Vrácení úroků při předčasném splacení úvěru

Od: Datum: 03.01.13 23:44 odpovědí: 2 změna: 04.01.13 10:13

Měl jsem u Komerční banky úvěr 130 000 Kč. Zbývalo mi doplatit ještě asi 55 000 Kč (splatných během příštích 2 let). V prosinci jsem tento zbytek doplatil jednorázově.

Domníval jsem se, že za ty dva (budoucí) roky se nebudou účtovat úroky, jelikož zbytek úvěru po ty dva roky byl celý jednorázově splacen.

Měsíční splátka byla cca 1800 Kč (splátka jistiny), úrok 600 Kč. Myslel jsem, že splatím jen těch 1800 Kč (jistina) a úrok se nebude účtovat (jelikož není z čeho, úvěr byl splacen).

V Komerční bance mi však sdělili, že zaplatit musím i tyto budoucí úroky.

Nějak se mi to nepozdává. Mají pravdu?

Je mi to divné, protože v říjnu jsem si vzal úvěr u Raiffeisenbanky (86 000 Kč na 3 roky), který jsem vzápětí v prosinci také předčasně jednorázově splatil - přesně 86 000 Kč + úrok za jeden měsíc. Žádné úroky za následující 3 roky si Raiffeisenbanka neúčtovala. Komerční banka si však budoucí úroky účtuje. Není mi to jasné.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.01.13 00:01

Jistěže to má každá banka jinak. Kdyby to měly všechno naprosto stejné, tak by nám na trhu stačila jedna jediná banka ;). Najděte si podmínky, za jakých Vám byl úvěr u KB poskytnut, Tam máte napsáno, co vše uhradíte v případě předčasného zaplacení úvěru. Toto se liší baka od banky, ale i u jednotlivých úvěrů té které banky.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 04.01.13 10:13

Pokud není v podmínkách možnost předčasného splacení úvěru, platíte bance ušlé úroky.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.