Stella Lady, jak odstoupit

Od: Datum: 01.12.11 11:54 odpovědí: 15 změna: 03.04.14 04:27

Dobrý den,

minulý týden mi přišly do schárnky žiletky od společnosti Stella Lady, jak jsem na netu zjistila, jedná se o společnost, která nabízí své produkty "zdarma" po telefonu. Nechápala jsem, kde na mě přišli. Až pak z mé 9ti leté dcery vypadlo, že jí volala nějaká paní na mobil a nabízela jí je. Dcera ochotně nahlásila adresu...Tento balíček přišel na její jméno a zdarma nebyl, byla u něj složenka na částku 69,-. Hledala jsem na netu, jak je možné od smlouvy odstoupit, ale ve většině případů prý společnost nereaguje. Také je tam možnost odeslat balíček zpět i s odstoupením od smlouvy, jenže mám strach, aby to tím opravdu skončilo. Protože dle zkušeností jiných poškozených, společnost dál posílá balíčky do schránky a v případě, že neplatíte, pošle i dopis od vymahačské společnosti. Napadá mě jedině tam zavolat a argumentovat tím, že jim to schválila má nezletilá dcera? Problém je v tom, že to nemůžu nechat jen tak, protože tyto balíčky chodí zrovna do schránky, ne na poštu, takže si jej v podstatě převezmu vždycky...

Díky za Vaše rady

Uřičářová


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hankauk*
Datum: 01.12.11 12:08

Máte na to správný názor - nezletilá dcera. Balíček bych poslala zpátky s dopisem, aby vás, tedy dceru, vymazali ze své databáze, že si nepřejete dostávat žádné nabídky ani zboží. Navíc... neověřili si věk tazatele a pokud vím, nezletilý nemůže uzavřít žádnou smlouvu. Dopis bych poslala i zvlášť doporučeně, ať máte od obojího potvrzení. Také aby se nevymlouvali, že v balíčku žádný dopis nebyl.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 01.12.11 12:09

Už vidím,jak firma,která Vám zásilku poslala,argumentuje u soudu,že uzavřela telefonickou smlouvu s nezletilým dítětem a domáhá se peněz*smich*.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hankauk*
Datum: 01.12.11 12:29

Zajdo, to víš... .business je business. Dneska to zkouší všichni a různě. Holítka by prodali i miminu, kdyby umělo mluvit. Nebo babičce, která je nemohoucí a je ležák. Nad praktikami některých firem zůstává rozum stát. *bzum*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.12.11 12:50
avatar

Dcera žádnou smlouvu podle mne, neuzavřela, ani nemohla. Po tlf. jí někdo nabídl něco na zkoušku, řekl, že je to zdarma a holčina jim poskytla jen doručovací adresu. Neplaťte jim nic, zavolejte jim, že o zboží nemáte zájem a tlf. že patří Vaší nezletilé dceři a Vy jako její zákonný zástupce si přejete vysvětlení, kde na ní vzali číslo a jak se odvažují z nezletilých tahat údaje o bydlení, že je to nestoudné a pokud se to bude ještě někdy opakovat, nebudete to tolerovat a budete to řešit rázněji, než tak že jim nyní pouze zboží vrátíte. Nebojte se nic, dokud nebudete rázná, budou to posílat znovu a znovu. Tyhle produkty, rádoby zdarma jsou jen další vyčůraností jiných, jak prodat své zboží za jakoukoli cenu. Oni neprokáží, že si dcera něco objednala, naopak, musí prokázat, jak se dostali k číslu jejího tlf a kdo jim dal právo jej použít. Nejste to Vy, kdo má důvod se obávat.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: marciii
Datum: 01.12.11 13:52

Díky za Vaše rady.

Od: mustafa
Datum: 01.12.11 14:09

Ještě bych se dcerky zeptal, jestli náhodou někde na internetu nezadávala svůj telefon a poučil ji o možných následcích (teď sice ještě "o nic nejde", ale až ji bude 18 let, už za sebe bude zodpovědná sama).

Holt je doba taková, že o právech a povinnostech je třeba vzdělávat i žáky školou povinné, čím dříve si v hlavičce zafixuje, že k poskytování osobních údajů musí přistupovat opatrně, tím pro ni lépe.

Bylo by zajímavé zjistit, kde na telefon přišli, ale operátorka vám stejně nic neřekne (sama to vědět nebude, telefonní databáze nejspíš odkupují od jiných firem).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: trim
Datum: 01.12.11 20:35

Osobně bych zaplatil a zároveň jménem dcery zaslal doporučeně výpověď smlouvy spolu s odvoláním souhlasu ke zpracování osobních údajů. Všechny doklady si pečlivě uschoval. Na případné další zásilky bych nereagoval, a žiletky si nechával, nebo je vyhazoval.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mustafa
Datum: 01.12.11 21:02

Prosimvás, a proč byste platil? Dodavatel snad věděl, že dceři je 9 let.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: trim
Datum: 01.12.11 22:18

A vy myslíte, že devitileté dítě nemůže uzavřít smlouvu?

Zaplatil bych to také proto, že částka je opravdu pouze (plus mínus) cena poštovného a je to jednodušší než to posílat zpátky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mustafa
Datum: 01.12.11 22:23
Já tuto firmu Stella Lady neznám, a nevím, jaké má obchodní podmínky.
Ale - pokud má v obchodních podmínkách, že odběrem a uhrazením prvního vzorku se zavazuji k odběru dalších 12 kusů v příštích 12 měsících, pak na základě Vaší rady si paní pěkně zavaří.
Ale chce to si přečíst obchodní podmínky.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: lika*
Datum: 02.12.11 10:28

A přesně s tímhle ta firma počítá!*ee*

doplněno 02.12.11 10:31:

Že je to jednodušší zaplatit,než to posílat zpět.Proto to dávají do schránek se složenkou uvnitř,než na dobírku.*cert*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pravnik
Datum: 02.12.11 13:55

Upozorňuji, že i nezletilý může činit úkony (tedy i uzavírat smlouvu) úměrně svým znalostem, vědomostem a morálně-volním vlastnostem, slušně řečeno "dle svého rozumu". Kdyby nezletilý nemohl uzavřít žádnou smlouvu, nemohl by si ani koupit např. zmrzlinu, protože i v takovém případě uzavírá kupní smlouvu - sice nikoliv písemnou, ale tzv. konkludentním činem, tedy tak, že si vezme zboží a zaplatí je (což je princip koupě). Takže nedoporučuji žádné silácké řešení, ale jednání.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lika*
Datum: 02.12.11 10:26

Dobrý den.Já jsem si je teda nechala poslat osobně.Pak mi to chodilo jak řekli.Když už jsem je nechtěla,tak jsem tam zavolala,že už to nechci a poslední zásilku jsem poslala zpět.Od té doby zatím(musím zaklepat),nepřišlo nic..Pokud vím,tak důvod odřeknutí ani nijak nevyžadovali.Jen se paní zeptala,já jí řekla že už to prostě nechci a hotovo. Jen se nebojte tam zavolat.;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zruseni
Datum: 03.04.14 02:04

Já jsem právě dnes napsala jak email, tak se odhlásila na www, zavolat tam můžu taky, asi v případě, že od nich nedostanu potvrzující email.Doporučený dopis s doručenkou je taky řešení. Určitě napsat zákaznické číslo, raději i internetový kód.V každém případě pokud něco přijde, odesílám zpět, bohužel to bude stát peníze.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.04.14 04:27
avatar

Rozhodně nic neplatit. To totiž tyto společnosti považují za akceptaci pravidelné dodávky. Prostě balíček hned vraťte (v rámci 14tidenní lhůty) s příslušným dopisem, kde napíšte i to, že si nepřejete dostávat další nabídky a chcete aby vás vyřadili z databáze.

Zjímavý článek je na mesec.cz.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.