Je zdravé pít džus každé ráno?

Od: Datum: 09.01.12 07:23 odpovědí: 14 změna: 28.12.15 08:19

Zdravím!

Je zdravé pít džus každé ráno?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.01.12 07:32
avatar

Tak pro vasi figuru asi ne. Take zalezi, jestli pijete koncentrat za 15 KC, nebo si ho sami vymackate

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.01.12 07:32
avatar

Určitě ne. Po ránu lépe něco teplého a až později pít to ostatní ale kupované džusy nebude zrovna to pravé ořechové. Po ránu tak ještě malého frťánka slivovice ale džus? Studený? BRRRR!

doplněno 09.01.12 12:19:

PÍT PO RÁNU DŽUS = PRO ORGANIZMUS HNUS.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.01.12 07:37
avatar

Je to velice zdravé, dodá tělu potřebné vitamíny na celý den, lepší, než začínat den černou kávou. Nejlepší je 100%ní , tam nejsou žádné doplňky, např. cukr navíc, je to opravdu jen ovocná šťáva. Já mám nejraději jablečný. Přidám si do něj několik kapek šťávy z citrónu, ne moc, aby nebyl příliš kyselý.

V zahraničí je naprosto běžné, že na stole prostřeném k snídani nesmí chybět skleněný džbán s džusem. U nás to tolik samozřejmé dosud není. Byla jsem s dětmi na škole v přírodě. Na velké horské chatě byly kromě nás 3 rodiny Němců. Zatímco my byli k snídani odbyti chlebem s máslem a čajem, stoly pro německé hosty se prohýbaly vajíčky, šunkou, sýry a dalšími dobrotami. Džbán s džusem nikdy nechyběl. Snídali jsme s nimi v jedé místnosti, tak jsme při pohledu na jejich stoly polykali jen sliny. No a ten čaj! ;) Jaga.

doplněno 09.01.12 07:39:

Ovšem proti tomu frťánku dobré slivovice, jak uvádí rádce přede mnou, bych také nic nenamítala.*smich*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.01.12 11:36

Ono je v zahraničí běžné kde co, ale to nemusí nutně znamenat že je to zdravé. Jen to znamená to že je tam bombardují reklamou jen o něco delší dobu než nás *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 09.01.12 07:40
Nezlli džus, tak bych preferovala jeden vymackany pomeranč.Je to dostacujici dávka C na den.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: kvik
Datum: 09.01.12 08:25

Na lačno, by se ráno džus pít neměl.
Učinky vybraných ovocných šťáv
Pomerančová šťáva
Při nadměrném pití pomerančového džusu můžete zakusit jeho nepříznivé vedlejší účinky.
Nápoje s vysokým glykemickým obsahem mohou přispět k vaší obezitě. Samotný pomerančový džus vás totiž příliš neuspokojí, protože neobsahuje žádné vlákniny. Pokles hladiny cukru, který následuje po příjmu většího množství pomerančové šťávy, ve vás může vyvolat bažení po dalších uhlovodanech. Bude se vám chtít více jíst, což může vést k nabírání na váze.
Nebezpečí hrozí i dětem. Výzkumy naznačují, že vyšší spotřeba cukrem ochucených nápojů, jako jsou přislazené ovocné džusy, zvyšuje u předškolních dětí riziko obezity.
Pokud se chcete vyhnout vedlejším účinkům pití pomerančového džusu, konzumujte namísto šťávy celý pomeranč.
Citrónová šťáva
Pravidelné pití citronové šťávy s sebou přináší mnoho blahodárných účinků. Citronová šťáva obsahuje vitamíny a minerály, které jsou důležité pro výživu. Patří k nimvitamín C, kyselina listová, draslík a fosfor. Citronová šťáva rovněž obsahuje řadu antioxidantů, které pomáhají při prevenci a léčbě řady neduhů.
Brusinková šťáva
Brusinky se dlouhou dobu považovaly za účinný způsob, jak se vyhnout infekcím močových cest, novější výzkumy ale podobné závěry zpochybňují. Brusinková šťáva obsahuje tytéž vitamíny a minerály, které se často nacházejí v ovoci, proto se její zařazení do jídelníčku obecně doporučuje.
Přečtěte si:Jablečný džus už se nesmí vydávat za jiný
Jablečná šťáva
Je zdravou volbou nápoje pro řadu lidí, obsahuje malé množství řady vitamínů a minerálů. Nicméně pití jablečného džusu s sebou přináší i řadu vedlejších účinků, jako jeprůjem,zácpa,plynatost... Rovněž se nedoporučuje pít jablečný džus, máte-li tendenci k rozvojiledvinových kamenů. Jablečná šťáva obsahuje šťavelany (oxaláty), které mohou spustit tvorbu kamínků šťavelanu vápenatého. Podle jedné studie vykazovali účastníci, kteří denně vypili 240 ml jablečného džusu, 35% nárůst rizika, že se u nich začnou tvořit ledvinové kameny.
Ovoce raději jezte v celku
Pro ovoce zkrátka platí, že je nejzdravější jíst ho vcelku. Jedině tak z něj tělo získá všechny vlákniny, vitamíny, antioxidanty a minerály a sníží se riziko nepříznivých účinků, jaké s sebou přinášejí ovocné džusy. Umírněné pití džusů samozřejmě nemusí být zdraví škodlivé, džusy by ale neměly nahrazovat čerstvé ovoce a zeleninu a neměli byste je konzumovat v nadměrném množství. Například podle novějších výsledků týmu vědců z Perthu lidé, kteří vypijí více než tři sklenice ovocného džusu denně, onemocnírakovinou tlustého střevačastěji než ti, kteří nepijí ovocné džusy vůbec.
http://www.vitalia.cz/clanky/…-rozleptavaji-zubni-sklovinu/ info z netu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kvik
Datum: 09.01.12 08:35

Stojí za to podívat se na tento odkaz, kolik má cukru džus a jiné druhy ovoce.

Sklenička džusu pomerančového má 5 kostek cukru.

Banán má 4,5 kostky cukru.

Jablko má 5,5 kostky cukru.

http://ona.idnes.cz/foto.aspx…umbs=1#PET2b5443_P1030558.jpg

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fran
Datum: 09.01.12 10:48

1Dl kvalitního pomerančového koncentrátu jako součást snídaně - to je dobrý začátek dne *slunce*. Zvyk v zemích kde se většinou pracuje od 9.00. Je to celé náročné na čas. Ale nepoměrně zdravější než naše častá černá rychlíková káva, to je prý značně nezdravá probouzecí "pecka" pro organizmus*stop*.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.01.12 11:33
avatar

Džusy jako takové nejsou vůbec zdravé. Pokud si je samozřejmě každé ráno nevymačkáte z ovoce doma. Ani ředění koupených džusů nijak nemění fat, že i když tam napíší 100% rauch nebo S dužinou, stále je to nebetyčný hnus.

Nedávno jsem v televizi viděla jakýsi cizí pořad, kde rozebírali kvalitu džusů a ukazovali jejich výrobu. Od té doby džusy nepiji.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.01.12 11:35

PLUS - vitamíny v "přírodní" formě.

MÍNUS - velké množství cukru (i neslazený džus obsahuje cukry) a energie.

Osobně si dám raději po ránu vodu nebo čaj.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.01.12 18:13
avatar

Já se obavám, že ty džusy viděly vitamíny tak leda z vlaku...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: katkas*
Datum: 09.01.12 14:10

Rozhodně bych to nedělala, ani s podomácku vymačkaným, pokud se tedy bavíme o každodenním pití. Nedávno o tom byl i pořad v TV, hrozí překyselení organismu, což může mít za následek rakovinu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lisa
Datum: 28.12.15 08:19

Citrusy jsou sice chutí kyselé, ale v organismu se chovají zásaditě. Takže když už sledujete pořady v TV a chcete si z ních vzít ponaučení, tak prosím poslouchejte pořádně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 09.01.12 18:11

některý není dobrý pít vůbec

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.