Vypít celou Kofolu každý den?

Od: Datum: 11.01.12 08:58 odpovědí: 34 změna: 22.11.14 21:14

Dobrý den mám známeho který vypije každý den určitě jednu kofolu někdy i dvě.Chci se zeptat co to může s člověkem udělat jedna nebo dvě kofoly denně tedy 2L nebo 4L kofoly?A co to s člověkem může udělat až bude starší postupem roku.Ptám se jen protože mě to zajímá.Děkuji za zajímavé odpovědi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: nem*
Datum: 11.01.12 09:04

Vím že ten, kdo vypije moc Coca-coly mívá změněný zápach potu, myslím si že s kofolou to může být podobné.

Každopádně kofola má v sobě moooc cukru,takže mu hrozí určitě rizika spojené s tím cukrem, napr.obezita.

Je to asi jako se vším...všeho s mírou aby to nebylo škodlivé ale 2-4L denně kofoly...to je safra míra =)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.01.12 09:08

Určitě s tebou sohlasím ale myslele jsem jestli to nemůže mít nějaké zdravotní problémi.

Datum: 11.01.12 09:53

Zdravotni problémy to samozřejmě přinést může. Limonáda je sycená, takže tělo bude za chvíli "přesycené", což se může projevit třeba kožními problémy, u očí se často dělají mílie. Jako malá jsem hodně pila sycené mattonky a limonády, mílií jsem měla hodně. Jakmile jsem přestala, mílie zmizely a dnes nemám ani jednu.

Druhá věc jsou cukry obsažené v kofole. Jelikž je hodně sladká, bude jich tam hodně, takže dopad na váhu, zuby, trávení a vůbec orgány bude nemalý. Ne teď, ale za pár let určitě.

Prostě - je to umělý hnus se spoustou cukru.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 11.01.12 10:07

Dobrý den. Na www.livedoctor.cz/home/detail?id=30334 k tomuto píše dr.Lanovsky [Internista] doslova toto:Zcela jistě to negativní vliv na organismus má. Nehledě na to, že pro pitný režim je Kofola či jiné přeslazené kofeinové nápoje naprosto nevhodné. Takže každodenní pití kofoly v takovém množství je naprostá šílenost.

Ohodnoceno: 2x

Od: wamp®
Datum: 11.01.12 10:12

Rádcové již zde myslím řekli vše,a já dodávám:jasná cukrovka*ee*

Datum: 11.01.12 11:34

Jak to myslíš cukrovka?

Datum: 11.01.12 15:13

Když budeš delší dobu konzumovat hodně sladkého, může se ti rozjet cukrovka.

Od: claire*
Datum: 14.01.12 00:05

Nééééééééé! Pozor, to je častý omyl. Konzumace sladkého nezpůsobuje cukrovku! Ale pokud člověk trpí obezitou, je to něco jiného. Pak je diabetes otázkou času. Ale to se může objevit stejně dobře u lidí, kteří v životě na dortíky, sušenky a colu nesáhli a vykrmili se hamburgery a uzeninami. Naproti tomu člověk, který dlouhodobě a hodně jí sladké, ale není obézní, se cukrovky bát nemusí (pokud ji nemá v rodině, samozřejmě) ;)

Ohodnoceno: 1x

Datum: 15.01.12 18:11

á jsem si právě nebyla jistá, taky se mi zdálo, že je to omyl, ale přesvědčil mě strejda gůgl:) Tam to psali často, tak jsem se dala zmást. Tak pardon:)

Od: phans
Datum: 25.01.12 10:17

To bývá tvůj častý omyl zde na poradně. často vídám tvé odpovědi ne zcela přesné, jen za účelem rychle poradit ikdyž špatně.

Ale jen můj osobní názor, promiň.

Datum: 14.02.12 20:33

Máš velmi podobné vyjadřování jako někdo jiný:) No, občas se spletu, ale omluvím se a nedělám z toho vědu. A je to diskuze, nevím, kde jsi sebral rychlou odpověď.:)

Od: krkovicka*
Datum: 14.02.12 21:50
Marti, me se zdá že někdo tady pořádá hon na carodejnice.Cokoliv otevřu a čtu tve prispevky, automaticky ti někdo vytkne jak se vyjadrujes.Že ty máš nějaké neuzavrene resty? *smich*

Datum: 15.02.12 09:56

A to není nic prito vnitřní poště, to je teprve počteníčko!:D Připadám si jako obět virtuálního stalkingu:D

Od: nicoletta
Datum: 21.11.14 20:28

Cukrovka vznikne, když naše tělo vystavíme opakovaně a dlouhodoběji vyšším dávkám cukru, které se zvyšují a díky tomu otupí naše receptory na inzulin. Proto musíme později brát přášky na cukrovku nebo si píchat injekce. Mimochodem cukr a sacharidy se objevují i v pečivu a uzeninách. Je jako součást škrobu, nebo zvýrazňovačů chuti atd.

Od: mirekas
Datum: 22.11.14 20:23

Mýtus, znám hned několik lidí, kteří obézní NEJSOU, cukrovku dědičnou NEMAJÍ a přesto ji mají ze sladkého. ;)

Datum: 11.01.12 12:45

No, nic by se nemelo prehanet. Ani denni piti mineralek. taky to neprospiva.

V kofole je dost cukru, ale nevim jak je to ve srovnani s Coca-colou, ktera obsahuje kyselinu fosvorecnou, ktera dobre rozleptava zuby. Ale to delaji veskere sladke napoje.

Takze vseho s mirou...

Datum: 11.01.12 15:08
Taky už několik let denně vypiju 2L CocaColy + nějaká ta krabička cigaret. Budu vás průběžně o zdravotním stavu informovat. :)

Od: blackflamesiczi*
Datum: 13.01.12 23:54

ja sse klidne pridam 40 cigaret denne kafe nepocitam rano jeden monster a 3 litry koly dam normalne, jim po vecerech a zatim me nic neni, zuby v klidu tlustej nejsem a citim se dobre a to praktikuji uz 7 let, jen drive kdyz nebyl MONSTER tak jsem pil big shok

Datum: 15.01.12 21:55

Pomaha ti to jeste? Ty energy? Slysel jsem ze telo si zvykne a pak to nema zadny ucinek...

JInak s temi zuby gratuluji.

Datum: 15.01.12 22:46

nepomaha ale chutnaji me, je to jako kafe po nem me nic neni dam si kafe a jdu spat

Od: cup®
Datum: 13.01.12 23:48

Odpověď je taky na int.str.-mudr.Petr Lukeš-Boskovice(Jim),asi na 7straně.

Datum: 15.01.12 20:17

co s vámi udělá vypití čtyř litrů roztoku cukru a kofeinu denně? Děravé zuby, tučný zadek a návyk na kafe. A s nimi časem přijdou ty ostatní související trable, nadváha, krevní tlak, bolavé kotníky atd. *ee*

Od: krkovicka*
Datum: 15.01.12 22:19
Takhle jeden z JZD v kombajnu na poli při parnem dopoledne vypil dvě dvoulitrovky v kabině jak v peci a k odpoledni ho vezly s infarktem.Nevim zda Vám to pomohlo nebo to sem nepatří jen jsem si na to vzpomněla se spojitosti s kofolou ;)

Od: ddd
Datum: 15.01.12 22:26

Existuje nebezpečně mnoho troubů,kteří pijou syntetické humusy.Místo toho aby si koupili minerálku.Podívejte se na to co obsahují Samé syntetické kyseliny a chemikálie.Přírodní je jen voda a kofein,cukr.Kdyby si doma dali do vody citron a cukr,udělají pro své zdraví víc.

Datum: 17.01.12 21:42

Chci se zeptat jesli když budu pít obyčejnou vodu a jíst všechno na půl takže míst celého řízku si dím půlku a jít hodně zeleniny a ovoce bude to mít nějaké vysledky?A třeba ještě každé ráno běhat?A ještě kolik asi běhat?Děkuji

Datum: 19.01.12 21:14

já si myslím, že není třeba držet diety a hladovět a žíznit jen proto, aby měl člověk pocit, že žije zdravě. Lidi by správně asi měli jíst to, co jim přiroda dala už kdysi dávno do vínku. Zeleninu, ovoce, obilné placky a občas by si měli dopřát celého uloveného mamuta.

Datum: 19.01.12 22:54

zeleniny se ani nedotknu protoze ten ausus co prodavaj nejde jist, papriky smrdi chemii rajcata nemaji chut a je uplne jedno kde to koupite pokud nemate primej zdroj. Videl jsem jak pestuji ovoce a zeleninu a opravdu neroste v zemy ale v pytli nejakejch bilejch granuli ,

Ohodnoceno: 1x

Datum: 21.01.12 12:56

jak vidím, lidstvo se zpátky do pravěku přece jen propracuje. Někteří jedinci určitě.*smich*

Datum: 21.01.12 19:19

nejak nechapu?

Datum: 21.01.12 20:27

To jsme dva co nechápeme*smich*

Datum: 22.11.14 21:08

Hele ale já celýho mamuta sám nesním :(

Od: filalien
Datum: 24.01.12 23:42

hele myslim ze urcite ... ja sem nikdy nebyl tlustej ...ale stavani mi delalo problemi, ani na sport sem nejak nebyl jenom v detstvi a max o telaku behani (a to sem jeste malem vyflusnul plice ) no a pit cistou vodu bylo taky utrpeni mel sem spis pocit ze mam jeste vic sucho v puse :D takze sem pil jenom mattonky a tak ...nimene asi pred pul rokem sem se dal na zdravou zivotospravu ... jakoze piju jenom vodu 2-3 litri denne jim tak nejak 4 denne a posledni jidlo 4 hodky pred spanim zadny smazeny sracky hodne ovoce zeleniny a vydatny snidane zadny veprovi maso atd. ... a zacal sem chodit do fitka kde stridam kardio s posilovanim no a muzu rict ze se cejtim celkove vytalnejsi stavani rano mi nedela vubec problemi a sem hnedka cilej ... po rano sice nebeham zas takovej cvok nejsem ale chodim odpoledne do toho fitka 3 tejdne a 1-2 krat tejdne plavat na hodku a fakt se cejtim daleko lip jak po fizicky strance tak po psychicky strance jako ze sem schopnej se sebou taky neco udelat ... a kevsemu sem denne vykouril i 20 cigaret ted vykourim sotva 6 a i stim chci uplne skoncovat , jo clovek musi mit hold pevnou vuli a ver ze ja sem zrovna ten typ cloveka co nevericne koukal na ty blazny co chodej behat a nechapal sem je takze se sam sobe divim ale sem spokojenej a vrele doporucuju a urcite zdrava vyziva neni o tom ze by clovek hladovel a nebo trpel zizni :D jen si kazdej musi najit svoji cestu kazdymu prece jenom vyhovuje neco jinyho ;) a urcite si myslim ze kdyz nebudes zrat jenom KFC a zacnes trebas na tech 20-30 minut behat i klido indianskym behem ze chvilku bezit pak des zase chvilku rychlou chuzi tak to urcite vysledky mit bude urcite se budes cejtit vic vitanejsi ;)

Datum: 25.01.12 10:39

"kubamu", říká se, že hlad je převlečená žízeň. Takže určitě dodržovat dostatečně pitný režim (minerálka bez bublin, ovocné, nebo bylinné čaje..). Jídlo si rozdělit do menších porcí a jíst 5x denně. Než půlit řízek, to si ho dám raději celý, bez přílohy, jen se zeleninou. ;)

Datum: 22.11.14 21:14

"bez přílohy, jen se zeleninou"

Tak bez přílohy, nebo se zeleninou? Zelenina je podle mě přece příloha (brambory jsou taky zelenina).

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.