Tres rukou

Od: Datum: 20.12.11 09:15 odpovědí: 28 změna: 03.10.14 19:39
Dobry den,mam problem doma je vse v poradku ale jak mam treba na urade vyplnit papir nebo v praci udelat nejakou jemnou cinost tak se mi hrozne klepou ruce a jsem takovej nervozni to ani pomalu nic nenapisu kdyz se fakt hodne nesoustredim doma v klidu to napisu uplne suverene proste mi vadi kdyz na me nekdo pri praci kouka tak co s tim mam delat?okoli si toho tresu vsima a i mi to rekly ze se mi klepou ruce ale nevim co stim diky za rady
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.12.11 10:04

Dobrý den. Může být psychického rázu, tzn. nervozita, tréma, nevyrovnanost, ale může jít také o poruchu štítné žlázy, či nedostatek cuktru v krvi. Nejlépe by Vám odpověděli na neurochirurgii. Můžete mít nedostatek minerálů -vápník, hořčík. Je třeba hlavně dodržovat pitný režim. Trémě se nepoddávat, odpoutat myšlenky jiným směrem.

doplněno 20.12.11 10:06:

Já si vždy říkám - vždyť o nic nejde, jsme všichni jen lidé.Takže klid...;)

doplněno 20.12.11 19:57:

Omluva za překlep - mělo být samozřejmě- na neurologii.*zed*

Ohodnoceno: 0x

Datum: 20.12.11 10:22

Kolik je vám let? *hej*Pan Parkinson je barabčik! Hrozně rád se kamarádí. Pozná to neurolog.

Od: martinxx1
Datum: 20.12.11 11:33

je mi 23

Datum: 20.12.11 11:44

Lébe s Parkinsinem půl panku vybryndat, nežho s Alzheimrem zapomenout vypít.

Datum: 20.12.11 11:53

tak Alzheimra nemam hodiny nakreslim v poho ;)ale nesmel by na me koukat nekdo cizi to by byly trosku nepravidelne ale nakreslene spravne

http://www.zbynekmlcoch.cz/in…obu-nemoc-test-malovani-hodin

Datum: 20.12.11 14:08

Mojí dceři je 22 a měla stejný problém léta, asi od 15... podle mě je to psychického původu... projevovalo se to přesně jak píšeš ty - když se např. měla někde podepsat a koukali jí do ruky, nebyla schopná to zvládnout... taky měla problém třeba někam zatelefonovat a na něco se zeptat... - pomohl jí zahraniční pobyt, tam se "otrkala", nabrala zkušenosti ve styku s neznámými lidmi, víc sebevědomí atd... takže neboj, ono se to časem upraví... nevím, co konkrétního ti poradit - tolik to neřešit? snažit se myslet na něco jiného? trénovat kontakt s lidmi? ... držím palce

Datum: 20.12.11 14:28

no nekam zatelefonovat nemam problem ani jit nekam mezi lidi treba do velkyho obchodaku,bohuzel jsem byl tyrani hlavne psychicky ale i fizicky matka byla alkoholik a uz se uchlastala nastesti,takze jsem s otcem a sourozenci takze mam klid takovej ten nervozni pocit mam i kdyz vydim opileho cloveka i kdyz jen molo opileho jsem na to dost citlivej nebo kdyz na me nekdo zvisi hlas techto lidi se fakt bojim i kdyz je znam:(a u hodne lidi spatne navazuji duveru:(

Datum: 20.12.11 18:29

Ad: "kapkanadeje" : asi překlep, na neurochirga je přece ještě času dost a dost. Takže je to práce pro neurologa nebo psychiatra.

Ad: martinxx1:

Jinak netřeba se bát ani jednoho. Ve věku tazatele může jít třeba o tzv. vegetativní dystonii, která se spraví časem v klidovém režimu. Doporučuji vitamin B - celá škála dostupných přípravků.

Ovšem pokud je v anamnéza nějaká predisposice, tak raději konzultovat s odborníkem. Hlavně se nebát ani neurologů ani psychiatrů. Víte vůbec, kolik vlastně lidí navštěvuje jejich ordinace a jaké významné pozice odborné i společenské zastávají? Tak raději dřív než pozdě.

Hodně zdraví

Datum: 20.12.11 20:02

Moc Vám děkuji za upozornění, již jsem chybu napravila.*pusa*

Od: dave*
Datum: 20.12.11 19:11

No já jsem na tom skoro stejeně, ba možná ještě hůř. Je mi teprve 17 a ruce se mi třesou neustále, jak doma, tak ve škole. A když stojím před tabulí, na zkoušení, prezentaci..Tak se mi začnou třepat i nohy...

Datum: 20.12.11 20:17

Hmm, zajímavé. Když jsem si tak trochu početl o dystonii, Huntingtonově nemoci, Tourettovu syndromu a podobně, zaujal mě essential tremor (http://en.wikipedia.org/wiki/Essential_tremor).

Jsem na tom podobně jako výše přispívající. Kdybych chtěl bejt hypochondr, tak bych u sebe kromě třesu našel i tu vrávoravost, úzkost, deprese, zhoršení při "veřejných výkonech" atd. No, realisticky a objektivně to je jen třes rukou a někdy zřídka samovolné záchvěvy krčních svalů. Obvykle to je horší po ránu, třeba když vstanu a jdu si vzít čočky, tak se mi prsty klepou dost, nejde mít ruku v luftu, musím si ji prostě opřít o tvář. Nějaké šroubování taky nic moc. Ale třeba při psaní nebo kreslení vůbec, to je v pořádku.

A ještě to je progresivní, no máme se na co těšit.

Datum: 30.08.14 22:55

Tak,před třemi měsíci jsem byl v nemocnici se srdeční arytmií a vysokým tlakem,ležel jsem tam týden,a měl jsem i nějaké vyšší hodnoty TSH a FT4 (štítná žláza)snad...No a včera jsem volal obvoďákovi jak vypadá poslední odběr krve který byl 2dny zpátky a říkal že v pohodě že jsem zdravý,Rytmanorm na srdce už zatím neberu a na ředění krve taky ne beru jen prášky na tlak a zdá se že se třes teměř nevyskytuje :) jen občas trochu a nervozita už taky není taková

Navíc jsem vysadil kafe které jsem měl každý den dva turky,a zdá se mi že když si těď dám kafe že se necítím uplně fit a ruce mají jakoby tendenci se klepat,myslíte že to kafe má takový vliv?

Díky za rady :)

Datum: 31.08.14 07:11

Dobrý den.Tři kávy denně Vám neuškodí.Užívejte hořčík/magnesium/ proti třesu.

Od: ftf
Datum: 31.08.14 11:19

S kávou 3x denně bych byl opatrný.Velká konzumace kávy způsobuje rakovinu plic podle posledních výzkumů..Navíc to máme ověřené i v naší rodině.Otec byl celý život silný kafeman,a zemřel na rakovinu plic i když nikdy nekouřil

Datum: 14.09.14 12:03

S tím kafem to snad nemyslíe vážně::..

Datum: 31.08.14 07:27

Martine, já teď asi plácnu blbost, ale vyzkoušejte falešné kafe. Doma tomu tak říkáme, protože si zrovna nemůžeme vzpomenout jakou značku granulovaného máme, třeba Inka, Melta, atd. Dceři je po zrnkové kávě nedobře, tak si vždycky s námi dá falešné. Potřebuje něco teplého a sladkého s mlíkem. Čaje vypije mnoho. To kafe, to je něco jiného. ;) To je moc dobře, že jste vpořádku. Co si myslí cizí lidé, tím se vůbec nestresujte. Nic neznamenají! Ani jejich případné řeči nebo pohledy. Co nebude důležitého ještě za 5 let, to neprožívejte. *slunce* Hodně štěstí.

Datum: 02.09.14 06:30

Díky,jinak jsem začal s takovým tim protahováním krční páteře a cítím se o dost lépe a zdá se že to má vliv i na ten třes který mám už jen minimálně :)Navíc se snažim "přecházet" mého de***ního šéfa :)

Datum: 13.09.14 19:55

Tak jsem si asi namlouval že třes zmizel,ale nezmizel :( nevím jak levá ruka ta snad trochu taky (moc jí nepoužívám) ale pravou dělám většinu věcí a třese se při určité poloze,třeba když držím kelímek tak nic ale jakmile kelímek nahnu k ustum nebo jen nakloním tak se ruka klepe,prostě taková splašená

Přemýšlím nad bandáží zápěstí http://www.net-market.cz/pict…okti-nastavitelna-1162409.jpg petřebuji ruku nějak "spevnit"protože se třes objevuje jen u lehkých věcí,kdyby měl kelímek 2kg tak ho zvednu v pohodě bez třesu,co myslíte,pomuže bandáž?

Díky za rady

Datum: 14.09.14 00:22

Mně se toto mimochodem stává také (ne pořád, ale není to nic výjimečného). Většinou, když jsem nějak unavená; ať už fyzicky nebo psychicky. Bandáž by to mohla zlepšit, já si většinou tu třesoucí se roku přidržuju druhou.

Datum: 14.09.14 09:40

No ale právě držet kelímek piva dvouma rukama v houfu lidí nevypadá dobře,navíc v mém věku 26 :(

Datum: 14.09.14 10:11
Mně je taky 26. :-D Jinak to mám už od raného dětství, kdy to bylo ještě mnohem horší.

Od: klklkl
Datum: 14.09.14 11:23

Míval jsem to samé.Holt jste citlivější povaha.Moc si asi všechno berete.Časem s věkem to přejde.S tím se nedá nic moc dělat.Jen být otrkanější mezi lidma

Datum: 14.09.14 11:43

jj lidi mi vubec nevadí když něco potřebuji tak normálně jdu za kýmkoliv a zeptám se kohokoliv,restaurace,kina,poutě,prostě kde je hodně lidí tak pohoda :) muj problém je v tom že to mám i doma i když jsem doma sám ale neni to pravidelné,ani doma ani venku.Ale mám to vždy po zátěži ruky třeba v práci tam dělám težkou manualní práci...

Navíc jsem spíš optimista-a někdy i flegmatik a co se děje kolem mě fakt neřeším a lidi kolem už vubec ne :)

Datum: 14.09.14 13:05

Pravděpodobně je to tou zátěží ruky ve spojení s velmi lehkým narušením CNS, Já to mám stejně a diagnóza je taková.

Datum: 14.09.14 13:13

Ok a proto by mě zajímalo jestli by pomohla ta ortéza nebo nějaký jiný fixátor zápěstí :)

Předpokládám že to CNS je Centrální nervová soustava

Datum: 14.09.14 14:46

Ano, je to způsobené centrální nervovou soustavou (resp. nějakým drobným nedostatkem v ní). Jinak myslím, že by ten fixátor mohl pomoci, alespoň částečně.

Já jsem to měla nejhorší na 1. stupni ZŠ, hlavně v prvních ročnících, kdy jsem nemohla pořádně ani psát. Někdy v 6. třídě se to hodně zlepšilo a vracelo se to opravdu jen zřídka a po námaze. Ale paradoxně úplně nejhorší situaci jsem v tomto ohledu zažila až na VŠ, kdy se mi při jednom testu tak třásly ruce, že jsem nebyla schopná udělat téměř ani čárku. Musela jsem si ho napsat jindy a určitě to nebylo jen nervozitou.

doplněno 14.09.14 15:41:

Ono to běžně bývá vrozené, ale tím sebepoškozováním se tam také mohlo něco narušit; to je bohužel docela možné.

Datum: 14.09.14 15:35

No u mě to začalo po dvou letech v práci po vyučení,ve škole jsem to neměl,upozornil mě na to tenkrát kolega když jsem mu něco ukazoval na telefonu :( no tak asi fakt zkusim ten fixátor,navíc se mi zdá že pravá se třese o dost více,levá řekl bych téměř vubec,na pravé ruce mám ještě stopy po sebepoškození tak je možné že jsem si porušil nějaký nerv...

Datum: 03.10.14 19:39

Tak se zdá že jsem problém teměř vyřešil :) Beru Egilok 50 tabletu ráno a večer a třes téměř vymizel (před 3měsíci jsem ho bral a pak jsem měl metoprolol mylan a teď zase egilok,po egiloku se cítím mnohem lépe)uvidím za nějaký čas,jestli to bude ještě lepší :) jak je to možné? Sice jsem četl že se používá při problémech se štítnou žlázou (sice jsem měl vyšší TSH) ale léčím se s arytmií srdce a vysokým tlakem,tak uvidím :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.