Oteklá dáseň u zubu

Od: Datum: 06.12.11 11:27 odpovědí: 22 změna: 30.07.14 14:46

Prosím, rádcové,poraďte. Zničehonic mě otekla dáseň kolem poslední stoličky nahoře. Zub je zaplombovaný a nebolí,ani na poklep,nekýve se,nic,pouze dáseň je odchlípnutá,nateklá a slabě v ní píchá.Snažím se vyplachovat kysličníkem a potírám Herbadentem roztokem. Vím,asi řeknete,proč nejde k zubaři? Potíž je v tom,že jsem se přestěhovala a marně hledám zubaře v okolí. Auto nemám a jezdit s bolavým zubem 6O i více km,jak jsem se dozvěděla,že se to děje, je pro mě naprosto nepřijatelné,navíc v práci by mě neuvolňovali a brát si vždy dovolenou kvůli zubaři,to bych přišla brzy o práci. Poraďte,prosím,zda s tím máte někdo zkušenost a co by mi mohlo zabrat,musím chodit do práce,doma v žádném případě zůstat nemohu. Všem předem moc děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: des*
Datum: 06.12.11 11:33

Jakákoli příhoda v ústech,je z nedostatku zubní hygieny.Proto cpeme do hlavy už malým dětem,čistěte si zuby a je máte zdravé.Pokud vás to nebolí stačí si je pořádně čistit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.12.11 11:38
avatar

Já řekl v hospodě že president je ... Seděl tam nějakej Jákl a dostal jsem přes držku, že mi vypadla trojka vlevo nahoře. Je to z nedostatku hygieny?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: des*
Datum: 06.12.11 11:44

ringo-je to nedostatek ústní hygieny,nebo na to že jsi pomlouval prezidenta ti mohli udělat mnohem víc,např zavřít do cabaly.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balbinka
Datum: 06.12.11 11:38

Děkuji vám za nicneříkající odpověď,ale nemohu s vámi souhlasit. Používám již mnoho let mezizubní kartáček,pastu Parodontax a zubaře jsem také nezanedbávala,poslední preventivní prohlídka byla před půl rokem,než jsem se stěhovala,byly zuby v pořádku. Jako ústní vodu používám již asi 3 roky Listerine. Takže nejsem žádný lempl,jak se mi snažíte podsouvat.

Od: hankauk*
Datum: 06.12.11 11:38

Balbinko, se zuby není sranda. Tak, jak to popisujete, mi to připomíná bláznění jedné mojí "osmičky". Začala růst a musela ven. Může totiž růst směrem k poslednímu zubu a dělá to neplechu. Můžu jedině doporučit zubaře, protože to nemusí být něco, co doma přeléčíte.

Jedině mě ještě napadá... on kousek jídla, který uvízne mezi zuby, může udělat pěknou neplechu. Zkuste mezizubní kartáček mezi poslední a předposlední zub. Jak z toho půjde krev, vyplaví ev. záškodníky. Tím kartáčkem to pak opakujte každý den ráno a večer, dokud z toho půjde krev. A zkuste ústní vodu STOMA. Ev. si kupte v lékárně Corsodyl. Stojí docela dost (snad ke třem stům), ale je to na záněty apod.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balbinka
Datum: 06.12.11 11:43

Ta stolička je sedmička,osmička mi ani nevyrostla. Jak jsem psala mezizubní kartáček používám denně již mnoho let,hned jak přišly na nᚠtrh. Corsodyl mi zubařka také doporučila již před několika lety,používám tak 3x ročně,cena není tak velká, je to 88,-Kč.

Od: des*
Datum: 06.12.11 11:48

Nikdo vám nic nepodsouvá,mimochodem Corsodyl používám také ale KAŽDÝ den,ne 3xročně,to je nesmysl.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balbinka
Datum: 06.12.11 11:57

Nemohu souhlasit. Pokud čtete pozorně návod,vždy se má celá lahvička doužívat a potom udělat přestávku. To se rozumí,že 3x ročně znamená doužívat celé balení. Tak mi to doporučila má bývalá zubařka. Pokud by se užívalo denně pořád,hroží žloutnutí zubů,tak mi to bylo řečeno a nemám důvod nesouhlasit. Zubařku jsem měla výbornou,bohužel teď 12O km daleko.

Od: des*
Datum: 06.12.11 12:03

Nic vám nevnucuji,jen podotýkám že mne zuby nebolí,a mám je všechny.Nejsou ani žluté.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.12.11 12:00
avatar

Pravděpodobně se jedná o zánět dásně. Je třeba masírovat nateklé místo, aby se uvolnil hnis. Pomáhá vyplachovaní odvarem ze šalvěje, či heřmánku. Při čištění místo nešetřit -i přes bolest, aby se zánět uvolnil. Někdo na toto trpí často a na utišení bolesti zkuste brufen.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balbinka
Datum: 06.12.11 12:32

Moc vám děkuji za fundovanou odpověď,vyzkouším.

Datum: 06.12.11 18:40
avatar

Není zač, přeji,a se to brzy zlepší.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bruk600*
Datum: 06.12.11 12:03

Pro des - "nedostatek zubní hygieny"- to má v příručkách (které vydává Heger, aby mohl pacienta obvinit a zinkasovat) většina dentistů, ale sami pak přiznávají, že to až tak neplatí a je to velmi velmi idividuelní. Neznám zaručenou radu, ale už jsem se setkal stím, že včelí propolis ředěný vysokoprocentním akoholem pomáhal v ústech přímo zázračně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: des*
Datum: 06.12.11 12:21

Kdo neví naco je Corsodyl-

Co je CORSODYL a jak působí?

Corsodyl je vlastně řada třech přípravků pro ústní hygienu v podobě dvou typů ústní vody a gelu, které v různé míře obsahují chlorhexidin, což je chemická sloučenina s opravdu úžasnými vlastnostmi: Je velmi citlivá k našim ústům a přitom velmi nebezpečná pro všechny možné bakterie, plísně a viry. Dokáže snadno zahubit i tak nechvalně proslulé desperátní jedince, jakými jsou například Streptococcus mutans - úspěšný kazivec zubů z řad bakterií zubního plaku, Candida albicans - druh velmi vlezlé a odolné plísně, která ráda škodí v ústech a mnohé obávané viry (např. herpesviry způsobující tzv. opary, viry žloutenky typu B a dokonce viry HIV)! V současnosti je chlorhexidin nejlepší známou látkou vhodnou k důkladné dezinfekci ústní dutiny a k úspěšné léčbě různých onemocnění úst. Vzhledem k obsahu chlorhexidinu má tedy Corsodyl vynikající protiplakový efekt - mění škodlivý plak zamořený zhoubnými mikroorganismy v neškodný a velmi zpomaluje jeho opětovnou tvorbu na zubech očištěných kartáčkem. Chlorhexidin se totiž dokáže navázat na povrch tkání v ústech, kde vytvoří jakýsi mikrofilm. Molekuly chlorhexidinu se z povrchu ústní dutiny postupně uvolňují a bezprostřední dezinfekční účinek trvá 8 - 12 hodin po jeho aplikaci v ústech.
Proti mnoha účinným látkám, například antibiotikům, si zhoubné mikroorganismy postupně vytvářejí odolnost. Nikoliv však proti chlorhexidinu a to ani při jeho opakovaném a déletrvajícím používání!
Corsodyl mohou používat dospělí i děti, kteří jsou schopní vyplachovat si roztokem ústa a nepolykat jej (což může být problém například u malých dětí či rozsáhle ochrnutých osob). Náhodně požitý chlorhexidin je však z těla vylučován v nezměněné formě a určité obtíže může způsobit jen v nemocném či z různých důvodů přecitlivělém zažívacím traktu. Corsodyl je velmi bezpečný preparát - doporučuje se i těhotným a kojícím ženám, u nichž je hormonálně způsobený zánět dásní častým jevem.
Případné vedlejší účinky se v naprosté většině omezují jen na nevelké změny v zabarvení jazyka a zubů, které se většinou projevují při dlouhodobém a příliš častém používání přípravku nebo při překročení doporučeného dávkování. Tyto změny jsou však vždy jen přechodné a po vysazení přípravku zcela vymizí. V době používání přípravku se jim navíc můžeme úspěšně bránit důkladným čištěním zubů, dodržováním doporučených dávek při jeho aplikaci a omezením či vynecháním konzumace potravin a pochutin s obsahem výrazných barviv (káva, čaj, červené víno, tabák apod.). Přecitlivělost a alergické reakce na Corsodyl, respektive na jeho aktivní látku chlorhexidin, se vyskytují jen zřídka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vikyŽ
Datum: 06.12.11 13:58
avatar

Zuby v pořádku, ale je nateklá dáseň. *nevi*

Není to z nedostatku čištění zubů. Manžel i když už má dost křížků, nemá ještě ani jeden zub venku. Přesně jak se píše nahoře a radí, čistí si zuby, ne dvakrát denně. Zubaře máme paradentologa, který provádí i operace, tak že zuby má rengenované, jsou v pořádku i kořeny.Obdivuji se mu, co vše pro zuby dělá. Proč to píši? Pernamentně, to je, když si dá oříšky, nebo něco tvrdého se mu trochu poškodí dáseň u krčku zubů a dáseň mu opuchne. Když se to stalo poprvé, tak letěl k zubaři. Tam se nic nezjistilo, než, že má trochu odřenou dáseň u krčku. Nakonec vše vyřešila paní doktorka z ortopedie. Manžel dostal předepsán lék,Nimesil. Lék je na zánětlivé bolesti, rozpustí se ve skleničce vody. *palec*
Manžel nyní používá Nimesil, stačí jeden sáček rozpustit a otok je pryč. Nepoužívá někdo doma, nebo z rodiny Nimesil? Vyzkoušejte ho.
doplněno 06.12.11 14:00:

Každé tvrdé jídlo, může poškodit dáseň u krčku i když to není vidět. Třeba kůrka chleba. Bylo by dobré nekousat na té straně, kde je dáseň nateklá.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.12.11 16:12

Když mi rostly zuby moudrosti, tak to docela tlačilo a bolelo. Také jsem měl oteklou dáseň v tom místě. Kupodivu mi pomohl česnek. *palec*Vzal jsem stroužek a dal ho na to bolavé místo a skousl. Jak jsem ho tam drtil na zubech, tak asi ta šáva pomohla. Ovšem trochu to bolí a tečou s toho česneku až slzy. Druhý den to bylo lepší a pak jsem o něm nevěděl. Opravdu mi to zabralo. Nedělám si srandu. *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kecal
Datum: 06.12.11 16:13

Taky se mi to občas stává.Je to z toho,když se tlačí moc a často na kartáček při čištění zubů.Pak se dásen odchlípne a bolí to.Tak pár dní stačí při čištění to místo jen tak lehce přejet kartáčkem a moc netlačit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zima*
Datum: 06.12.11 20:44

Zkuste vyzkoušet Tantum Verde. Roste mi zub moudrosti a mám občas taky oteklé a podrážděné dásně. Teď jsem ho vyzkoušela poprve a docela to ty dásna umrtvuje a pomáhá proti zánětu. Pokud to není nic vážného po výplachu tímto roztokem by to mělo přejít.

http://www.medicomint.cz/node/307

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: dentistazrychliku
Datum: 07.12.11 17:26
Pokud je v dasni hnis, nariznout ziletkou ci propichnout jehlou a vymacknout. Neboli to, ucinek okamzity, dasen sroste behem chvilky. Opakovat dle potreby, vetsinou je do druheho dne po problemu.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: sharry*
Datum: 15.05.14 11:50

Radím sice nejspíš s křížkem po funuse, ale stejně přidám jeden svůj tip. Můj přítel má dlouhá leta problémy s paradentózou ( vzhledem k debatě výše - čistí zuby 3x denně a po každém větším jídle, 2x denně užívá ústní vody Listerine a jednu od lékaře přímo na paradentózu, užívá pravidelně i nit a mezizubní kartáčky, bohužel mají v rodině tuto věc dědičnou, jak řekl sám lékař ) a když mu oteče dáseň, radil mi, že pomáhá následující:

Rozpuste v teplé vodě sůl - voda nemá být vlažná, ale opravdu co nejteplejší zvládnete - a co to jde si tím vyplachujte tak, aby se voda dostala na postižené místo. Možná to bude nepříjemné, ale výsledek je takový, že se do druhého dne objeví bílý váček, který lze vymáčknout. Po vymáčknutí si hned ústa vydesinfikujte a v případě potřeby můžete postup opakovat. Urychlí to průběh zánětu a zatímco dřív se přítel trápil i měsíc, nyní má do dvou dnů pokoj. Nevím, jestli to zabere i na tento případ, ale snad by mohlo. Hlavně opatrně, a tu vodu při vyplachování nepolknete - teplá slaná voda by Vám mohla zvednout žaludek.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sharry*
Datum: 30.07.14 14:46

Ještě dodávám, že během posledního týdne jsem měla obdobný problém. Na jedné stoličce mám jednu nepovedenou plombu, která častokrát praskne a pak jsou s ní problémy. Na tomto místě mi otekla dáseň přesně tak, jak popisujete v dotazu. Skočila jsem si k zubaři, který mi opravil plombu, ale řekl, že v dásni je zánět a ten si mám prý vyléčit (?!). Jelikož mě od onoho místa bolela už celá levá strana pusy, rozhodla jsem se jednat. Zubař mi nic moc nepomohl, takže jsem vyrazila do lékárny a zakoupila Listerine ústní vodu, Tantum verde zubní pastu a 100% Tea tree olej. Ústní voda místo umrtvila a měla jsem pocit, že se místo dostatešně desinfikuje, olej jsem pořídila hlavně kvůli tomu, že dáseň skvěle znecitlivěl a já se tak mohla pohodlně najíst, nebo vyspat, ale chu je příšerná. Největší díl práce odvedla Tantum verde pasta, na které je přímo napsáno "na krvácení, záněty a bolesti dásní". Stačilo 3x vyčistit a bolest přestala, dáseň nekrvácí a vše vypadá ok. Raději ještě občas pastu použiji - čistě preventivně, ale opravdu chválím. To k tomu, co mně konkrétně zabralo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kukurice
Datum: 22.06.14 08:13

Propolis pomáhá zázračně-znám spousty přípravků v kapkách které výborně pomůže ...Zubní pasty s propolisem spíše předcházejí vzniku takovýchto zánětů- propolisu je ta málo.Tyto roztoky ale do týdne zapůsobí pokud si jimi ústa vyplachujete jedenkrát každý den.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.