Proč se pašují peníze?

Od: Datum: 02.01.13 12:45 odpovědí: 3 změna: 02.01.13 14:19

Poraďte mi prosím co nejvíce důvodů proč se pašují (nebo pašovaly) peníze. ( Mám napsat vyprávění na debilní téma Muž pašoval peníze v dámském korzetu) díky moc:)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.01.13 12:52
avatar

No před revolucí se pašovaly peníze do zahraničí, protože se nesměly legálně vyvážet, resp. se mohla vyvážet jen určitá částka. Já jsem jela kdysi s kamarádkou na jeden den do Budapešti, a schovala jsem si do diáře za obal tisícovku. Když nás prohlíželi na hranicích, tu 1000 mi našli a vysadili mě před Budapeští z vlaku, sepsali se mnou zprávu, a teprve pak mě pustili. V Praze si mě pak pozvali na celní správu, a musela jsem to vysvětlovat. Samozřejmě jsem to "zatloukla", že jsem si ji vezla "na černo", tvrdila jsem, že jsem ji dostala od tatínka k narozeninám a zapomněla jsem na ni. Musela jsem zaplatit pokutu, myslím 500 Kč, a 500 (zbytek z té 1000 mi vrátili)...Do Budapešti jsem tenkrát dojela bez peněz... Takže to je vzpomínka, kterak jsem pašovala československé peníze do Maďarska...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: askmenow*
Datum: 02.01.13 13:45

První příspěvek je dobrý příklad ze života :)

I dnes se z některých zemí nesmí vyvážet jejich peníze, takže např. když odjíždíš jako turista zpátky z té země domů, správně by sis neměl nechat ani minci na památku, ale vše tam utratit/vyměnit zpátky na jinou měnu.

Myslím, že pokud nemáš téma nijak blíže určeno, a pokudd ti tahle probematika není známá, můžeš si vymyslet příběh úplně jinak... Například jak se muž vydával za chudé děvče, které se chtělo nechat zaměstnat tam a tam, ale ve skutečnosti to byl někdo s nějakým zvláštním úmyslem, kdo se tam jen potřeboval dostat, a byl to muž a tak si s sebou peníze bral tak, žes i jimi vycpal korzet, což mu aspoň zároveň zvětšilo prsa... Nebo tak. Popust uzdu fantazii.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.01.13 14:19
avatar

haha. To téma ale není debilní ani trochu, protože je o nefungující státní ekonomice.

Představ si, že bývaly časy, kdy nebylo možné docela obyčejně jít do směnárny a normálně si peníze vyměnit. Nebylo možné jít k nějaké přepážce v bance, tam položit pár tisíc korun a říct, že je chceš vyměnit za dolary, protože je potřebuješ na dovolenou. To prostě nešlo. Pak se samozřejmě hned objevili šmalináří a černý trh. V bance (když už ti tu zápaní měnu dali) jsi dostala dolar v kurzu 1:13 KČS. Na černém trhu se dal koupit v kurzu 1:25. No nekup to, když máš takový výběr, buď černý kurs na černém trhu nebo nic. Proto se valuty pašovaly. V různých zemích byly na černém trhu různé kurzy a tihle veksláci a šmelináři na těch rozdílech vždycky dokázali vydělat.

Přečti si knihu "Dnes se tomu směju" od Adiny Mandlové. To je ta známá prvorepubliková herečka. Ta se v ní přiznává, že taky komusi pomáhala pašovat peníze. Ale ne v korzetu. Korzet je slabota. Měla je stočené do ruličky, schované v prezervativu a uložené na místě, kam se žádný celník neodvážil nahlédnout. No kde to asi bylo?

Tak mnoho zdaru při psaní. *smich*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.