Akné, akné, akné a moře

Od: Datum: 16.12.11 22:36 odpovědí: 19 změna: 28.06.14 19:23

Ahoj, o akné už toho bylo na netu napsáno hory, ale už mě to nějak nebaví číst. Na zákledě internetových rad jsem vyzkoušel clearasil, jablečný ocet, citon, moč, ichtiatyl (černá mast), černé mýdlo, acylpirinovou kaši, kosmín, konopí, avon nesmysly...atd. Také jsem zkusil mořskou vodu a to tak, že jsem si koupil mořskou sůl a rozpustil ji ve vodě - nezabíralo to. Letos v létě jsem byl týden u moře, kde jsem se díky tomuto problému nerad pohyboval po veřejných místech (pláže). Po návratu do ČR jsem zjistil, že 90 % akné je fuč - mimochodem nádherný pocit. Po týdnu se vše bohužel vrátilo do starých kolejí. Přivezl jsem si s sebou i origoš mořskou vodu ale nijak to nepůsobilo. Nemohu si dovolit každý týden jezdit k moři. Proč to tam tak suprově mizelo? Sluníčko? Jak tyto podmínky nasimulovat tady u nás v ČR? Nenapadá vás něco? Cokoli - jsem tím už dosti psychicky šikanován. Při holení to tím také občas vznikne červený tekutý problém. Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: stoffi*
Datum: 16.12.11 23:11

...mě třeba nepomohlo vůbec nic, akné mi zmizelo z obličeje ve 23 a ze zad v 25. Teď je to super pocit, ale tenkrát to byl boj marný.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: akn
Datum: 16.12.11 23:16

Později, ale přece. Mně je 20 let. Bojím se aby to vůbec někdy zmizelo.

Od: stoffi*
Datum: 16.12.11 23:20

Taky jsem se bál, ale bude to určitě v pohodě ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bushman
Datum: 16.12.11 23:32

Místo kupování nesmyslů a vymýšlení hovadin byste měl navštívit kožního lékaře ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mak
Datum: 28.06.14 18:33

Kožní lékař většinou napíše další mastičky, které mi také moc nepomohli.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.06.14 19:23
avatar

Predpokladam ovsem, ze nejsi puvodni autor tohoto dotazu, nebo snad ano?

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: ludak*
Datum: 17.12.11 00:50

Sluníčko.To zabýrá určitě.Nevim ale zkus tu lampu-horské slunce

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.12.11 07:14
avatar

Pomohla Vám slaná mořská voda, slaný vzduch a sluníčko. Vím to podle sebe. V létě jezdím k moři a kůži mám pak jako hedvábí. Ale jen do zimy. Teď už to zase není nic moc a já se těším na léto. Je to jako na houpačce. Ale každé léto u moře mě toho opravdu zbaví. Nekupuji si drahý zájezd, na 10 dní apartmán i s cestou nás to vyjde 2 lidi 8 tisíc Kč. Jen o jídlo se musíme postarat sami, ale v tom horku vyhledáváme spíš ovoce a to je v jižní Itálii poměrně levné. Za ten prima pocit a pěknou kůži to opravdu stojí. Aspoň jednou za rok. Kéž by to šlo častěji!*modla* Jaga.

doplněno 17.12.11 07:19:

Jinak se ostatních lidí na pláži nestyďte, každý máme něco a navíc to není nic nakažlivého. Že lidé koukají - no a co? Když jsem byla před lety v Bulharsku, byla tam starší silnější paní, asi 60 letá Češka. Po těle ohromné krvavé fleky živého masa, jako by ji stáhli zaživa. Navíc nenosila podprsenku, prý jí to doktor poradil, aby se sluníčko dostalo všude. Vypadala hrozně, ale byla moc prima a nakonec za to nemůže. Takhle na to musí ostatní koukat. Tak hlavu vzhůru a v létě zase na pláž!

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 17.12.11 10:38
Ohodnoceno: 2x
 
Od: akn
Datum: 17.12.11 11:58

Moc Vám zatím děkuji - mylel jsem, že něco takového existuje, ale nevěděl jsem, že se to jmenuje takto. Koukal jsem na ceny na internetu a vzhledem k tomu, že jsem student, byly značně vysoké. Navíc ještě nejistý výsledek. Úplnou náhodou tu ale mám před rukama leták z penny marketu, kde je nabízena infračervená lampa Sanitas 100W za 270 kč což je super a asi to zkusím.

No a kdyby jste měli ještě něco na jazyku, tak klidně sem s tím.

Od: bushman
Datum: 17.12.11 13:57

Nekupuj kraviny a zajdi si ke kožnímu lékaři. Stojí to 30Kč.

Ne každému pomůže to, co pomohlo druhým. Jen kožní lékař zjistí, kde je chyba a co s tím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: danch*
Datum: 17.12.11 16:08

Zkuste vyzkoušet i změnu stravy, důvod tvorby akné má mnoho důvodů a jedním z nich může být i nevhodná strava, jinak předcházející uživatelé již odpovídali.. Za nevhodnou stravu vůči vaší pokožce a pleti považujte všechny potraviny zařazené do skupiny "rychlé občerstvení", potraviny silně kořeněné, s velkým obsahem cukru, tuku apod. Jablečný ocet i pijte - cca polévková lžíce jablečného octa se lžičkou medu do 0,5 litru vody, je to chutné a univerzální. Návštěva lékaře také není špatný nápad.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: akn
Datum: 17.12.11 16:21

Ohledně stravy: Sladké právě nejím vůbec, piji čistou vodu, slané a kořeněné jen výjimečně. Ten ocet jsem pil tak jak píšete asi 3 týdny 2xdenně - ale má také účinky na hubnutí což tedy v mém případě vůbec nepotřebuji.

Kožní lékař? No nevím - to když slyším tak se mi zvedají koutky. Mám na doktory to štěstí, že mou diagnozu odhadnou a ani se nemusí zvedat od PC - vím, že každý lékař takový není a že bych měl jít k někomu jinýmu ale stejně si nedovedu představit, že bych dostall něco jinýho něž velmi návykový zinerit.

Co jsem zjistil tak ty lampy jsou dvojího druhu, ta levná o které jsem psal je jenom na "vyhřívání". Ta s horským sluncem musí mít ještě jednu zářivku.

Od: danch*
Datum: 17.12.11 17:13

S tím hubnutím a jablečným octem máte pravdu, působí i na to. Pokud budete pořizovat lampu, ta na pouhé vyhřívání vám asi nepomůže, sluneční záření působí na akné proto, že ultrafialovým zážením ničí choroboplodné zárodky. Vašemu úsměvu na radou ohledně lékaře rozumím, většina z nich považuje akné za docela přirozený jev a nějak zvláš´t to neřeší. Když jsem se díval do odpovědí na vaši otázku, zdá se mi, že pravdivé je skoro vše co bylo napsáno . Zkuste třeba i lidového léčitele, nikdy jsem na ně nevěřil, ale po vlastní dobré zkušenosti na takové lidi nedám dopustit.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.12.11 16:41
avatar

Říká se, že když mladý člověk začne pravidelně žít sexuálním životem, hormony se umoudří a je klid. *jasne* Moře je bezva. Za tři dny jsem měla kůži čistou. Na zpáteční cestě jsem v letadle třikrát kýchla a v buse z letiště jsem se osypala. *zed* Co na to všechno říká dobrý kožař? Už jste zkoušel černé světlo? A PUVu? A pár takových vychytávek, které na kožním ve špitále mají? A co Lipová.lázně se svými bylinkovými koupelemi? *palec*Ale s tím sexem je to pravda!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ann*
Datum: 17.12.11 17:04

Ano, určitě i sex pomůže, ale ne zcela. Můj bývalý přítel, občas se vidíme, je na tom s akné bohužel i ve svých 28 letech stále stejně jako v 18 :( přála bych mu od srdce změnu a nebo alespoň útlum, ikdyž mu se zdá, že je to o malinko lepší. Jen když jsem se tehdy potkala s jeho dědou, věděla jsem, že to mají ob generaci dědičné, ikdyž on si to nepřipouští. Tím vás nechci nikterak smutnit, ale i takto "postižený" čověk je o to "zdravější o co víc se sám se svým problémem smíří.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wallkysek*
Datum: 17.12.11 19:01

Mám naprosto stejnou zkušenost, u moře jsou podmínky naprosto úžasné. Můžeš si i všimnout, že většina lidí co bydlí u moře, např. italové s akné vůbecn emají problémy. Podle mě proti akné z chemických připrávku nefunguje skoro nic, Musíš to prostě vydržet (:

Ohodnoceno: 0x
 
Od: akn
Datum: 26.12.11 13:54

Ahoj, tak jsem ve volných chvílích pátral po internetu skrze ono "horské slunce". Diskuzi na kterou mě zde někdo odkázal jsem si celou přečetl a pro ty koho to zajímá bych to stručně shrnul. Téměř každý kdo tam vyzkoušel horské slunce 20 - 30 let staré po babičce mělo velmi kladnou zkušenost. Tato stará HS obsahují nějakou rtuťovou výbojku, která ozařuje i UV zářením (UVA,UVB a i nejnebezbečnější UVC). Dnes zakoupené přístroje by měly mít 100% UV filtr a neměli by obsahovat rtuť. Řada lidí v diskuzi právě ostatní odrazovala od starých HS z důvodu rizika rakoviny kůže. Řada lidí to ale i přesto skusila. Já chápu obě dvě strany. Člověk je schopen ze zoufalosti udělat cokoli. Někdo i psal, že kdyby mu to pomohlo, tak mu to za to riziko i stojí. Neříkám, že se s tímto názorem stotožňuji, ale zrovna včera jsem shlédl film "smrt a život Charlieho St. Clouda, kde byl bývalý záchranář, který umíral na rakovinu a říkal, že mu to vůbec není líto, protože žil naplno. Ano je to jen film.

Nicméně jsem se trochu pustil do studia fyziky - světelného záření (vlnění) a na netu jsem zjistil informaci, že se zjistilo, že na akné má výrazný vliv modré světlo o vlnové délce 415 nm. Nevíte co je na tom pravdy? Víc info?

Trh je plný, dle výrobců zaručených věciček na lepší pleť, jako jsou různé biolampy, infrazářiče, led diodové zářiče apod.

Máte někdo nějaké zkušenosti? Ať už teoretické ohledně záření a vlnových délek nebo praktické s používáním výše uvedených výrobků?

Vzhledem k cenám by bylo super kdyby byla nějaká možnost si nějaký přístroj nejdříve pouze zapůjčit, než ho koupit a po vyzkoušení ho odložit do skříně.

Datum: 27.12.11 06:51
avatar

Protože nemáte vnitřní poštu: mám doma horské slunce, staré opravdu asi 25 let a mohu Vám ho zdarma půjčit, na jak dlouho budete potřebovat. Já ho nepoužívám, věřím spíš tomu přírodnímu. Pošlete mi na Vás e-mail, dohodneme se.*placni*Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.