Reklamace telefonu zakoupeného v bazaru

Od: Datum: 04.01.13 07:08 odpovědí: 7 změna: 04.01.13 11:28

Dobrý den,

potřeboval bych poradit v otázce reklamace.

Před 3 měsíci jsem si koupil na internetovém bazaru

http://zastavarna-pujcky.cz/

Nokii 800. Po rozbalení a vložení SIM karty jsem zjistil že je telefon blokován.
Oznámil jsem tuhle skutečnost prodejci a žádal o doblokování. Bylo mi řečeno že mám telefon poslat a bude odblokován. Včera jsem dorazil domů a čekal mě tam balíček. Údajně oblkovaná Nokie 800. Po vložení microSIM do telefonu a zadání PIN kodu mě telefon vyzve k zadání PUK kodu který mi sdělí Oddělení péče o zákazníky.
Takže jsem ve fázi jako na počátku.
Po odeslání mailu o vrácené částky za mobil, který nelze použít mi bylo sděleno tohle:
"Dobrý den mluvil jsem o Vašem telefonu s kolegou a člověk který pro nás dělá mobilní telefony neměl potřebné vybavení k odblokování Vašeho telefonu. Budete si proto prosím muset nechat odblokovat telefon v jakémkoliv jiném obchodě s mobilními telefony. A jak píšete o vrácení peněz to asi nebude možné my jsme vám prodali telefon který jste chtěl za velmi výraznou slevu o proti jiným internetovým cenám a že jste si nenapsal jestli telefon funguje na tu a tu síť bohužel nemůžeme ručit. S pozdravem www.zastavarna-pujcky.cz"

Takže momentálně mám doma černou placičku která není schopná fungovat ani v jedné z českých GSM sítích a šance na odblokování je taky malá. V domácích podmínkách nulová.
A proto se ptám. Jak mám dále postupovat a nebo zda je nějaká reálná možnost reklamovat telefon. Zda jsem v právu či ne.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 04.01.13 08:38
avatar

Nejprve bych asi zkusil jinou SIM kartu. Hláška o zadání PUK kódu informuje, že byl třikrát zadán chybný PIN kód k SIM kartě, vypadá to tedy spíš na zablokování Vaší karty nikoli telefonu...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: roob
Datum: 04.01.13 10:06

Zkoušel jsem několik SIM karet, více operátotů. Vždy píše to samé. Prostě je telefon blokován pro české sítě.

Fotka displeje:

http://imgup.cz/images/2013/01/02/E8JFk.jpg

Datum: 04.01.13 10:23
avatar

Zdravím, jelikož se jedná o moderní telefon, neexistuje moc šancí na odblokování pro českého operátora. Jelikož nebyl telefon určen pro český trh, a jak sem psal je jeden z relativně nejnovějších, momentálně není moc šancí jak telefon odblokovat. Zkuste zajít do neautorizovaného servisu. Když telefon zapnete bez SIM karty, jak funguje?

No a poslední věc.¨Cituji: Prodávající odpovídá podle § 616 odst. 1 občanského zákoníku pouze za vady, které prodávaná věc má již při převzetí (což musí kupující prokázat), přičemž se za takové vady nepovažují vady odpovídající míře běžného opotřebení. Pokud se vada vyskytne v prvních šesti měsících po převzetí zboží, musí prokazovat bazar, že vada vznikla teprve po převzetí zboží - pokud to neprokáže, občanský zákoník stanoví v § 616 odst. 4 vyvratitelnou domněnku, že se jedná o vadu, která již existovala v době převzetí (neodporuje-li to povaze věci).

Takze při převzetí už byl telefon blokován, prodávající bazar se k tomu tak musí postavit.

Ale nechapu proč ste si to nevyzkoušel hned...

doplněno 04.01.13 10:27:
A jak píšete o vrácení peněz to asi nebude možné my jsme vám prodali telefon který jste chtěl za velmi výraznou slevu o proti jiným internetovým cenám a že jste si nenapsal jestli telefon funguje na tu a tu síť bohužel nemůžeme ručit.
to mě rozesmálo nejvíc. To je věta seriózního prodejce Kšeftař, nerad se zbaví peněz. Takže naklusat tam, vysvětlit mu že telefon nefunguje na žádné síti v ČR a že je tedy nemožné ho u nás používat.
Zvýšit hlas, a pak vyhrožovat výšší institucí.
Nebo pěstma.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: roob
Datum: 04.01.13 10:33

Děkuji za vyčerpávající odpověď.

Já hodně cestuji pracovně. Telefon jsem koupil na internetu, vyzkoušel jsem jej až po té co jsem se vrátil ze zahraničí. Přišel na mou adresu kde jej prevzaly rodiče. Vzhledem k tomu že telefon používá microSIM kterou já jsem neměl tak se protáhla možnostz nějak mobil odzkoušet.

Jediná možnost je sehnat číslo na tohoto experta, zavolat mu, zvýšit hlas a pohrozit patřičnými institucemi.

Od: roob
Datum: 04.01.13 10:45

Když telefon zapnu bez SIM karty tak se tváří že je vše v pohodě, vyhedá WIFI naskočí prohlížeč, dá se pohybovat v menu.

Ptal jsem se na odblokování v jedné velké firmě která se tímhle zabývá, cenu stanovily na 800Kč s tím že si nejsou sami na 100% jisti zda to pujde.

Takže já mám doma černou placičku jménem NOKIA jako těžítko na papíry :(

Od: artik*
Datum: 04.01.13 11:25

mohu vědět , kolik jste za něj dal?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: roob
Datum: 04.01.13 11:28

4500 Kč + 100 za poštu

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.