Destilovaná voda k pití jako lék?

Od: Datum: 13.12.11 10:11 odpovědí: 27 změna: 23.03.15 21:40

nedávno jsem viděl v televizi herce, který říkal, že pár dní pil destilovanou vodu za účelem ozdravení těla. je to možné?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ahasver4*
Datum: 13.12.11 10:15

Tak mu ho pořejte,to ozdravení ale Vy to nedělejte...Zdravé to určitě není...:)

doplněno 13.12.11 10:21:

Dokonce to může ublížit.Snad i na etiketách varují před pitím...

doplněno 13.12.11 10:26:

Jak říká cinematic,mají kliku,že je člověk za takové rady nemůže žalovat.je to stejné,jako když Vám doporučují nějakou banku a ona za pár dní klekne...:)

Ohodnoceno: 0x

Od: cinematic*
Datum: 13.12.11 10:19

Nesmysl, destilka je v podstatě demineralizovaná voda a není vhodná k pití. A nejen to http://cs.wikipedia.org/wiki/Destilovan%C3%A1_voda

doplněno 13.12.11 10:20:

A hercům bych nevěřil ani za mák! *smich*

Datum: 13.12.11 10:25

Lepší je voda upravená osmózou. Tahle destilka se dá požívat vnitřně jen v malém množství. Např. ředění některých léků atd.

Od: cinematic*
Datum: 13.12.11 11:08

Ta je taky nevhodná k pití, doporučuji prostudovat tento text http://www.csave.cz/files/nazory/stanovisko1.pdf

Datum: 13.12.11 12:17

Nesmíte všemu věřit. Stát si nepřeje zdravé občany. Ze zdravotního pojištění a prodeje léků jde podstatná část do koryta nahoru. To samé je s MMS a jinýmy účinnýmy léčivy.

Datum: 14.12.11 10:33

Castecne souhlasim. Vlastne temer se vsim. No ikdyz...MMS...ale to je na dlouhe povidani.

S tou osmozou ale ma pravdu. Neni to voda vhodna pro trvale piti. Nektere osmozy vybavene mineralizatorem jsou snad v poradku, ale cena je nekde jinde a prodejci vam ji ani nedoporuci.

Od: jitaslunicko
Datum: 23.03.15 17:10

Naprosto souhlasím

Datum: 13.12.11 10:34

Bylo mi vysvětleno, že jsou dva druhy destilované vody. Technická a potravinářská. Ta potravinářská se kupuje v lékárně (stáčejí jí do lahve) a ta se právě pije a není škodlivá. Kdo nechce kupovat a přesto jí chce pít, pořizuje si domácí destilátor. Já to osobně vyzkoušeno nemám, ale již jsem se setkala s lidmi, kteří pijí destilku několik let a také tvrdí, že to jejich zdraví utužuje.

Datum: 13.12.11 10:38

Každá voda bez minerálů není pitná.

pro pití je třeba dodat mineralizační tablety.Hlavně hořčík a vápník.

JABRAKA

Od: fran
Datum: 13.12.11 10:39

Destilovaná voda je voda zbavená především solí, ta technicky připravená, a za určitých okolností může být až jedovatá. Hraje roli právě ta osmóza.

Datum: 13.12.11 11:17

Datum: 13.12.11 11:22

Proč destilovaná voda jed - doplnění. Ten herec destilku v pravém slova smyslu pravděpodobně nepil, spíš tu vodu "čištěnou" pro domácnost):

ě)voda _ pije-li hladovějící člověkčistou, bezěk a jejich prasknutí _ koncentrace solíř buňky je totiž vyšší, než v okolí.

Jedy (obecn

-

destilovanou vodu (tj. chemicky

solí) _ dojde vlivem osmózy k nabobtnání

bun

uvnit

Datum: 13.12.11 12:30

*ee*Tak tohle je naprosto vyčerpávající vysvětlení! *uf**haha*

Datum: 13.12.11 10:46

Já používám destilku tech. na dolití akumulátoru a potom z lékárny tu drahou na ředění pálenky na požadovanou procentní hodnotu a v této podobě je určitě zdraví prospěšná. Pít destilku? = tak jedině v této podobě.

Datum: 13.12.11 10:50

Na ředění slivovice jedině kvalitní vodu ze studny. Ale pokud není k dispozici, tak to se nedá nic dělat.

Datum: 13.12.11 11:23

Nechápu paniku z pití destilované vody. Určitě není nijak prospěšná, nebo dokonce léčivá. Ano v této vodě chybí minerály, ale dovolím si tvrdit, že pokud ji někdo bude pít po dobu v řádech měsíců, tak se mu nemůže nic stát a minerály dostáváme do těla hlavně stravou. Vždyť i dešťová voda v čistých oblastech je skoro jako destilovaná a zrovna třeba indiáni v Amazonii by museli trpět na choroby způsobené stálým pitím dešťové (destilované) vody.

Datum: 13.12.11 12:31

Není to panika...určitě ne pro hladovějícího ..vis "Jedy":

http://www.kch.tul.cz/filebrowser/download/844252

Dešťová voda v Amazonii sbírá třeba prach ze vzduchu?

Datum: 13.12.11 13:15

Ten pomyslný prach přinese kolik solí? Když tam několkrát denně prší a žádné zdroje znečištění. To bude asi tím, že indiáni občas spolnou nějakou tu opičku. Ano je mnoho věcí, které mohou za určitých podmínek ublížit, nebo dokonce zabít.

Datum: 13.12.11 13:46

Smrtelný můýe být i c-vitamin, je-li ho vakon a najede na vás. Ale destilovanou vodu bch prostě nepil, ani není chutná. Ž e nezabije ani při déletrvajícím pití, může být tím, že ostatní strava ji doplní.

Datum: 13.12.11 13:54

Na tom se shodnem (viz. můj příspěvek výše). Jen mi to přišlo, že destilovaná voda je tu považována skoro za cyankáli.

Od: rv
Datum: 13.12.11 19:12

Samozřejmě je možné, že to onen herec dělal. A možná si i myslel, že si tím ozdraví tělo. Pro svá rozhodnutí je vhodnější se řídit radami od jiných odborníků.

Datum: 14.12.11 14:56

Konečně jedna smysluplná odpověď na zadaný dotaz. ;)

Datum: 16.12.11 14:10

Mí přátelé, kteří žijí alternativním životním stylem, občas drží 7denní či 15denní pǔst a nebo se čistí v lékárně připravenou destilovanou vodou. Rozhodně ji však nepijí dlouhodobě. A k těm několikadenním pǔstǔm se propracovali postupně, když drželi pǔst poprvé, tak 1 den a mezi veškerými těmito rituály vždy měli několikaměsiční rozestupy. Nic se nemá přehánět

Co jsem na nich pozorovala (každodenní setkávání), tak zpočátku je člověk unavený, ale pak ožije a neuvěřitelně ožije i jeho vzhled.

Já osobně to nezkoušela a ani to nemám v plánu.

Od: mik*
Datum: 06.01.12 06:23

Destilovaná voda na sebe váže sajrajt v těle jako detoxikační přípravky...Tento je téměž zdarma a navíc bez chemických látek...K půstu ji jenom doporučuji. Pokud nevíte kde ji sehnat tak vám poradím...Ale místní pitomci to jistě budou brát jako nepřímou reklamu.

Datum: 05.01.12 22:11

Ahoj, to já zase viděla seriózně vypadající starší dámu v televizi a ta pro ozdravění organismu popíjí svojí moč:)...

Datum: 23.03.15 20:10
Na internetu se dá dohledat vše.
Jak to funguje v těle: http://www.wikiskripta.eu/index.php/Vnit%C5%99n%C3%AD_prost%C5%99ed%C3%AD_%28pediatrie%29
Vztah buňky a okolního prostředí: Při osmóze dochází k vyrovnávání koncentrací dvou roztoků o nestejné koncentraci přes polopropustnou membránu. Prostupují pouze molekuly vody směrem do místa s vyšší koncentrací rozpuštěných látek. Pokud se buňka nachází v prostředí izotonickém, nedochází ke změnám, protože koncentrace látek v prostředí je stejná jako koncentrace v buňce. V prostředí hypotonickém je koncentrace látek v prostředí nižší než koncentrace látek v buňce a voda proniká přes membránu do buňky. Rostlinná buňka takovému osmotickému tlaku velmi dobře odolává díky přítomnosti buněčné stěny, živočišná buňka však záhy praskne. Tento jev se nazývá plazmoptýza (osmotická lýza buňky).
zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/Bu%C5%88ka

Datum: 23.03.15 21:40

Také lze pít mrtvou a živou vodu..

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.