Zrušení věcného břemena

Od: odpovědí: 16 změna:

Dostali jsme dům s babičkou která má věcné břemeno dožití. Dost nám ale komplikuje život a je na obtíž. Nevíte jak to udělat aby odešla do domova důchodců? Třeba ji vypínat elektřinu a vodu ale tak aby to nebylo nápadné?

16 odpovědí na otázku

 

 


2x
avatar kartaginec

JAN NERUDA: DĚDOVA MÍSA
V kamnech praská, dědek každou chvíli
svadlé ruce sobě zahřívá,
kolo vrčí, syn si s prací pílí,
nádobu si z dřeva vyrývá.
Kolečko si divnou píseň šumí,
vnoučeti se očka kmitají -
"Hele, co náš táta všecko umí,
jak mu tříšťky z rukou létají!
Dřevo ukradl jsi v panském lese -
komu děláš z něho koryto?
"Dědovi; - již se mu ruka třese,
nádobí už všechno rozbito."
"Nauč mne to!" - "Vida toho kluka,
nač by tvá to ruka uměla?!"
"Až se tobě třásti bude ruka,
koryto ti synek udělá!"
V kamnech praská, dědek shrben pláče,
svadlé ruce syn mu zulíbá,
kolo mlčí, vnouče kolem skáče -
"Táto, proč se kolo nehýbá?"
Knihy veršů (1968)

doplněno 16.11.11 13:58:

Jo jo, klasik věděl svoje.

 


0x

To nemyslíte vážně, že?! Každý věk má svá pro a proti. Moje babička je taky na zabití, ale to neznamená, že to udělám kvůli svému pohodlí, že? Asi vám nezbývá, než to respektovat.

 


0x
avatar bruno2

Zase jeden provokatér, který si myslí jak je vtipný.*cert*

 


0x
avatar kapkanadeje

Přeji babičce pevné zdraví a na vás rákosku!*cert*

doplněno 16.11.11 11:58:

Nechte babičku v klidu dožít. Dost možná, že i vy budete jednou někomu ,,na obtíž"...

 


0x

Rozumím, že máte rádi černý humor. A kdyby vás něco podobného skutečně potkalo, pak mám skvělou radu. Najděte si nějakou fasádu bytelného domu, odstupte o 15 m a pak se nejvyšší možnou rychlostí rozběhnete proti zdi a hlavou vší silou do ní udeřte. Takto postupujte opakovaně, dokud budete dýchat. Určitě vám to pomůže.

 


0x

zbavte ji svepravnosti a je klid, neni to tak slozite staci par uplatku

 


0x

Dobře se o ní starejte (vaření, úklid, nákupy), aby nemusela nic dělat a jen se povalovat v posteli. Do měsíce jí skolí zápal plic. A pokud ne, začněte jí podstrojovat (kafíčko se zákuskem, domácí slivovička, cigaretky) a dostane ji nějaká civizační nemoc.

 


0x

babičce přeji hodně dlouho pevného zdraví a Vám, aby toto řešili jednou Vaše děti a chtěli Vás dostat do domova důchodců.

 


0x

Jejda, jejda. Ale to věcné břemeno ta vaše babička u domu má právě proto, abyste ji do toho domova důchodců neposlali. To by se líbilo každému, získat dům, pokud možno bezpracně, a babičku vylifrovat pryč. Co nějaká rodinná sounáležitost? To vám nic neříká? Mít takové vnuky, jakými se jevíte vy, tak dům raději přenechám Spolku přátel žehu, Komunistické straně Čech a Moravy anebo Armádě spásy...

 


0x
avatar lidus

Pořiďte si vlastní dům. Chalupu máme s dědou na dožití, platíme všechny opravy, daně, pojistky a děda si žije svůj život a co my opravíme to to on stíhá pokazit. Přesto by mě nenapadlo vystěhovat ho. Naopak udělali jsme mu novou koupelnu a WC aby to měl pohodlné.

 


0x

Co si o Vás myslíme jste doufám pochopil z příspěvklů nade mnou... Ale k věci: Ještě, že byla babička tak prozíravá a nechala si věcné břemeno zřídit. V obecné rovině samozřejmě zrušit jde, věcné břemeno užívání se zřizuje v nějaké částce, takže by stačilo babičku vyplatit, kdyby s tímto souhlasila. Vypínáním elektřiny a vody si nepomůžete, mohla by žádat vrácení daru, což by u soudu mělo naději na úspěch. Další poněkud morbidní možností je to znesvéprávnění, jde to bohužel velmi jednoduše... Ale než se k výše uvedenému uchýlíte, zkuste se nad sebou zamyslet...

 


0x

Jste prase. Jinak to nelze nazvat.

 

takovejch lidi je a pulka radoby moralistu by udelala to same. takze co?

Mám nájemníky v baráku. To jsou cizí lidi. A přijďte se jich zeptat, jak jsou spokojený. Vím o čem mluvím, a trvám na tom, že to co popsal tazatel je prasárna.

 


0x

Ja myslim, ze tazatel napsal svou druhou polovinu dotazu spise s nadsazkou nez aby to mohl myslet vazne. Trochu svoji svizelnou situaci zlehcil... no ono se neni cemu divit. Otazka zruseni vecneho bremene neni vubec jednoducha. A verim tomu, ze tazate je tak trohu v koncich. Hledal jste uz na netu, v paragrafech, u pravnika, u notare vssechyn dostupne informace? Ja uz mam toto vsechno za sebou. Tak trochu intenzivne neintenzivne tento problem ja osobne resim jiz druhym rokem. Takze pokud to myslite vazne (nemyslim to vypinani elektriny) tak se ozvete. Muzu vam poskytnout informace, ktere za tu dobu mam. Lepsi asi bude pres email.

 


0x

Tazatel to myslí vážně. Existují i v dnešní době Supy. Věcné břemeno, ne, dům ano. Přeji vaši babičce, aby se dožila vysokého věku a vás přežila. Máme něco podobného v rodině. Máme dvě děti, dceru a syna. Oba mají rodiny, oba jsou zabezpečený. Domnívali jsme se, když děti mají své rodiny, byty, chaty, auta, tak že jsme jako rodiče z hoblíka. Nejsme. Jednoho dne přijela snacha se synem na návštěvu taková přepadovka s kytičkou. Po obědě přišla řeč na náš byt a chalupu, co s tím budeme dělat? Překvapilo nás to, Nic, co by jsme dělali? Používáme oba, jednou jsme doma, přes léto na chalupě. Měli by jste uvažovat o prodeji bytu, chalupu máte stejně celoročně obyvatelnou a je zbytečný držet tak velký byt. Syn má 14 letého syna, tak snacha by uvítala, kdyby se byt převedl na něj. Ptali jsme se proč? Byl by zajištěný. Dostaneme byt ještě po mých rodičích/ od snachy /, ten pak dostane mladší dcera, aby také byla zajištěna. Při námitce, že její rodiče jsou mladé, komentovala, to nevadí, stačí, když byt přepíši na holku. Odmítli jsme byt prodat ani chalupy se nechceme zbavit. Její rodiče se rozvedli a znova se každý našel partnera, byt se prodal a rozdělil majetek, snacha, jako jejich dcera, nedostala nic. Byla nepříčetná s tím bytem počítala pro dceru. Nyní s námi nemluví ani snacha a syn jen to nejnutnější, když ho chceme vidět, tak přijede sám s dětmi. Ponaučení: Majetek si nechat, nepřepisovat dům ani s břemenem, svi-ně jsou a budou i ve vlastní rodině.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]