Výpomoc příbuzných při podnikání

Od: Datum: 02.01.13 12:53 odpovědí: 1 změna: 02.01.13 14:38

Ahoj,

mám dotaz, jak to teda je s tou pomocí příbuzných při podnikání? Děsí mě ty vysoké pokuty.

Ale, co když se za mnou staví některý příbuzný, mohu toho využít a na chvíli si odskočit (třeba něco vyřídit), může mezitím zůstat v obchodě a třeba i prodávat?

A co v případě nemoci? Zklátí mě třeba chřipka, na týden tam zaskočí někdo z rodiny. Nebudu mu platit žádnou mzdu, pouze mi pomůže, bez smlouvy. Jde to vůbec? Nebo musíme sepsat nějakou smlouvu? A jakou? Pracovní ne, když bych mu přece neplatil.

Díky za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 02.01.13 14:38

Zadarmo se podnikat nedá. Nehroďte to. 1. 1. 2013 sepište na všechny možné příbuzné (co by mohli vypomoci) dohodu o provedení práce a založte do šuplíku. Na tudo dohodu dotyčný může odporacovat 300 hodin za rok. V prosinci dohody uzavřete a pokud vás nachytají, tak mzdu za pár hodin vyplatíte. Jistě, že bude proplacen den, kdy vás nachytali. Pokud na vás nikdo nepřijde, dohody zničíte a další rok napíšete nové. Nemá se to, dělá se to.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.