Jiné pojištění domácnosti než bylo smluveno

Od: Datum: 10.01.13 21:14 odpovědí: 2 změna: 10.01.13 23:02

Dobrý den, chtěla bych se zeptat co mám dělat když mě napálili při pojištování domácnosti. Před vánoci mi volali nějaký pán z české pojištovny s tím, že by nám pojistil domácnost. Tak jsem si od něj nechala zhotovit smlouvu kterou mi zaslal emailem, vše co v té smlouvě bylo tak jseme stím souhlasili. Ještě mě řikal jestli by sme to mohli zaplatit do určitého termínu, tak když jsme s tím souhlasili tak jsme to zaplatili. Jenže poštou nám zaslal smlouvu uplně jinou kde byla pojištěná domácnost jen z části a ještě k tomu zaslal mobilní telefon. A nám se to samozdřejmě nelíbí jenže teď s tím nejde nic dělat. Protože když jsme si přečetli dopodrobna tu smlouvu co nám poslal poštou tak tam bylo napsáno, že jsestliže jsme zaplatili smlouvu a obdrželi mobilní telefon tak to nejde zrušit, jen pod podmínkou že by jsme zaplatili pokutu ve výši 5000kč za ten telefon. Byla jsem se ptát na pobočce české pojišťovny co by se stím dalo dělat protože jsem si řikala, že podle zákona máme nárok na zrušení smlouvi do dvou měsíců. A pani mi řekla že to pošle do Prahy a pak že se mi ozve co a jak. Předevčírem mi volala s tím že mi teda smlouvu zrušili ale už mi nevrátí peníze zato pojištění a ještě ale jim musim zaplatit ten telefon těch 5000kč za to, že jsme ho otevřeli a podivali se co nám to přišlo. TAK PROSÍM O RADU JESTLI BY SE STÍM DALO NĚCO UDĚLAT

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pacourek*
Datum: 10.01.13 22:40

a podepsala jste tu listinou smlouvu.nebo jakým způsobem jste potvrdila platnost smlouvy Pokud ne stačilo by vratit mobil,protože jste pravně nepotvrdila platnost tí listinní smlouvy.Obzlašt zda listinná a emailová smlouva má rozdíly

Ohodnoceno: 0x

Od: buss®
Datum: 10.01.13 23:02

Pokud smlouvy nebyly totožné a jste schopna to prokázat, tak jdu do toho. Kde máte mozek, poslat peníze jen tak, předem? Věděl co dělá, jak doběhnout..
A podivuji se, že reagujete na nějaké zavolání. To nikdy! Mám vlastní hlavu a když něco chci, tak si to pozjišťuji sám.
Zkuste podat stížnost na ČNB na toho zprostředkovatele. Též na jednání na centrálu pojišťovny. Nejsem si jistý, zda finanční arbitr dohlíží i na takové ptáky, takže další možnost. Ještě na firmu, pokud ho nějaká zprostředkovatelská kryje. Vše doložitelně písemně! Pak za právníkem, tady se to nevyřeší. Neprošvihnout lhůty.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.