Problémy při močení - je to normální?

Od: Datum: 24.11.11 09:50 odpovědí: 21 změna: 31.01.16 21:07

Zdravím, přijde mi dost blbé se tady na toto tak ptát.

občas se mi stává, že při močení nemám dostatečný proud moči, což není vždy zrovna příjemné a díky tomu nemůžu chodit na WC nikde jinde než doma.

Taky při domočení ještě musím jakoby zatnout nebo co to je, kdy ještě jakoby takový kousek moči domočím. A poslední dobou musím déle odkapávat. Občas se mi podaří něco domáčknout do trenek což není zrovna nic příjemnýho.

Nevím jak moc je či není to normální. Ani nevím jak dlouho to mám a zdá se mi to jako odjakživa , takže si myslím že to je samozřejmost.

Byl jsem na vyšetření u urologa s tím, že jsem nedávno byl za noc častěji na záchodě a taky neměl dostatečný proud moči. Ten udělal ultrazvuk a podíval se na moč a prý žádný zánět ani jiný problém. O tom domočování a že ten slabý proud moči mívám i jindy občas jsem se nezmiňovat, jelikož mi to přijde jako normální a už jsem si připadal jako hypochodr kterýmu nic není a pořád si něco vymýšlí.

Před rokem jsem byl u urologa s bolesti varlete a jeho zvětšením. Nevím co to bylo, nikdo nic neřekl ale asi nějaká epididymitida nebo tak něco.

Od té noci co jsem byl dvakrát na záchodě se cítím tak nějak divně a cítím tlak na hrudi a težší dýchání. Je fakt že jsem si dělal urologický čaj a může to být z toho. Taky jsem byl v tu dobu ve stresu, tak nevím jestli to může mít vliv. To dýchání může být spíše i ze strachu a obav, takže bych to moc nespojoval.

Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 24.11.11 09:54

Pokud vám zde neodpoví lékař ... změňte doktora. A co prostata, zkoušel?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: des*
Datum: 24.11.11 10:03

Váš dotaz měl začít-je mi -x-let atd.Potom se dá odhadnout,že je to zánět,možná i pohlavní choroba,potom prostata.Od 50let,by každý měl projít vyšetřením prostaty,na rakovinu.Čím dříve,tím líp.Na povolení stahu prostaty je Tamsulosin.Že vám doktor nic nedal,nejspíš jste mu neřekl všechno.Jděte za urologem co nejdříve.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jaj*
Datum: 24.11.11 10:11

20 let

Od: des*
Datum: 24.11.11 10:15

To je velmi brzy na nemoci,ale výjimka potvrzuje pravidlo.Jen urolog pomůže.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jaj*
Datum: 24.11.11 10:15

Ne, ale podle ultrazvuku je malá.

Datum: 24.11.11 10:41
avatar

Pokud jste takhle mladý, není to prostatou, nemáte infekci a nejste nějak obézní, může to být kde co Močový měchýř, páteř, kvasinky, rozvolněné svaly kolem pánve, RS, nedostatečnost svěrače... Každopádně když vás to tak obtěžuje, že máte zábrany chodit na wc mimo domov, je to jednoznačně nutné řešit. Člověk nerad mění doktora, ale pokud máte pocit, že to ten váš neřeší, udělejte to. Nebo ho ještě zkuste s tím, že si nejlépe sepište příznaky, ať to tam povíte opravdu všechno. Pokud jste mu řekl, že byl jeden noc menší problém, je jasné, že se tím moc nezabýval Určitě to ale řešte, řekněte si, že lepší strávit pár týdnů lítáním po doktorech, než dalších dvacet let lítáním výlučně na vlastní záchod ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jaj*
Datum: 24.11.11 11:12

S tím lítáním na vlastní záchod bych se ještě smířil a už jsem si zvykl, ale mám strach aby to nebylo něco vážnějšího a nezpůsobilo závažnější komplikace.

Přemýšlím, že bych šel k jinému lékaři, ale nevím jestli bude potřeba doporučení nebo ne. Jelikož to se mi moc nechce jít zase za doktorkou pro doporučení, když už jsem byl u jednoho urologa, to by mohlo vypadat že jsem nějaký hypochondr. Nejsem ale s tímto urologem moc spokojený a i jako člověk mi nesedí.

Taky ani sám nevím, jestli to není třeba problém psychického původu nebo ze stresu, takže ani nevím jestli to řešit.

P.S.: Co ten problém s domočováním pomocí zatnutí svalů nebo prostaty nebo co to je. Je to normální?

Od: viky®
Datum: 17.12.11 23:42
avatar

" Jaj" ...;)... Obětujte nějakou korunu. Najděte si v nemocnici Urologii a jděte přímo za Primařem. Záleží jen domluvě.

doplněno 17.12.11 23:47:

Manžel pije Magnesium / modrá láhev minerálka/, podle jeho slov, nestačí běhat, jak to z něj teče. Pijte přes den.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hankauk*
Datum: 24.11.11 12:40

Jaj, docela by mě zajímalo, jak to s tím WC přes den děláš? To jdeš ráno na záchod a pak až odpoledne, když přijdeš ze školy nebo z práce? To přes den nepiješ? Jestli nepiješ, tak dehydratuješ organismus a jestli celý den zadržuješ moč, tak tomu taky nepomáháš. Ledviny pláčou... *plac*S tou prostatou moc nesouhlasím. Můj kamarád rozhodně není padesátník, ani nikde poblíž a prostatu má potvrzenou lékařem.

Co bych zkoušela... při močení zadržovat a pouštět moč. Abys čůral přerušovaně. Pomáháš tak cvičit prostatu. A jestli na to neustále myslíš, tak si nepomůžeš. Prostě jdi na záchod a nepozoruj se.

Jak to máš, když jdeš třeba s kamarádama na pivo? Chodíš se během večera vymočit, nebo taky čekáš, až přijdeš domů? Rozhodně bych se snažila podporovat pitný režim a čůrat mimo domov. Zaznamenej si to někam do diáře, co a jak a za jakých okolností se šlo na WC a jaké bylo močení. Pak bych s tím šla za urologem. A pokud máš problém s varletem, měl ti udělat sono!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jaj*
Datum: 24.11.11 15:21

Momentálně pociťuji takové divné pocity jakoby někde za varlatama, nekde jakoby na té hrázi mezi konečníkem. Taky takový divný tlak někde v levém podbříšku. Jen už nevím jestli se mi to jen zdá jak na to pořád myslím, nebo je to fakt.

Mám podezření, že by to mohl být třeba nějaký zánět prostaty nebo tak něco, ale nevím jestli je to pravděpodobné. Nebo třeba překrvená prostata, který prý může být z dlouhodobého sezení, což by mohl být můj problém, jelikož já sedím prakticky celý den ať už ve škole nebo doma u pc. Ale nevím jestli by to mělo takové příznaky.

I když toto by ale asi taky bylo poznat z ultrazvuku nebo moči, takže nevím no.

Před cca 14 dněma jsem byl nachlazený, takže by to možná mohlo mít spojitost i když ty výše uvedené potíže s močením mám už delší dobu.

K tomu urologovi plánuji jít, ale podle toho jestli bude potřeba doporučení od doktorky, protože nerad bych zase za doktorkou, to už by vypadalo že jsem nějaký hypochondr, když už mi teď nic nezjistil z toho ultrazvuku ani moči.

Od: lui*
Datum: 24.11.11 22:18

Hanka Vám radí dobře. Pijete dost? To je základ. Zkuste pár dní vypít nejméně tři litry tekutiny. nejlepší je voda, ale to nikdo neumí, tak si vařte slabý čaj. Vydržte tři čtyři dny takhle pít, a uvidíte, co to s Vámi udělá. pitný režim je opravdu základ. Začněte s tím, nic neodkládejte, a během několika málo dnů, budete mít jasno, jestli je to nedostatek tekutin, nebo něco jiného. A nespoléhejte na nějaké: "já si myslím, že piju dost". Často si lidi sami sobě lžou. Tak se překonejte a jděte do toho.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jaj*
Datum: 25.11.11 13:09

Já už nevím co. Doktorka říkala, že přejít k jinému urologovi není možné jinak si ho budu muset zaplatit. Ale asi budu muset risknout zajít k tomu starému.

Dneska jsem si chtěl, no... je mi to trapné..., prostě masturbovat s tím, že kdyby to byla prostata, tak bych ji mohl pomoci. (je mi to sice trapné ale jinak to dělám tak jednou - dvakrát týdně) Prý to na to pomáhá. Jenže nějak to prostě nešlo a nic se nedělo. Dost jsem se vylekal, jelikož se to nikdy nestalo. Místo toho jsem se akorát pak vymočil a zčervenal konec předkožky nebo co to je.

Pociťuji nějaké divné pocity na hrázi, někde tam kde je asi prostata.

Možná je to ze stresu. Teď mám poslední dobou strašný strach a stres.

Plánuji zajít v pondělí k urologovi jestli se něco nezlepší. Ty problémy s odkapáváním by mohly s tím souviset. Teď už týden mám ty pocity občas jakoby třesavka (nevím jestli to není ze strachu), prapodivné teplo v hlavě, tlak na hrudi a obtížnější dýchání. Teď mám takový pocit, že se to trochu zlepšilo. Dělám si brusinkový čaj, často piju.

Už si připadám jako hypochondr a i doktorka se na mě tak divné dívá.

Od: venda1111
Datum: 17.12.11 23:34

A máte v pořádku prostatu? Tak může být jen zvětšená, nic závažného to není, ale bývá to hodně nepříjemné:( Spíš bych doporučovala dát si tak hrst brusinek třeba před spaním, hlavně teda pravidelně, každ ý den, nebo si z nich můžete udělat i odvar z čaje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lui*
Datum: 18.12.11 02:21

Jen takové malé upozornění. léčivé jsou pouze americké brusinky. Nikoliv naše.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jaj*
Datum: 18.12.11 07:42

Podle ultrazvuku břicha, který mi byl dělán kvůli vyšetření ledvin a močáku, je prý prostata malá.

I když nevím, jestli toto vyšetření stačí a dá se takto poznak problém s prostatou.

Kdyby to byl třeba zánět nebo tak, tak jestli by to bylo takto poznat?

Taky mi byla do moč.trubice strkána taková gumová hadička, prý jestli tam někde není nějaká překážka, ale šlo to dobře, takže tam prý nic není.

Mám zkusit ROWATINEX (kapky), ale není to nutné, jen jestli chci. Jen se dívám k čemu to je a jaké to může mít vedlejší učítky, tak nevím jestli do toho jít.

Popřípadě prý kontrola u neurologa. Nemyslím si, že by to mohlo být ale tímto. Na druhou stranu mě to děsí, nerad bych zjistil že mám v hlavě nějaký nádor, nebo co on léčí. Z tohoto mám trochu obavy.

Co se týče toho, že léčivé jsou poze americké brusinky, tak to je zajímavé. Díky za informaci. Pil jsem nějaký brusinkový čaj a jedl sušené brusinky, ale teď teda nevím, jestli je to vůbec k něčemu. Budu muset najít ty americké brusinky, pokud je v česku vůbec teda najdu.

Od: lui*
Datum: 18.12.11 11:16

Neurologa se nebojte. Pravděpodobně budete vyšetřen jestli nemáte skřípnutý nerv v bederní oblasti, v místě kde vystupuje z páteře. někteří nemocní s plotýnkami, možná už poznali, že i tyto obtíže mohou k tomu patřit. A taky to vyšetření přežili.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jaj*
Datum: 18.12.11 12:51

No moc si nemyslím, že by to mohlo být tímto. Že by mohl něco jako skřípnutý nerv způsobovat problémy s močením, to mi přijde divné.

Jinak jako vyšetření samotného se ani moc nebojím, co jsem četl, tak to nic není.

Moc ale nerozumím tomu, co neurolog vyšetřuje. Ani jsem dokonce do teď o žádných nervech v těle nevěděl.

Myslím totiž, že kdybych náhodou šel znovu k doktorce s tím, že problémy s močením přetrvávají, tak mě k neurologovi možná pošle, jelikož urolog mi to doporučil.

 

Od: viky®
Datum: 13.02.12 10:57
avatar

Jestli skutečně chcete vědět co vám je: Zaplatit si lékaře. Budete vyšetřen hned a důkladně, nepotřebujete žádná doporučení. Lékaři musíte říct vše, ne jen to, co vás zrovna trápí.

Jen můj názor
Ohodnoceno: 0x
 
Od: any*
Datum: 13.02.12 10:39

Dobrý den ,

a zkoušel jste bylinný produkt Tau? http://www.zdravicko.wbs.cz/OK-TAU-.html

Je určený právě na problémy s častým močením , problémy s prostatou atd. Pánové co ho vyzkoušeli jsou sním spokojeni a některé zachránil i od operace ...ale jelikož je to bylinkový produkt je třeba ho užívat dlouhodoběji ve zvýšené dávce ...až se to zlepší pak dávkování snižit a užívat ho jen preventivně. Doma tyto produkty také užíváme a nedáme na ně dopustit . Za rok a půl u nás nebyl nikdo nemocný a to je dávám i své 10 měsíční dcerce na posílení imunity. Takže je mohou i děti.Manžel měl zvýšenou kyselinu močovou v krvi ...tak´užívá produkt na odkyselení a hodnoty jdou zatím stále dolů ...opravdu u nás maximální spokojenost.

A podotýkám , že tyto produkty jsou bez vedlejších účinků a pokud berete nějaké léky tak nemusíte mít strach , protože ani neovlivňují účinky jiných léků.

Samozřejmě kdyby jste chtěl poradit nebo vědět více tak se na mě obraťte (vavrinova.anna@seznam.cz) , kdyby jste chtěl produkty vyzkoušet poradila bych Vám jak by jste si je mohl kupovat se slevou aby jste za ně nemusel dávat plnou cenu.

Přeji krásný den a hlavně hodně zdravíčka Anna

Ohodnoceno: 0x
 
Od: celiak*
Datum: 09.04.15 17:10

Dobrý den,

mám úplně stejné problémy jako vi, můžete mi prosím dát na Vás email, abychom si mohli radit navzájem?

Předem děkuji.

S pozdravem David

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepa113
Datum: 31.01.16 21:07

Dobrý den,

také já mám už asi půl roku totožný problém, vše do písmene souhlasí. Jediné co se podařilo zachytit, byla vyšší hodnota PSA = 2,4. Před několika lety jsem měl nějakých 0,7. Opakované kultivace z moče a krevní testy na různé pohlavně přenosné patogeny nic nenalezly. Vzhledem k tomu, že obtíže začaly 4 dny po pohlavním styku poměrně jasně infekcí močové trubice, kterou jsem velmi rychle odstranil pouhým urologickým čajem a UrovalForte, v prostatě to zřejmě přežilo a jednu chvíli bolelo i nadvarle. Pak všechny příznaky vymyzely a zůstaly je ty pocity, které popisuje atuor ohledně prostaty. Ta se přitom nějak významně nezvětšila. I když na rozdíl od něj, mírně větší je, to ale mohla být i předtím. Čistě náhodou jsem před třemi týdny dostal ATB Amoksiklav (jen na týden) a problémy zmizely (velikost prostaty se nezměnila, ale přestala bolet) a kleslo mi hned PSA na hodnotu 1,7. Týden po dorání ATB jsem opět na původním stavu. Jsem přesvědčený, že je to způsobené chronickým zánětem, jen se nedaří najít patogen a z toho důvodu mi lékaři další ATB dát nechtějí. Snažím se zatím alespoň vylepšovat imunitu, šetřím se, chodím brzo spát a dávám si několikrát denně krátkou teplou koupel, což příznaky docela slušně odbourává. A doufám že se s tím tělo vypořádá. Současně jsem si koupil laboratorní mikroskop, abych se podíval na moč, zda je pravda, že je bez patogenů. A byť v malém počtu, ale přece jen v každém vzorku vidím stále stejné dva kmeny bakterií, které se docela slušně rychle pohybují. Plánuju je naklnonovat a poslat do laborky k identifikaci a zjištění citlivosti. Když budu mít štěstí a bude to ono, snad se problému zbavím.

S pozdravem
Pepa

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.