Chci sex! Proč?

Od: Datum: 03.01.13 07:30 odpovědí: 35 změna: 08.01.13 21:16

Pocházím z tradiční katolické rodiny, kdy sex až po svatbě byl brán jako jasné pravidlo. A já to vzala za své, věřila jsem, že je to ta nejlepší cesta.
Mám za sebou tři vztahy, kdy jsem fakt dbala o to, abych o svoje panenství nepřišla. V prvním a druhém vztahu to šlo docela dobře (podobný pohled na svět, tolerance), v tom posledním už to šlo stěží - přestože ten vztah trval jen pár měsíců, fyzicky jsme si byli nejblíž. A po sexu už jsem strašně toužila, ale neřekla jsem to nahlas.
Teď mám pár týdnů nový vztah. A mám strašnou chuť na sex! Nechápu, dřív, jsem se bránila příliš rychlému tělesnému sbližování. Teď bych byla schopná jít s přítelem do postele klidně hned. Přitom se ještě moc neznáme. Rozumíme si, ale rozhodně nemůžu říct, že jsem si jistá, že spolu vydržíme navěky.
A současně už delší dobu pochybuju o tom, že je nějak podstatné, zda bude sex před/po svatbě.
Vím, že mě tady asi nikdo nepochopí, ale... Mám dostát svému přesvědčení (kterého se věrně držím léta) nebo se na to vykašlat a podlehnout?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.01.13 07:43
avatar

Tělu neporučíš a překonávat přirozené pudy není dobré. Víš jaké přikázání dal Bůh lidem jako úplně první? Hned po jejich stvoření? "Milujte se, množte se a naplňte zemi." Tak jdi do toho.

Sexuálních afér katolického kléru je ažaž, a ty se budeš ostýchat pomilovat před svatbou? Ale no tak...

doplněno 03.01.13 07:55:

Jo - a taky nezapomeň na účinnou antikoncepci. Tu taky nemají katolíci rádi, ale děti by měly přijít asi fakt až po svatbě *placni*

doplněno 03.01.13 13:49:

A kromě toho - já mnohem víc lituju toho, co jsem neudělal, než toho, co jsem udělal *palec*

Ohodnoceno: 7x
 
Od: tomasgulas
Datum: 03.01.13 07:45

"Pocházím z tradiční katolické rodiny, kdy sex až po svatbě byl brán jako jasné pravidlo."
versus
"Mám dostát svému přesvědčení (kterého se věrně držím léta)"
Podle mě jde o to, co je z tohodle pravda. Pokud první věta, kdy Ti rodiče vyplachovali hlavu, v tom případě klidně podlehni Pokud ta druhá, tak to vlastně záleží na Toběm až se budeš cítit.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.01.13 07:47
avatar

To nejdůležitější neuvádíte - svůj věk. Nicméně tělo a své pudy někdy nejde sladit se svojí vírou. I zde platí - když musíš, tak musíš a z odříkaného chleba člověk leckdy ukrojí největší krajíc...Ono se nic nemá lámat přes koleno...:)

doplněno 03.01.13 19:53:

Ptáte se, proč chcete sex...Protože jste normální, mladá a zdravá ženská. A na tom nic nezmění fakt, že jste věřící...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: nu*
Datum: 03.01.13 07:52

křesťanská morálka je jen jednou z mnoha různých náboženských morálek či teorií, dommnívám se ten kdo se oficiálně sexulaty vzdal nemá morální právo vytvářet nějakou morálku která řeší sexualitu a tuto vnucovat těm kteří se jí nevzdali...

Mimochodemn, když budete trochu studovat historickou literaturu dočtete se jak křesťané ve středověku mučili mladé bosorky, a doktor uzel nebo plzák by tyto praktiky jistě označili za sexuální deviaci...

Závěrem - souložit až po sobáši, tuto myšlenku bych přenechal autorům této teorie...Z výše uvedeného pohledu vůbec nechápu proč sem píšete, když sex nechcete, tak se držte výše uvedené teorie dál, když sex chcete, není problém najít si někoho vhodného...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 03.01.13 07:53

Dobrý den.

Já jsem přesvědčena, že sex až po svatbě je nesmysl. Co když si nebudete vzájemně po fyzické stránce vyhovovat a nebude to "to pravé ořechové". Toužíte-li po sexu, s přítelem se tedy blíže poznejte a běžte do toho.

doplněno 03.01.13 07:54:

Ještě doplním. Je to jen můj názor, volba musí být Vaše.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.01.13 07:55
avatar

Jste normální, můžete být naprosto klidná. Měla jsem kolegyni, byla hluboce věřící a opravdu sex do svatby nebyl. Jen jsem se tenkrát pozastavovala nad tím, v čem všem lidé hledají zákazy a já vlastně nevím, proč to dělají. ;) Já sama mám sex za součást života stejně tak,jako je potrava, vylučování, dýchání. Z toho všeho je život složen. Nejen z toho, že si člověk, ať sám umane nebo ho jiní o správnosti přesvědčí. ;) Za svůj život jsem potkala pár lidí, ať už žen nebo mužů, kteří žili bez sexu a byli to zlí lidé. Kompenzovali svoji touhu jinak. Týrali sebe a svou nenávist k sobě a ke svým potřebám přenášeli na okolí. A byli zlí.*jasne* Je mi všechno tohle okolo nepochopitelné. Vytrhnout ze svého života něco, co je normální a nechápat proč. Jsou jiné způsoby, jak být mravní a čistá a spravedlivá a já vlastně nevím, jaká chcete být. Myslím si, že je lépe se pomilovat a pomoci staré ženě a utřít slzu dítěti, pomoci někomu, kdo to potřebuje, než se držet a být slepá, hluchá a bezcitná. *hej*Možná, že tohle všechno píšu kapku zmateně, protože mám fakt špatné zkušenosti s věřícími. A právě tahle sklamání a zkušenosti stojí mezi mnou a bohem. Vím, na tohle jste se neptala, ale je hodně věcí, které nechápu jako součást víry v boha. A žít bez sexu do určitého dne, k nim patří.*hej*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pure
Datum: 03.01.13 08:02
Ono nejde ani tak o ten sex pred svatbou, jako spise o sex s partnerem, se kterym chces byt dlouhodobe (idealne celozivotne). Proc o to jde? Predstav si, ze by jsi mela sex s nekterym ze svych predchozich pritelu a teprve ted jsi nasla nekoho noveho, s kterym jednou skoncis dozivotne. Jak by jsi se pred nim citila, ze uz jsi mela sex s nekym jinym pred nim. Vadilo by ti to? Nevadilo by ti to? Vadilo by to jemu? Rekl ti, ze by mu to nevadilo? Opravdu si to myslel, nebo to jen rikal?
Zkus se na to take podivat z druhe (tedy tvoji) strany. Vadilo by ti, kdyby "ten tvuj pravy" uz mel sex s nekterou/nekterymi z jeho predchozich pritelkyn? Nevadilo by ti to? Bylo by ti to jedno?
Odpovez si na tyto otazky sama. Jen ty znas spravne odpovedi. S kym mit kdy sex je tvoje rozhodnuti. Nikdo ti do toho nemuze mluvit. Zalezi na tobe. Ujisti se, ze vis a rozumis vsem nasledkum sveho rozhodnuti.
Chovej se k lidem tak, jak chces, aby se chovali oni k tobe.
Jakmile jednou utrhnes jablko ze stromu, uz ho zpatky nepridelas.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: starapanna
Datum: 03.01.13 08:02

Děkuji za reakce. Pro upřesnění: je mi 25 let. Současný přítel je straší o čtyři roky a má za sebou mnohaletý vztah (takže asi nepředpokládá, že by sex nebyl...)

Datum: 03.01.13 08:05
avatar

napíšu Vám jedinou větu, držte se toho co Vám říká svědomí

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 03.01.13 08:05
avatar

no ona ta katolická morálka není zdaleka tak přísná, jak vykládají faráři. Přečtěte si Bibli, co se v božích přikázáních a kapitolách o sexu vlastně píše. Zakazuje se cizoložení (nepožádáš manželky bližního svého), zahýbání (nesesmilníš), znásilňování, sex s blízkými příbuznými, sodomie a homosexualita, které jsou zvrhlosti, co se Hospodinu hnusí.

Pokud je ale někdo svobodný a hetero, pak si může dělat víceméně co chce. V tom podle Bible hřích není. Já jsem taky z katolické rodiny a kapitoly o sexu jsem studoval velmi pečlivě. A došel jsem k závěru, že Otec Stvořitel velmi dobře věděl co dělá, když lidi zařadil mezi primáty. Prostě nechtěl, abychom vymřeli.

Ale to co jsem právě napsal raději doma neříkejte nebo vzbudíte pobouření a ocitnete se v klatbě.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: karelst*
Datum: 03.01.13 08:23

Tradiční katolické postoje jsou spíše výtvorem lidského rozumu a různých "naroubovaných" představ jak by co mělo být či nemělo než nějakou cestou k Bohu. Na Vaši otázku "Chci sex! Proč?" je jasná odpověď: protože jste normální ženská a jste puzena přírodou k reprodukci. Naše lidská těla,a to si většina lidí neuvědomuje,jsou docela obyčejná zvířata ať chcete nebo ne. Sexualita je naprosto přirozenou součástí všech funkcí Vašeho těla jako třeba to,že máte občas žízeň,nebo že jste unavená a potřebujete spát,samovolně mrkáte očima,aby byly oči stále vlhké,dýcháte,tluče Vám srdce, atd. atd.. Církev má vůbec problém se sexualitou jako by to bylo něco obludného.V církvi přetrvávají nesmyslné předsudky týkající se sexuality a samotného koitu (soulože). Táhne se to už od středověku.Nejvíce však od Tridentského koncilu kdy byl uzákoněný povinný celiábát pro kněží.Před tím si katoličtí kněží vesele užívali. ;) Pro některé tyto "znalce přes Boha" byla například žena v orgastickém uvolnění při koitu (samovolné pohyby,vzdychání,atd..) důkazem toho,že do ní právě vstupuje ďábel. *bzum* Kněži,kteří celý život praktikují celibát a mají normalní hladinu testosteronu na sobě páchají akorát násilí. Nebo si myslíte(když to přenesu na tradiční představu o Bohu),že Bůh nemá nic jiného na práci než sledovat Váše zevní rodidla ,jak často dráždíte klitoris a vůbec Váš sexuální život,když i toto stvořil? ;) Heleďte naše lidská těla jsou úzce napojená na biosféru planety a jedou si podle svého,nezávisle na tom co bychom chtěli či nechtěli. Když máte hlad,tak se také jdete najíst.Proč se týrat hlady? Je třeba dávat pozor na nechtěné otěhotnění a dítko spíše tak nějak naplánovat,ikdyž se to někdý nepodaří,ale jinak to zkuste a uvidíte,že se na Vás Bůh zlobit nebude. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.01.13 08:33
avatar

Ono to není všechno tak, jak zní desatero.

U nás na vsi pan farář velice rád bral, dostával a když nedostal, tak si přímo řekl. Měl svou hospodyni, která kvůli němu zapudila manžela do sousední obce, kde měl domek po rodičích. Pak měla paní vzduch čistý, faráři chodila vařit a poklízet, bydlela jinde. Mezi lidmi se vyprávělo, že když šli ráno do práce na autobus o páté, vídali paní kuchařku, jak se tajně plíží z fary. Konspirace jí moc nešla, vážila okolo 150 kg. A tak ji viděl i ten, kdo byl skoro slepý. *smich*

Známý vyprávěl, že šel na faru kvůli projednání pohřbu v rodině. Byl pátek, postní den. Ale pan farář od kteréhosi zbožného farníka právě obdržel tučnou zabíjačku. A půst nepůst, pan farář si dopřával jitrniček a ovárku, až mu omastek po bradě tekl.

Dotyčný farář je už dnes po smrti. A já jen často přemýšlím, zda se dostal do nebe, nebo do pekla. Jinak kázal a jinak konal. A z toho plyne poučení: dělejte to, co sama uznáte za vhodné. Co si myslíte, že by bylo to správné a nejlepší. To záleží jen na Vás. Jste jen člověk a člověk je tvor chybující. Chybující může být i pan farář, natož Vy! A ze svého konání se nemusíte zpovídat nikomu jinému, než sama sobě. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.01.13 10:30
avatar

Sex až po svatbě? Podle mě je hloupost čekat na intimní sblížení až po svatbě. Co když zjistíte, že si v posteli nerozumíte? Jak vezmete ten krok zpět? Nebo si snad myslíte, že se časem pak pak s partnerem sladíte? Kdepak. Nesladíte, spíš si ještě více polezete na nervy. Pro fungující partnerský vztah je taky důležité, abyste si i v té posteli rozuměli. Na druhou stranu, když někdo mění partnery jako ponožky, tak to samozřejmě taky není ta správná volba. Nepíšete, kolik je vám let. Ale berte to tak, že o starší staré panny později až tak veliký zájem mezi muži není. Všeobecně jdou více na odbyt mladší a krásnější. No napsala jsem to tak naturalisticky, ale je tomu tak. Pakliže se už ale rozhodnete k intimnostem, tak asi byste měla pomyslet i na ochranu, byť i toto katolická víra zakazuje. Ale ne vše, co katolická víra hlásá, je správné. Jsou to dogmata, na kterých lpějí svobodní katoličtí kněží už od dob středověku bez ohledu na to, jak se vyvíjí svět.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pure
Datum: 03.01.13 10:49
Na druhou stranu, když někdo mění partnery jako ponožky, tak to samozřejmě taky není ta správná volba.

Tim se dostavame k oblibene hre, zvane "Jake je tvoje cislo?" Pak mame jeji pokracovani, zvane "Proc je tak vysoke/nizke", nasledovane "Proc je o tolik vyssi/nizsi nez moje", "Co je s tebou divneho, ze tvoje cislo je takove, jake je" a spousta jinych dalsich souvisejicich her.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.01.13 11:45
avatar

No anebo na tu hru taky hrát nemusíte a svoje čísla si necháte každý pro sebe

Ohodnoceno: 1x
 
Od: artik*
Datum: 03.01.13 10:32

dodržujte to co máte a budete spokojená

doplněno 03.01.13 11:30:

jestli jste dobře vychovyná , tak víte , že s tímto problémem vám poradí váš kněz , na veřejnost se tyhle věci netahaj a dodržuje se soukromí

doplněno 03.01.13 11:31:

oprava , vychovaná

doplněno 03.01.13 12:27:

hejkal - bohužel tak to u věřících chodí , nejlépe vše zná jejich kněz , kterej jim má ve všem poradit . Třeba http://www.katolik.cz/otazky/ot.asp?ot=594

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.01.13 11:57
avatar
Kde je logika, že v otázkách sexuality, nebo pudu zachování rodu, poradí kněz, teda člověk, který o tom teoreticky ví úplné h...
k tomu chlap, který o ženském těle a duši ví podstatně méně, než mnoho žen různého věku a zkušeností tady na poradně!?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 03.01.13 12:50
avatar

Hejkálku, Artik myslí některé své odpovědi mírně ironicky, bohužel i přesto má pravdu. Katolická výchva postrádá životní logiku...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.01.13 12:37

kněz který ví o životě velké kulové a o ženskych většinou taky.. od takovyho bych si nechal poradit.. to už je lepší nějaka manželska poradna a podobne instituce..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.01.13 10:42
avatar

Souhlasím s Majem. Rozhodnete-li se proti tomu, co Vám říká svědomí, bude Vás to pravděpodobně trápit po zbytek života.

doplněno 03.01.13 10:44:

Možná by Vám pomohlo poradit se v jiné poradně, kde se schází více věřících. Zde (jak zatím pozoruji) převažují ateisté.

doplněno 03.01.13 22:13:

Nemýlila jsem se, převažují odpovědi, které považují požadavek čistoty až do svatby za nesmysl.

Ač jsem také ateista, víru i její praktikování toleruji (mám věřící mezi svými přáteli a známými). Chcete-li radu, která by Vám mohla pomoci, obraťte se s dotazem spíše na věřící komunitu.

doplněno 04.01.13 02:41:

Jethro, myslíte si, že věřící najde uspokojivou odpověď u ateistů?

Já si myslím, že v případě víry jde o natolik specifickou oblast, že by bylo rozumnější odpověď hledat ve stejně smýšlející komunitě.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.01.13 22:42
avatar

Vybírat si, komu položím dotaz, podle toho, co chci slyšet za odpověď? To si rovnou může odpovědět sama. Vlastně proč ne, asi by to bylo nejlepší.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 03.01.13 10:48
avatar

Vážená slečno, už tady bylo napsáno skoro vše...

Katolická výchova je podle mého názoru dnes již překonaná, zákaz sexu před svatbou je nepraktický - pokud Vám to s partnerem nebude vyhovovat i v sexuální oblasti, čeká Vás rozvod nebo nešťastné manželství. I kdyby Vy jste toto manželství přetrpěla, Váš partner by si pravděpodobně časem našel vyhovující sexuální vyžití někde jinde.

Dělejte jak cítíte, jak Vám velí Vaše vnitřní "já", Vaše svědomí. Ale pokud "zhřešíte" a budete mít sex s partnerem ještě před svatbou, bude to pravděpodobně lepší pro Vás i Vašeho partnera. A tím i pro Váš další život, ať už tento vztah dopadne jakkoli. Pokud Vás tedy zajímá můj názor, tak mé "rozhřešení" máte!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: artik*
Datum: 03.01.13 10:51

víte proč věřící mají sex až po svatbě a nepotřebují si ověřit ,jestli jim to klape? Protože v tom vztahu se žena musí podřídit a tak dělá co manžel chce , takže není v sexu žádnej problém

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.01.13 10:59

souhlas... v dnešní době si myslím že toto počínání je spíše na škodu než užitek... měla by jste si najit jiné přesvědčení.. napřiklad odpor k alkoholu a kouření... tohle mi připada smysluplnější... a opravdu katolických nesmyslů bych se nedržel... zrovna od takových co káží vodu a pijí víno... fuj... ono je největší problém že kdyby jste si vzala nějakeho partnera co jich měl více před vámi... mohlo by se stát že by jste si nesedli... nebo spíš vy jemu... pokud jsou oba neposkvrnění tak je tam to rizoko menší :D... ale nechtěl bych být na vašem místě.. tolik let v tahu :D...kdyby jste byla chytřejší tak se držíte toho druhého prohlášení o množení co již je výše.. D: a zabila by jste dvě mouchy jednou ranou..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.01.13 11:12
avatar

Jak píše iveez jako katolička jste zvolila špatnou poradnu, jak tady v poradte.cz to vypadá jako v čechách asi 90 % asteistů, buď se obraťte na katolik.cz tam je taky poradna pro katolíky nebo se poraďte se svým dobrým zpovědníkem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.01.13 11:18
avatar

A co kdyz zjistis po te svatbe , ze ten sex snim je o "nicem"? Co pak?! Jinak mas 25roku a jsi stale panna , no v dnesnim svete je takovych lidi dost malo , jsou v mensine a zacina se na ne divat jako na exoty... Delej co myslis , poslouchej svedomi a kdyz chces , tak jdi do toho!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: artik*
Datum: 03.01.13 11:25

to katolickou ženu nezajímá , ta má dělat co chce manžel starat se o rodinu a rodit děti . Sex pro ní nemá bejt zábava .

doplněno 03.01.13 11:57:

já takovej nejsem , jen píšu jak to chodí v těchto rodinách . Už jen to , že to píše sem je hloupost , takové věci nemá vynášet na veřejnost a má se poradit s knězem

doplněno 03.01.13 11:59:

hejkal - já nejsem věřící a to co píšu platí pro věřící . Já se k ženě chovám tak jak nejlépe dokážu , protože jí miluju

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.01.13 11:38
avatar
Artik, ve kterém století žiješ?
Chvála hmotě, že moje dcera je už vdaná a na tebe nenarazí...
doplněno 03.01.13 12:08: Škoda, že jsi svoje vyjádření neupřesnil hned na začátku. Odnesl jsi si to za ty, kteří to vyhlašují za jediné správné... za ty konzumenty výsledků ženské práce k domácností a za výrobce dětí!
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.01.13 11:39
avatar

artíku, neříkejte tady pseudobludy, že katolická žena nemá mít ze sexu potěšení a to jste na to přišel kde? A jen poslouchat manžela a rodit děti?

doplněno 03.01.13 11:40:

nepletete si to s jinou vírou která začíná na Is?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.01.13 11:43
avatar

Myslela bych, že je to dávno přežitek a že se tím nikdo netrápí. Znám v okolí spoustu věřících ale ani o jednom nevím, že by sex nechával až po sňatku, zcela jistě ne jelikož někteří než se vzali v kostele už čekali dítě. Nevím ani o tom, že by katolická či jiná víra byla zárukou, že "spolu vydržíme na věky". Pokud jste celý život byla vychována k bezmezné víře, nemusela by ste o tom vůbec přemýšlet, podle mě je tedy záruka vašeho zdravého rozumu v tom, že o celé věci přemýšlíte. Bůh někde řekl, že farář musí žít v celibátu a vy bez sexu až do svatby? Podle mě to vymyslela církev a nikoli Bůh. Srovnáteli se ze svým Bohem sama v sobě tak já problém nevidím.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: buss
Datum: 03.01.13 12:55

Nikdo mimo vlastní rozum, cit, svědomí to nemůže rozhodnout.
Pro svatou čistotu je zvláště nebezpečno:
1. Dívati se na nemravné obrazy a čísti nemravné knihy.
2. Lehkomyslně se scházeti a přáteliti s druhým pohlavím.
3. Choditi na neslušné hry, představení a tance.
Kdo neuvěří, bude zavržen

Žádná bytost neposkytne větší rozkoše než ty, ženo!

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: claire*
Datum: 03.01.13 13:30

Kus pravdy mají oba tábory - pro i proti.

Je pravda, že když si s manželem nebudete sexuálně vyhovovat a zjistíte to o svatební noci, tak budete nešťastná a budete se trápit. Nezbyde Vám, než čekat a doufat, že se to zlepší (což může být nejen nepříjemné, ale i bolestivé nebo dokonce ponižující) nebo se smířit s rozvodem či nevěrou. Proto je důležité začít spolu sexuálně žít před svatbou.

Ale na druhou stranu je taky fakt, že jste si panenství šetřila. Podle Vaší výchovy to je důležitá hodnota a pokud teď podlehnete rozbouřeným hormonům, mohla byste si to jednou vyčítat. Protože chuť na sex sice máte, ale výchova Vás formovala celý život a jen těžko se zbavíte jejího vlivu.

Co s tím? Chtělo by to šalamounské řešení, něco aby se vlk nažral a koza zůstala celá. Radím Vám tohle - rozhodně začněte se sexem před svatbou, ale ne teď hned. Počkejte ještě, jak se Váš vztah bude vyvíjet. Jestli si s přítelem budete i nadále rozumět a začne se rýsovat i možnost společné budoucnousti, jděte do toho! Pak si aspoň nebudete připadat slabě nebo lacině, protože své poprvé prožijete s někým, koho dobře znáte a koho milujete. Něco takového není a ani nemůže být hřích! ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.01.13 16:26
avatar

Sex po svatbě vymyslel, s prominutím, nějaký senilní impotent. Když to dvěma lidem neklape v posteli, nemůže to klapat ani jinde (až na výjimky). A když po svatbě zjistíš, že si absolutně nesedíte, už je jaksi pozdě...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.01.13 18:05
avatar

Pokud je Vám už 25 let nedivím se, že už máte hroznou chuť na sex. Až ho poznáte, bude Vám hrozně líto, že jste nezačala dříve, věřte mi...;)

Jinak ten kdo vymyslel to pravidlo sex po svatbě (patrně muž, že *fn*)¨, nepředpokládal, že se ženě sex bude líbit. Očekávalo se, že manželka bude ochotně plnit manželské povinnosti a hlavně se "sexovalo" se účelem plození dětí.

Dnes už jsme ve 21. století. Jako se pozastavujeme nad ženskou obřízkou v Somálsku (kterou si určitě vymyslel také muž, aby mu se ženou nikdo nesouložil před svatbou a hlavně aby žena neměla ze sexu žádné potěšení), tak dodržování pravidla sex až po svatbě v naší současné moderní společnosti je už dost přežité...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.01.13 21:16
avatar

Porad nam nekdo neco podsouva,ze zrovna to je nejlepsi , ale pravdu nikdo nezna ,pravda ta je nekde uprostred ,to co se zda nekomu jako pravidlo pro zivot ,to muze byt pro druheho zkaza , proste vime ze ni nevim

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.