhé odsouzen (a možná už i díky tomu uvězněn) nebo jestli se jeho druhý případ ještě nevyřešil.

Nějak v tom nemám jasno a zajímalo by mě, jestli je možné, že ho opět potkáme někde na ulici případně na nás opět něco zkusí... + Ještě dodám, že je to člověk se statisícovými dluhy vůči bankám, ale to asi nehraje roli žádnou.

Děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mech
Datum: 04.01.13 10:14

Celkový vymazání DELIKTU se ZTRÁTOU důvěry možné ani po Amině , NEní - přestupek nebo tr. čin zůstane v evidenci až do smrti

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.01.13 15:14
avatar

Nemá smysl spekulovat, zda by se na uvedený případ mohla amnestie vztahovat, pokud nevíte, v jakém je stádiu. Porušením podmínky už nejde o trest s podmíněným odkladem.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.