Alergie- náušnice- stříbro nebo chirug.ocel?

Od: Datum: 02.01.13 10:14 odpovědí: 6 změna: 02.01.13 13:50

Dcerka ztratila zlatou náušnici a na nové nejsou peníze. Jenže na obyčejnou bižuterii má alergii. Myslíte, že by mohla být i na stříbro alergická? Je chirurgická ocel levnější než stříbro a kde se dá sehnat? Díky!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.01.13 10:25
avatar

Já musím nosit také pouze zlato, jsem na bižu alergická a to samé na stříbro. A kde sehnat chirurgickou ocel, to nevím...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.01.13 10:28
avatar

Chirurgická ocel je (jak již název naznačuje) zcela bezproblémová.Alergie na stříbro existue, i když není obvyklá, ale stříbro potřebuje údržbu a čištění, protože snadno oxiduje a černá.

Prodejců je nespočetně. http://www.google.cz/#hl=cs&source=hp&q=náušnice+ocel

Ohodnoceno: 2x
 
Od: amanda1979*
Datum: 02.01.13 10:34

Známá má taky plno alergií na takové věci, dokonce i na zlato. Ale ocel nosit může. Prodává se většinou i ve zlatnictvích nebo v obchůdkách, kde je bižuterie.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.01.13 10:43
avatar

Vyberte nejlíp zlato vždyť některé naušničky jsou za 1000kč a to vás jiný kov levněj nepříjde. Zkuste tu ocel nebo podstatně dražší titan ale cena není nízká. Sama se po každém kousku kovu osypu i obroučky brýlí musím mít titanové. Ještě mě napadlo, projděte zastavárny tam se někdy oběví zlaté naušnice nebo dokonce jen jedna a než našetříte na nové bude mít dcerka každou jinou.

doplněno 02.01.13 10:45:

http://www.stribrne-sperky-na…6-2-Nausnice-chirurgicka-ocel Nebo ve zboží je jich spousta.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.01.13 11:20
avatar

Přítelova matka má také alergii na stříbro, bižuterii a dokonce i chir. ocel, i titan. Kvůli tomu má umělou kyčel z nějakého šíleného materiálu, síleně drahého...

Na ty alergie na kovy lze testovat u lékaře, ale také bych šla do toho zlata, pokud víte, že dceři nic nedělá. Když koupíte stříbrné a taky jí nebudou sedět, budete mít vyhozené peníze a fakt na tom nevyděláte.

Pokud nejsou penízky, tak může dcera přece chodit nějakou dobu bez náušniček, a k narozeninám nebo k Vánocům pak může dostat nové...

doplněno 02.01.13 11:21:

Nebo pokud bude mít dcera narozeniny/svátek, oslovte babičky, příbuzné, aby Vám místo nošení hovadin radši stovku přispěli na nové náušničky...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 02.01.13 13:50

Kamarádky s alergiemi na kovy nosí obvykle šperky z chirurgické oceli.

V každém slušnějším obchodě s bižuterními komponenty (např. Rooya http://www.rooya.cz/, případně další) se dají koupit z chirurgické oceli háčky, takže si na ně s trochou zručnosti můžeš převěšet náušnice.

Hotové šperky z chirurgické oceli mají ve většině menších zlatnictví, v hodinářstvích, a v krámech se šperky a hodinkami, jako je např. Top Time http://www.toptime.cz/ (jsou v hodně obchodních centrech, na ocel často mají velké slevy).

doplněno 02.01.13 13:51:

Ovšem samozřejmě můžeš mít alergii na vše možné, někdo ani tu ocel nesnese... Musíš to prostě ozkoušet.

doplněno 02.01.13 13:54:

Zkuste se třeba zeptat známých, zda by vám někdo na den-dva nepůjčil stříbrné/ocelové náušničky, a uvidíte... Případně to můžete ozkoušet na tom, že někde koupíte jen ten háček, ten stojí pár korun, doma může běhat s ním a uvidíte, jak ouško reaguje, abyste nekupovali nesmysl.

Jinak myslím, že určitě může být nějakou dobu bez náušnic a svět se nezboří. Pokud se hodně bojíte, že ouško zaroste (což ale tak rychle nezaroste), občas jí nandejte na hodinku náušničku do jednoho a pak do druhého ouška.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.