Proč mám strach mluvit?

Od: Datum: 02.01.13 21:12 odpovědí: 4 změna: 02.01.13 23:18

Ahoj, je mi 15 a mám hrozný strach mluvit před lidmi, a to v jakékoliv situaci, ať je to se spolužáky, s prodavačkou... úplně s kýmkoliv, hrozně se bojím i při přednesu nějakého referátu atp. Já už fakt nevím jak dál ani jak na to, abych se konečně tak nebála. Co byste na mém místě dělali vy?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.01.13 21:18

Protože máš, jako velké procento populace, sociální fóbii. Na psychology apod. nevěřím, prostě to musíš zkoušet a svůj strach překonat. V životě se setkáš s mnoha situacemi, kdy nebudeš moci utéct a bude to potřeba řešit:) Říkej si, že když nejde o život, jde o h...o.

A také, pokud je ti 15, je to docela normální, řekla bych, že z toho trochu vyrosteš:)

Ohodnoceno: 1x

Datum: 02.01.13 21:19

Najdi si na netu info o sociální fobii - wikipedia; socialnifobie.info; psychoweb... Jsou tam i testy, a najdeš tam i jak své problémy řešit...

doplněno 02.01.13 21:21:

Souhlasím s martinaa, že z těch problémů můžeš vyrůst, ale nespoléhej se na to, a své problémy řeš. Neřešené problémy se nabalují jako ta pověstná kulička, a pak to dá mnohem víc úsilí a práce na sobě, než když se to řeší hned...

Datum: 02.01.13 23:00

aha tak sociální fobie,tou sem trpěl taky (hlavně na základce) na střední se to začalo zlepšovat,tak snad nic léčit nemusím a přejde to samo :)

Datum: 02.01.13 23:18

Přes skepsi Martinay doporučuji obrátit se na psychologa.

Jde-li o sociální fóbii, sama si s ní neporadíš.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.