Přírodní kolagen

Od: Datum: 06.02.13 20:59 odpovědí: 7 změna: 30.04.14 16:19

Vážení a milí rádcové marně přemýšlím nad tím co jedí vegetariáni ,aby je nepostihly problémy s klouby.Je všeobecně známé,že prírodní kolagen se získává s chrupavek a čeho tedy ještě... která náhražka je vhodná?A na co všechno je dobrý?Kdo by nechtěl být na stáří cool ,in...atd...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.02.13 22:18
Přírodní kolagen neni ani v živočišné formě lehce dostupný, poněvadž ho lidi tepelnou úpravou zničí . Vegetariáni ho kupodivu nepotřebují, protože nemají prekyselene tělo, tudíž nemají problémy s klouby, hypertenzi, stitnou žlázu atd atd
Ohodnoceno: 2x

Od: jardaslavonice*
Datum: 30.04.14 16:19

není na to mít 100%ní kollagen.a kde ho sehnat?podrobnosti na jardaslavonice@seznam.cz kde se dozvíte vše co vás zajímá.já ho piju takže mi pomáhá zevnitř v těle a kdo ještě chce zvenku, to taky pomáhá omladit pokožku nejen na obličeji.to máme dávno ověřeno.jinak co ho používám k pití je vhodný i po úrazech (zlomené zápěstí se mi hojilo mnohem lépe a rychleji až se sestry na rehabilitaci divily a doporučily mi ho pokračovat).dále je vhodný na klouby, na pleť, vrásky, to je jen na rychlo na co jsem si vzpomněl.ale pro případné zájemce mohu dopsat.

Ohodnoceno: 0x

Od: oldfor*
Datum: 06.02.13 23:10

Ahoj ptající se. :)

Tak jesti se v tom nezamotáš, tak tady máš pár věcí z Wikipedie:

Molekula kolagenu je tvořena hlavně aminokyselinami glycinem, prolinem, hydroxyprolinem a hydroxylysinem. Poslední dva vznikají posttranslační modifikací prolinu a lysinu za účasti kyseliny askorbové - vitaminu C.

Glycin, prolin není esenciální aminokyselina, to znamená, že tělo si je schopné syntetizovat potřebné množství samo bez nutnosti jeho výskytu v potravě.

Lysin je esenciální aminok. tedy se získává z potravy. Mrkni tady, kde se vyskytuje: http://cs.wikipedia.org/wiki/Lysin

Pokud jsi se do toho zamotala, tak věř, že co se týká kolagenu, stačí jíst vegetariánsky pestře a zdravě, dodržovat šetrné úpravy potravy a nepotřebuješ chroupat chrupavky. :)

Ohodnoceno: 2x

Od: jarmulina
Datum: 07.02.13 18:22

Fíjo oldforde moc díky trochu se mi z toho zamotala hlava *ee*, možná i něco jinýho , ale dobrý ještě si to tak 2x přečtu a snad to nějak vstřebám,doktorka nejsem!

Od: jarmulina
Datum: 07.02.13 18:34

Takže prosím může mi někdo odpovědět když mi běžní lidé nejsme vegetariáni tudíž míváme překyselený organismus stačí např. pít zelený čaj na vyrovnání PH nebo jak to řešit...

Datum: 07.02.13 19:01
Ja ti to řeknu asi takhle: mnoho lidí při pálení žáhy užívá sodu, ale to je ptakovina, stejně jako čaj, protože tim resis jen následky, ne příčinu překyselení. Takže je to ve stravě a pití. Žádné minerální vody, ale jen čistou vodu v dostatečném množství tj nad dva litry denně. Strava 80:20 ve prospěch zasadite . Tohle bude mít příznivý vliv nejen na tělo ale i peněženku.

Od: jardino555*
Datum: 07.02.13 18:27

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.