Práce řidiče

Od: Datum: 02.01.13 15:59 odpovědí: 8 změna: 02.01.13 19:40

Zdravím,

chtěl bych se zeptat - je mi 19 let a opravdu velice miluji řízení.

Baví mě to, jezdím dobře a rád bych se i tím živil, jaká všechna povolání lze jako řidič dělat?

Osobní řidič, řidič náklaďáku...?

Děkuji, D.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: daniell*
Datum: 02.01.13 16:06

Jsi mladý žádný střízlivý člověk tě neposadí do kabiny kamionu. pro začátek tě posadí za volant dodávky jako kurýr pro řízení kamionu potřebuješ doklady , řídičský průkaz na nákladní automobil ,skupina C+E , profesní průkaz , psychotesty , to je nejen složité zařizování ale taky velice finančně náročné , napřed tě posadí za volant staré rozvyklané prorezlé avie , ti co řídí ty moderní scanie , volva , many a další jsou lidi co mají odježděný neuvěřitelný počet kilometrů a také pěknou řádku let které jsou v řádech desítek cesta je to dlouhá se k tomu dostat ovšem stojí za to , řidiči do zahraničí mají nejen vysoké platy ale i obrovské vzpomínky znám jednoho byl už 30 x v paříži kdo se tímto může pochlubyt? *smich* já ti přeji ať ti tvůj sen výjde. Nejduležitější je praxe a ta je v tomto oboru nedostatkovým "zbožím" ;)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.01.13 16:07

Řízení můžeš milovat, ale praxi v tvém věku máš pramalou a svěřit ti náklaďák nebo osoby ...? Musíš mít praxi v řízení

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 02.01.13 17:11

Zásobování, rozvoz všeho možného (pošty, pizzy...), taxi (ale to je spíše podnikání), řidič autobusů, ať už mhd, linkových, nebo pronajímaných... Je toho moře. Ale rádci nade mnou mají pravdu, ze začátku a v tvém věku ti kamion nikdo nesvěří. Možná to pár let chce postupně projít od něčeho, co ti svěří, k zodpovědnějším a náročnějším místům. Pizzu už by tě asi rozvážet nechali ;)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: detoni
Datum: 02.01.13 17:24

A kde třeba takovou práci s dodávkou sehnat?
Všude hledají jen řidiče náklaďáků.

Díky

Datum: 02.01.13 18:42
avatar
Synovec 22let porad chtel řídit kamion. Se švagrem jsme mu to rozmlouvali, ale každý si to chce okusit. V jedné firmě mu slíbili, ze ho vemou bez praxe, ale musel si vyřídit profesí, digi kartu, doktora a pry na něj počkají. Nakonec ho stejne nevzali ale našel praci na 7.5 tunu, tak ho to celkem bavilo, byl pryč max jednu noc. Pak sehnal konecne na kamion, čtrnáct dni byl pryč, ctyri dny čekal nekde v Dánsku v přístavu na nakladku , nemel kam jit, toz jen seděl a čekal. Pak do něho při rozvozu vrazila ženská v Německu na dálnici, opět zdržení a aby toho nebylo málo, jeste se mu pokazil kamion, pul dne opravoval. Po návratu mu majitel řekl, ze čekání mu nezaplatí, diety prý uz jsou ve výplatě, toz mu řekl, ze uz nepřijde. Záleží na koho natrefis , diety většina soukromniku neplatí. A taky co z toho, když jedeš 50x do Paříže, stejne nic neuvidíš, necháš zboží nekde na kraji města ve velkoskladu a opět zpět na dálnici. Do centra se nepodivas ani náhodou, protoze ti majitel bude dvacetkrát denne volat, jaktoze stojíš, proc nejdeš, mas zpoždění atd atd a az te chytnou za nedodrzenou pauzu, tak od toho dá majitel ruce pryč a ty se nedoplatis . Známy nechal právě ve Francii 120tisic za nedodrzenou pauzu. Pokud te láká život poustevnika , klidne to zkus, ale mel bys byt dostatečně psychicky odolný.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: detoni
Datum: 02.01.13 19:08

To si bohužel uvědomuji, že práce řidiče kamionu je náročná.

Jak se třeba dostat k práci osobního šoféra? To by mě zajímalo...

Od: dexx®
Datum: 02.01.13 19:13
avatar

pro: stirecek - Člověče, já mám pocit jako by jste jezdil min. 20 let. *nevi*, mám pár let odježděno, ale diety mi dali všicni soukromníci, v Paříži jsem byl taky nesčetněkrát a měl jsem kolikrát času tolika, že jsem jí prolez dost. Majitel mě NIKDY nenutil jezdit přes AETR! Jestli jsem to někdy udělal, tak jedině proto abych to stihnul domů - ale sám na vlastní riziko. A jestli Váš známý zaplatil ve Francii za nedodrženou pauzu takovou pálku, dobře mu tak je to debil, protože zrovna kryšoti je to nejhorší v evropě.

Že se někde vysype kamion to se učitě stalo každýmu, je to jenom stroj, zkus si někde sehnat aby tě někdo vzal do dvojky na zácvik, některý firmy to dělaj.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.01.13 19:40
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.