Čím léčit ránu v ústech?

Od: Datum: 02.01.13 20:48 odpovědí: 16 změna: 03.01.13 11:32

přeji všem pěkný večer, nemáte pro mě radu? před vánoci mi rozřezali v ústech patro a nějak se mi to špatně hojí... vyplachovala jsem Listerinem, heřmánkem - poradíte něco dalšího? mám to stále zanícené a bolí to... děkuji :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 02.01.13 20:53

Herbadent - občas to je trošku drastické, ale většinou to pomůže...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 02.01.13 20:53

Ústní vodu s Cordosylem - to desinfikuje hodně, nemělo by se to používat dlouhodobě (trochu barví zoubky). Je k dostání v lékárně, dvě koncentrace, je to tuším Paradontax...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 02.01.13 20:58

Co třeba slivovice nebo alpa?

Datum: 02.01.13 21:00

Listerin nepoužívejte, zubař mě před ním varoval, je prý dost agresívní. A na ránu v ústech mi nepřipadá vhodný. Doporučují kloktat čaj ze šalvěje, má antiseptické a hojivé účinky. A doporučuji se zítra poradit v lékárně. Je spousta nových přípravků, třeba je něco nového, co Vám pomůže.

doplněno 02.01.13 21:05:

Podle mne všechny ústní vody, alpy, a prostě vše, co obsahuje alkohol (Listerine ho má opravdu hodně, dívala jsem se teď na netu na složení) Vám musí ránu v ústech ještě více dráždit. Proto bych se přimlouvala za ten heřmánek, šalvěj atd. A zítra se poradit v lékárně.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 02.01.13 21:00

Ahoj Mindo. To je těžké radit. A to Ti doktor na to nic nedal? Rozřezané patro. To je docela závažný zákrok. Já nevím co Ti to dělá. Jestli to bolí, a "škube" Ti v tom, tak jdi k tomu doktorovi zpátky. Přece Tě nemůže nechat trpět. Ale pokud se týče spolehlivé dezinfekce, tak si kup Stop-angin", v lahvičce, ten obyčejný a tím si kloktej. Já vím, že si řekneš, že to na to není, ale mám vyzkoušeno, že to je ta nejlepší dezinfekce. Nic tím nezkazíš. Vlastně nekloktej v Tvém případě, ale převaluj v ústech co nejdéle a pak nevyplachuj, nech to působit. Nejlépe na noc. Lepší radu jako laik nemám.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 02.01.13 21:45

děkuji všem za rady, dali jste mi hodně podnětů - půjdu se zítra poradit do lékárny... doktor mi radí léky proti bolesti, na patře je prý málo kůže, tak to potrvá, než rána sroste, ale prý se to hojí uspokojivě... achjo...

Datum: 02.01.13 21:49

To je jasné, hlavně tu ránu nemáte moc v klidu, protože mluvíte, hýbáte se atd. Dávejte také pozor na horké a ostré nápoje či jídlo, ať si to zbytečně nedráždíte.

Přeju Vám, ať Vás to brzy přestane bolet!

Ohodnoceno: 1x

Datum: 02.01.13 22:10

děkuji moc :) celé vánoce se snažím to nedráždit, ale občas ujedu, bohužel... kolem je tolik lákadel...;)

Datum: 02.01.13 21:45

50% domácí slivka...

Tea tree oil ...

Dvě dohromady perfektní kombinace...

Od: pb®
Datum: 02.01.13 21:55

Já jsem si Tea tree poměrně nedávno spálila kůži a pak jsem pár dní chodila s červeným flekem na obličeji. Moc se o tom nemluví, ale může způsobit kontaktní dermatitidu. Do pusy bych si ho nedala, tam je nejlepší něco s chlorhexidinem, takže ideálně ten Corsodyl, který je přímo určen pro lepší hojení dásní po chirurgických zákrocích. Zhoršit hojení v ústech může také kouření.

Datum: 02.01.13 22:05

díky, Corsodyl se mi také zdá být vhodnější než vody s alkoholem, tea-tree apod, nechci nic agresivního, potřebuji podpořit hojení, zklidnit tu ránu...

Datum: 02.01.13 23:09

TTO neni moc agresivni a da se redit vodou. Vyborny prostredek na hojeni, bolest.

Datum: 02.01.13 23:27

Mně se téměř na vše osvědčuje Tee tree oil, který desinfikuje i podporuje hojení.

Stačí pár kapek do skleničky vody. Kdyby to nezabralo, můžete postupně přidávat.

Datum: 03.01.13 07:36

To vás lituji. Je to nepříjemnost veliká. *mala* Já mám nejlepší zkušenost se šalvějí. Bylinky vůbec nemusím, ale na šalvěj do bolavé pusy, nedám dopustit. Jakákoliv bolest, zánět, ranka v puse, uvařím šalvěj, kterou mám doma z lékárny v pytlíčcích, a vyplachuji a držím v puse. Ten výluh ne příliš silný.;)Limoška také šalvěj pochvaluje, že? Opravdu, šalvěj je úžasná.

Ohodnoceno: 4x

Od: ron*
Datum: 03.01.13 07:46

Dobrý den.

Výborný na tento problém je ústní voda Stopangin. Koupíte v každé lékárně.

Stopangin se používá k dezinfekci ústní dutiny při zánětlivých a infekčních onemocněních nebo při chirurgických výkonech v dutině ústní.

Datum: 03.01.13 11:32

tak už vyplachuji šalvějovým čajem (i naše lékárnice mi ho hned nabídla) a beru homeopatika na hojení (arnica montana) - tak doufám, že to pomůže... ještě jednou všem děkuji, bodíky už nemám, tak aspoň sluníčko, ať máte hezký den... *slunce*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.