Inkasní společnosti

Od: odpovědí: 2 změna:

Ahoj, mám dotaz. Táta podniká v Německu a jedna česká firma mu dluží peníze. Jedná se o několik desítek tisíc. Napadlo ho předat pohledávku nějaké inkasní společnosti. Mně se to nezdá jako dobrý nápad, neboť jsem slyšela, že tyto společnosti nemají veskrze žádná práva. Navíc se to komplikuje tím, že se jedná o jiný stát. Myslíte, že je to dobrý nápad nebo je lepší postupovat jinak? Jaké má vůbec šance?

2 odpovědi na otázku

 

 


0x

Proč by to neměl být dobrý nápad? Existují inkasní společnosti, které operují v několika zemích a postupují si pohledávky či žádají sesterské společnosti v jiných zemích o pomoc. Pohledávku může tatínek buď odprodat nebo se s inkasní společností domluvit na odměně jako procentu z vymožené částky. Zkuste třeba Coface...?! Každopádně v každé společnosti vám řeknou, jaké máte šance a jaké jsou jejich podmínky. Otázkou pak tedy zůstává, zda chcete ev. dlužníka hnát k soudu nebo vymoci částku za úplatu?


No inkasni spolecnosti pohledavky neodkupujou, jen je vymahaj. Takze jakoby nemaji zadna prava, nebot se nejedna o jejich pohledavku. Jedine, co muzou je uhanet dluznika, tot vse.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]