Neplacení daní z pronájmu

Od: Datum: 12.12.11 17:37 odpovědí: 18 změna: 05.04.15 06:48

Dobrý den,

jeden velice zlý člověk pronajímá byt a neplatí z toho daně. Je místo, kde bych ho mohl udat nebo pohrozit mu tím? Je to zloděj a chtěl bych, aby na to konečně doplatil...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: bajbic*
Datum: 12.12.11 17:55

Na finanční úřad?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.12.11 18:07
avatar

Přesně tak. Napsat dopis a poslat na adresu nejbližšího finančního úřadu. Do dopisu napiště, že občan daný občan pronajímá svůj byt v dané ulici a městě. A ať prověří, zda pravidelně odvádí daně z tohoto přijmu. Pokud víte, napište i v jaké výši platí nájemníci nájemné.

doplněno 12.12.11 18:09:

Jen mám takový pocit, že kdyby platili nájem ve výši 500 Kč měsíčně včetně (tedy do 6000 za rok vč.) tak z takto malého nájmu se daně odvádět nemusí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenicekpoplatnik
Datum: 12.12.11 18:54

Nahlásit jej můžete na místně příslušném finančním úřadě. Otázkou je, jak víte, že neplatí daň z příjmů (máte snad přístup k jeho daňovému přiznání?) a že jeho příjem je ve výši, kdy ji je povinen platit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: koka
Datum: 12.12.11 19:06

Jsem ten, komu byt pronajímá. Až podezřele se snaží, aby částka nájmu nebyla nikde uvedená, např. na elektrárnách a plynárnách a i další věci tomu odpovídají...

Od: pt®
Datum: 12.12.11 19:20
avatar

"koka", ale to vůbec není jeho povinnost hlásit plynárně a elektrárně, že někomu pronajímám byt. Měli byste mít mezi sebou sepsanou smlouvu, kde je vypsaná částka, kterou budete platit. Také byste měla mít doklad o zaplacení nájmu za každý měsíc. Pokud toto je v pořádku, další Vás nemusí zajímat, může to být pouze Vaše doměnka. Ovšem pokud bydlíte "na černo", tak nijak nedoložíte, že platíte a on nemusí doložit, že má příjem. V takovém případě, udání, Vás může také vyhodit na ulici. Nemáteli smlouvu, nemáte v bytě co dělat. Pokud je to jinak, je to jeho riziko, pokud nepodává DP. Pak jde také o výši plateb, jak už Vám zde rádce zmínil. - stařenka

Ohodnoceno: 0x
 
Od: koka
Datum: 12.12.11 19:42

Máme mezi sebou klasickou nájemní smlouvu. Jen by se mi vysmál, kdybych chtěl doklad o zaplacení. Je jasné, že elektrárně a plynárně nikdo nic hlásit nemusí, je jedno od koho chodí zálohy, myslel jsem to jinak. Nedávno jsme byli přepsat energie na mě, jako na nájemce, a pan majitel čezu odmítl říci, kolik činí nájem. Byl to příklad, kdy mlžil o částce nájmu. Vzhledem k tomu, že tržní nájemné klesá, nájemníků je málo a bytů mnoho, at mě klidně na ulici vyhodí, jde mi o to, že mi dluží peníze ze záloh a chci je zpět, tak hledám způsob, jak toho dosáhnout. Ještě dotaz, jsem osvč. Existuje nějaký příklad pracovní náplně, kdy je potřeba, abych dávat nájemné do daní? Třeba by ho to donutilo přiznat, že nájem nedaní, že mi daň. doklad na nájem nemůže dát...

Od: jenicekpoplatnik
Datum: 12.12.11 19:49

Sdělovat výši nájmu pracovníkovi ČEZu, EONu nebo RWE skutečně není důvod a nic jim po tom není (poslal bych je k šípku takovým způsobem, aby si podobnou drzost už příště nedovolili). A pokud pronajímatel s Vámi nevyúčtoval hrazené zálohy v souladu s nájemní smlouvou, pak jej o to požádejte ústně, pokud nevyhoví, pak písemně a klidně mu pohrozte žalobou. To však nemá nic společného s placením daní z pronájmu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 12.12.11 20:09
avatar

Jejda, "koka", já si myslela, že jste žena, pardon. Víte, doklad o placení byste měl mít, aby se nestalo, že jednou po Vás bude vymáhat "dlužnou částku". Jak dokážete, že jste platil? Posílejte peníze složenkou, účet asi neznáte. Pokud jej chcete udat, mohl by Vám to vrátit tím, že jste nájemné neplatil. Máte částku za nájem ve smlouvě? Jako OSVČ opravdu nemůžete nájem za bydlení dávat do nákladů, to by muselo být formulováno jinak. - stařenka

Ohodnoceno: 0x
 
Od: blackflamesiczi*
Datum: 12.12.11 22:54

na anonimni udani neberou zretel takze leda se pod to podepsat a nebo anonim na policii ta se tim zabejvat musi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.12.11 13:28

Dobrý den,

přesně,jak píše solenza,do částky 6.000kč/rok se daň neplatí.Vychází to sice podezřele levně,že by někdo pronajímal byt za tuto částku (tedy 500kč mesíčně),ale na druhou stranu nikdo nikomu nemůže nařizovat,za kolik svou nemovitost pronajme,tak jen pozor na to,až toho zlého člověka udáte,aby se to třeba neotočilo proti Vám.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 19.12.11 15:06

Doklad vám musí vystavit JEN na požádání, ne automaticky. Už jste o doklad žádal? Vůbec nemůžete vědět zda odvádí daň či nikoliv. To by jste majiteli muse ldělat účetnictví a nebo pracovat na fin. úřadě. Když je tolik volných bytů, tak dejte výpověď z nájmu a při té příležitosti s vámi majitel vyúčtuje i zálohy. Je to jednoduché.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.12.11 19:28

Porad sem nejak nepochopil jadro pudla, neboli proc se zajimas o to, jestli plati a nebo neplati dane, do toho ti prece vubec nic neni, tebe musi zajimat jenom jestli platis ty najem a vcas, takze bys to treba mohl vysvetlit.

Pokud se v tom neprestanes stourat, tak skoncis na ulici a v jinem byte u jineho majitele casem muzes dopadnout stejne a jestli se ti v byte nelibi kvuli tomu, ze nevis, jestli ty tvoje penize zdanuje, tak rovnou odejdi hledat neco jineho.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.12.11 19:55
avatar

Chcete bydlet? Plaťte a nebo si kupte vlastní byt. Práskače mám nejraděj!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: sarka31
Datum: 20.12.11 09:54

bud tě rád, že vubec bydlíte!

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: lui*
Datum: 20.12.11 19:54

Nenapadlo Vás, že by se to mohlo otočit proti Vám. Že třeba budete mít problém se sehnáním nájmu bytu. Že Vás žádný majitel nebude chtít pod svou střechou?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: reno77
Datum: 11.04.14 13:25

Já vůbec nesouhlasím s tím aby z se vybírala daň z pronájmu je to hulvátsví, které nemá tady v ČR obdoby. Když to vezmu tak já si koupím byt, který poté pronajímám - Stát mi na to nedal ani korunu ani se nějakým způsobem na tom nepodílel a já mu mám za to platit daně? To je nehorázná drzost tady v ČR. Neřeknu kdyby, mi na to stát půjčil nebo, že by měl na tom určitý podíl, ale tohle je vykořisťování jak já k tomu potom příjdu ! A pak jsou takový závistivý s...ě, který udávají tyhle lidi na FÚ a ještě se na to zeptají jak to maj udělat. To je opravdu neuvěřitelný ! Jsme fakt národ udavačskejch hajzlů, co závidí ostatním lidem přivýdělek. Na každou udavačskou s...i se vaří voda.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: active76
Datum: 05.04.15 06:48
To reno77
Vy to nemate v hlave v poradku. V tom pripade podle Vas placeni jakychkoli dani je nehoraznost kdyz pro to stat nic nedela. Pronajem je taky prijem.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 11.04.14 13:46

No to je přímo zločin proti říši! Někde to podat, oni to podle obsahu přepošlou. Nezapomenout na podpis a adresu, aby mohli odpovědět, jaká opatření učinili, popř. si na ně stěžovat, že jsou neodpovídající.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.