Daň z nemovitosti vs základy

Od: Datum: 04.01.13 08:27 odpovědí: 4 změna: 04.01.13 16:26

Dobrý den, chtěl bych požádat o radu. Minulý rok jsem platil poprvé daň z pozemku a jednalo se o ostatní plochu a zastavěnou plochu 16m2. V listopadu jsem dostal stavební povolení na chatu a zatím vykopal jenom rýhy na základy. Četl jsem, že pokud mám povolení na stavbu (ohlášení), už je to stavební pozemek. Ale když se kouknu do katastru nemovitostí, tak je to vedené pořád jako ostatní plocha, jak to tedy je? A počítá se ta stavba, na kterou je povolení, už jako zastavěná plocha? Protože platit daň 730,- a 8400,- je pro mě dost podstatný rozdíl děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.01.13 10:03

Daň z nemovitostí se platí dle typu pozemku, který je veden na katastru - finanční úřad přebírá podklady od něj... takže pokud je na katastru veden pozemek jakožto ostatní plocha, platí se sazba za ostatní plochu. Až budete mít hotovou stavbu a ta bude zanesena do katastru nemovitostí - změní se využití pozemku, tak budete platit daň dle nového využití, tedy za stavební plochu.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: petrem
Datum: 04.01.13 10:09

děkuji mnohokrát.

Od: uskaŽ
Datum: 04.01.13 14:37

Tohle jsem měla minulý rok a bylo mi řečeno, že po vydání st. povolení musím celou parcelu změnit na stavební. Musela jsem takto podaň daňov přiznání k dani z nemovitosti. Po kolaudaci a zaměření vznikne nová parcela (zastavěná plocha) a zbytek se převede na původní, co to bylo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petapeta*
Datum: 04.01.13 16:26

Pokud tomu dobře rozumím, tak daň ze stavebního pozemku by se měla platit pouze z těch 16 m2, viz § 6 odst. 3) zákona č. 338/1992 Sb., o dani z nemovitostí

Rozhodná je výměra pozemku v m2 odpovídající půdorysu nadzemní části stavby.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.