Udělala jsem dobře? - přítel

Od: Datum: 06.02.13 20:20 odpovědí: 7 změna: 08.02.13 07:31

Ahoj, před 10 lety jsme se poznali s přítelem.Bydlíme od sebe 100 km. Byli jsme spolu 6 let, pak jsme se rozešli-on to navrhl první,já bych to udělala o několik týdnů později. První 2 roky po rozchodu jsme byli v ještě docela intenzivním kontaktu, poslední 2 roky už psal jen k narozeninám, svátku, Vánocům. A hlavně sliboval, např., že brzy napíše více a já se vždy načekala. K Vánocům 012 nenapsal. Dnes mi popřál opožděně k narozeninám a napsal trochu delší mail a v něm mi napsal něco málo ze svého soukromého života,..ale nevím jak by to bylo s jeho komunikací zase dále do budoucna-není to pružná,živá komunikace jako mezi přáteli, zkrátka je to poznamenané tím co bylo mezi námi dříve, a mně,když nevím co od něj kdy mohu čekat-zda a kdy zase napíše apod.,tak tato "komunikace" nevyhovuje, proto jsem mu za dnešní přáníčko poděkovala a mimo jiné i napsala SBOHEM - ať už mi nikdy nepíše,že ani já už mu psát nikdy v tomto životě nebudu,ani ho jinak kontaktovat.To sbohem myslím definitivně-opravdu na celý život. Na jednu stranu jsem si to takto už dlouho přála z důvodu této jeho komunikace,která mi nevyhovuje, mu napsat sbohem,ale na druhou je mi z toho teď nějak těžko,zda jsem udělala dobře. Třeba jsem mu měla jen poděkovat za přáníčko a nepsat mu sbohem,nebo jsem tím sbohem nic nezkazila a udělala jen dobře? Co prosím myslíte? Moc vám všem děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.02.13 20:26
avatar

Zdravím. Někdy je potřeba udělat razantní krok a tlustou čáru za minulostí. Nic si nevyčítejte, udělala jste jen to, co jste cítila a zřejmě musela udělat. Než se trápit, je to takto asi nejlepší. Myslím, že jste se rozhodla a zachovala správně.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 06.02.13 20:27
avatar

Jak sama píšete, není to pružná komunikace mezi přáteli. Je to tak trochu povinná komunikace mezi bývalými partnery, přičemž každý má svůj vlastní život. Osobně nějak nechápu, proč jste čekala, až Vám napíše - na tom jste se nijak nedomluvili a od něj to byla jen drobná slušnost.

Pokud Vás komunikace nijak netěšila a nepřinesla Vám nic dobrého a pěkného, je jedině dobře, že jste ji ukončila. Navzdory tomu, že Vám napsal něco málo ze života.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: oldfor*
Datum: 06.02.13 22:56

Souhlasím. Vypadá to, že to bylo spíš ze slušnosti.

A i sbohem navždy, se může vždy odvolat, když oba budete někdy cítit, že již neplatí... ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.02.13 08:43
avatar

Žádné sbohem není napořád. Akorát to jedno, když už člověk nežije. Takže i když jste mu dala najevo, že tedy psát nemá, tak to neznamená, že někdy v budoucnosti se zase někdy nepotkáte. Záleží, co od toho očekáváte. Co z toho máte, že čekáte, až napíše. Někdy je opravdu lépe se od toho druhého úplně odstřihnout, žádný kontakt, vůbec nic. Takto jako byste stále udržovala stejný stav a nepohnula se nikam dopředu. Nechte to už být. Máte-li se setkat, tak se stejně potkáte.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.02.13 10:45
avatar

Musíte si ujasnit, zda chcete občas o něm vědět, jak žije, mít o něm nějaké zprávy, či ho opravdu chcete vymazat ze svého života. Pokud chcete jít dál, a vždy Vás trochu bolí vzpomínka na něj a na prožitý čas s ním - to SBOHEM je namístě.

Málokdo dokáže po rozchodu po dlouhém spolužití udržet ryze kamarádský vztah. Já si občas vzpomenu na bývalého manžela a asi by mě zajímalo, jak žije, ale zároveň by mě to hrozně bolelo - i když už to je více jak 25 let, co jsme se rozvedli. Takže jsem přesvědčená, že je to lepší, když jsme to ukončili razantně a už se nevídáme, ani nijak spolu nekomunikujeme.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kopretina25*
Datum: 07.02.13 19:33

Ahoj, chápu Tě. Bylo to těžké rozhodnutí, ale muselo přijít. Je mi jasné, že jsi na pochybách. Ono se nedá jen tak zapomenout na člověka, se kterým si prožila kus života. A spojovalo vás mnoho dobrého i špatného jako v každém vztahu. Správně píšeš, že Ti tato komunikace nevyhovuje protože je nucená. A dělat něco z donucení se nevyplácí ani jedné z účastněných stran. Myslím si, že si udělala jen dobře protože si to tak cítila a tím sbohem si určitě nic nezkazila. Třeba si sám uvědomí, že psát ze jen slušnosti bývalé přítelkyni asi moc výzmanu nemá a čekat až on napíše, už vůbec ne. Prostě zvednout se, minulost hodit za hlavu a jít dál. Hodně štěstí v životě.*slunce*

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.02.13 07:31
avatar

Myslím, že jste dobře rozhodně udělala.

Pán se s Vámi rozešel, ale Vy jste to měla v úmyslu udělat také. Takže rozhodnutí bylo oboustranné a takový další vztah by nic kladného nepřinesl ani Vám, ani jemu. Je poněkud zvláštní, když si ještě 4 roky po rozchodu píšete a Vy vždy na ten jeho kontakt čekáte. Proč?

Trvalo to dlouho, ale to SBOHEM mi připadá od Vás rozumné. Mohla jste to udělat už dřív. Ze vztahu-nevztahu stejně nic dobrého nekouká a zbytečně jste promarnila 4 roky, kdy jste se mohla seznámit s jiným prima mužem.

Tak to dožeňte aspoň teď. Hodně štěstí a s tím, co bylo, si už hlavu nelámejte, to by se člověk musel zbláznit. Jaga.

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.