Vyznání lásky kamarádce - jak na to

Od: Datum: 02.01.13 09:45 odpovědí: 16 změna: 07.01.13 09:12

Zdravím , rád bych se zde s Vámi podělil o svůj problém. Miluji svou kamarádku , což je naprosto běžná věc , trvá to už přes 8 let. Je to žena které si neskutečně vážím ,za vše co pro mne udělala, navíc je pro mně tou nejkrásnější na světě. Podnikáme spolu různé akce alespoň 1-2x do týdne , v podstatě celou dobu co se známe. Když byla zadaná naprosto nic sem neřešil a přál ji jen to nejlepší , bohužel však pro mně je už půl roku nezadaná a já opět jako již po několikáté vyvadím. Hloubku mého citu nedokážu vyjádřit ale jako každej správnej zamilovanej nedokážu myslet na něco jiného. Nejsem žádnej velkej lovec a moje ego bohužel též nestoupá k výšinám , nicméně snažím se s tím prát a začíná se mi dařit. Myslím si , že ke mne nechová tyto city , bohužel však asi mimoslovní komunikace jde mimo mne a jakákoliv její gesta v tomto ohledu stejně nedokážu vyhodnotit ve stavu v jakém se nacházím. Několikrát mi již řekla , že mně má velmi ráda a , že jsem super chlap , nicméně to bylo ve specifických situacích a nepřikládám tomu žádný velký význam. Kdysi jsem si stanovil datum, do kterého bych jí chtěl vyjádřit své city a ten čas se již blíží , kdybych to neudělal pravděpodobně bych si to jednou na smrtelný posteli vyčítal( i když kdo ví že?) Nemohu se však rozhodnout jakým způsobem jí to mám říci. Potřeboval bych radu od někoho kdo s tím má zkušenost ale spokojím se s kýmkoliv kdo vše vidí jinak než já. Nemyslím si , že nějaké okázelé vyznání lásky je na místě, na druhou stranu si nejsem jist, jestli při večeři otázka tipu Dokážes si mně představit jako svého partnera je ta vhodná.

Velice Vám děkuji za váš čas a jsem s pozdravem


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.01.13 09:57
avatar

Také zdravím. Dobrá večeře, sklenka vínka, odlehčený a nenucený hovor. Aby se to nepokazilo. Po večeři doprovod domů a tady bych klidně tu pravou chvíli viděla. Bez stresu a napětí klidně sdělit např. takto: Ty víš, že Tě mám rád a rád bych se Tě zeptal, zda by bylo možné náš vztah posunout za hranice našeho dosavadního přátelství? Myslím, že by nám to spolu klapalo, ale nechci na Tebe tlačit, ani jakkoliv nabourat náš dosavadní vztah. Co si o tom myslíš? Máš stejný pocit jako já, že bychom k sobě mohli patřit v budoucnu jako partneři?

Jinak ono se nedá nic připravovat předem. Až budete v dané situaci, hlavně nepropadejte panice. Vždyť nahlas vyslovíte jen to, co ona dávno sama tuší, nebojte se...Je to jen můj názor, Vám moc držím palce a přeji, ať vám to spolu vyjde.

doplněno 02.01.13 10:57:

Není zač.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: commonman*
Datum: 02.01.13 10:31

Děkuji za radu Vaše slova jsou velmi podobná těm nad kterýma jsem uvažoval.

Datum: 02.01.13 09:57
avatar

Pozvěte ji někam do vinárny,a při svíčkách ji řekněte, co k ní cítíte. Věta "Dokážeš si mě představit jako životního partnera" mi moc vhodná napřipadá, protože je moc nesmělá a jaksi nesebevědomá, hlavně je taková neosobní, rozumíte. Myslím, že především jí musíte říct o svých citech, a to by mělo zabrat.

Pokud Vám řekla, že jste super chlap, může to něco znamenat, ale také ne. Možná, že na Vaše vyslovení čeká, tak to neodkládejte. Nicméně pro jistotu počítejte s odmítnutím. A s tím, že Vám řekne, že Vás má ráda jen jako kamaráda.

Máte to "padesát na "padesát".

Držím palce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: commonman*
Datum: 02.01.13 10:34

Děkuji za odpověd a ano 50/50 je přeci celý život buď to tak bude nebo ne :) A rozhodně máte pravdu "Dokážeš si mě představit jako životního partnera je věta hodně nesmělá a nesebevědomá. Jenže člověk se nemění , až je mi to někdy trapné v 29 letech cítit takovýhle cit je to skutečně poprvé a moc si s tím nedokážu poradit.

Datum: 02.01.13 10:00
avatar

Tohle je zapeklitá věc. Když to nezkusíte, možná Vás to bude mrzet do konce života. Naopak, když to zkusíte, jsou tři možnosti.

1. Odmítne - Vy to budete akceptovat (což není jednoduché) a Váš vzájemný vztah zůstane, jaký je. Znova už to nezkoušejte!

2. Odmítne - vztah se zmnění, rozpadne se (spíš z její strany).

3. Přijme - pak není co řešit.

Pokud jde z její strany o vztah skutečně jen kamarádský, moc nepočítejte s alternativou 3. Pokud si doteď myslela, že jde i z Vaší strany "jen" o kamarádství, je pravděpodobnější varianta 2.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: commonman*
Datum: 02.01.13 10:29

Díky za radu , zapeklitej je celej život a možná se i bojím nejvíc možnosti 3 , ale to se uvidí co a jak bude. Ale skákat z mostu už nehodlám z toho jsem již vyrostl.

Děkuji za odpověd

Datum: 02.01.13 11:15
avatar

To máte pravdu, taky jsem byl kdysi vlastně rád, že následoval bod 1. Zůstali jsme kamarádi (už moc let). Společný život s ní jsem si vlastně ani moc nedovedl představit (i když jsem tenkrát moc chtěl) a tak mám aspoň výmluvu, že za to já nemůžu:D.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.01.13 10:07
avatar

No já nevím, ale co když si vaše kamarádka vašeho přátelství váží víc, než když byste byli i partneři a milenci? Nemáte strach, že by se to přátelství mohlo taky pokazit? Ale chápu, že vás to asi užírá. Když jste zamilovaný, máte růžové brýle, vše je krásné. Jenže, až byste byli partneři, tak v denním životě narazíte na spoustu věcí, které budete muset řešit, růžové brýle spadnou a zjistíte třebas, že když jste se jen kamarádili a vída-li se ne tak často, že to pro vás oba bylo přínosnější. No být tomu tak nemusí a ona může být opravdu ženou vašeho života. Tak jestli to chcete zkusit, napadá mě - poslat jí květiny z květinářství s donáškovou službou a na lísteček a napsat, co k ní cítíte. Je to jak z nějakého romantického filmu. Vy u toho nebudete a ona bude mít aspoň čas na rozmýšlení a na odpověď pro vás.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: commonman*
Datum: 02.01.13 10:28

Víte , jsem si velmi jist , že si velice váží našeho přátelství a ano strach , že se to pokazí tam samozřejmně je a jake .alej to asi řeší každý kdo se nachází v takovéto situaci. Růžové brýle mám rozhodně a s hodně tlustým sklem , nejsem si jist jak bych se s tím popral v případném vztahu a nevím jak by to fungovalo či ne. Víte ohledně Vašeho nápadu poslat jí kytku , ano je to dobrý nápad nicméně kytku už ode mne dostala vícekrát právě tak jak to píšete , vyznání přiloženo nebylo. Asi bych to tak i řešil nicméně nepřijde vám to jako slabost neříci jí to do očí? Mohu se ji na to optat při večeři s tím že odpověd mi dát nemusí do 1 minuty , ale třeba při další večeři.

Od: artemio2*
Datum: 02.01.13 11:12

Jsi zcela jistě rozumný,moudrý a citlivý muž.Dobrý kamarád a ona přítelkyně je za takové přátelství vděčná.Ale možná právě proto,že to nepřekročilo určité hranice.Na rozdíl od ostatních,kteří jistě dobře a uvážlivě radí si nejsem jist,je-li dobré řešení říci jí o tom,co k ní cítíš a kam bys chtěl váš vztah posunout.Je totiž možné,že po takovém rozhovoru už to takové přátelství nebude,třeba si váží právě toho,jak se k ní chováš.Mít rád a mít rád je rozdíl.Pokud to zkusíš,počítej s tím,že můžeš samozřejmě získat,ale také ztratit.Já na Tvém místě bych jí pozval třeba na víkendový pobyt do lázní,do hotelu,na dvoudenní výlet či jinam,kde budete mít čas i na své soukromí,kde bude pohoda,klid a běžné starosti zůstanou daleko a tam možná sama situace ukáže,je-li to přátelství,ze kterého může být i vztah,nebo budeš pro ní vždy jen kamarád.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: commonman*
Datum: 02.01.13 11:48

Velice díky , tento názor je mi hodně blízký a jsem si vědom toho co může nastat. Welness pobyt je super přemýšlím o něm jenže ejhle s ní si připadám jako bych měl rýmu.A ona už dávno není Mařenka.

Pepíček a Mařenka sedí na louce plné květin a pozorují kopulující pár kravičky a býčka. Mařenka se ptá Pepíčka,Pepíčku jak to ten býček pozná,že to kravička chce? Pepíček říká,víš Mařenko to je příroda, on to býček tak nějak vycítí. Mařenka na to . . .a ty máš ku*va rýmu,nebo co?

Datum: 02.01.13 11:30
avatar

Moje rada (jen moje rada): Řešit samozřejmě "zočí voči" (žádná SMS, mail, telefonát, či vzkaz přes kamaráda).Pohodová nálada (celkem jedno kde a kdy), v podstatě "mezi řečí" nezávazná a nevtíravá otázka: "myslíš, že můžem být něco víc, než kamarádi?" Vyžadovat jen jednoznačnou a jednoduchou odpověď (ano, ne, možná (ta poslední odpověď Vám ovšem moc nepomůže)) Když začne cokoliv vysvětlovat, tak jí zarazit a převést rozhovor na jiné, zcela nesouvisející téma. Zeptat se jen jednou! Už se k tomu nevracet. Pokud bude mít zájem, vrátí se k tomu po čase sama.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 02.01.13 14:43
avatar

Domnívám se, že si Vaše kamarádka váží Vašeho přátelství a kamarádství, ale že o posunutí vztahu jinam zájem nemá.

Skutečnost, že jste svou kamarádku o svých citech dosud neinformoval, neznamená, že o nich kamarádka neví (nevěřím tomu, že by signály za 8 let neprohlédla).

A pokud by k Vám chovala podobné city jako Vy k ní, už by to byla projevila.

doplněno 02.01.13 23:10:

Podle mne se zásadní priority moc nemění.

Samozřejmě se v různých obdobích života přikládá důležitost něčemu jinému, ale základní hodnoty a priority zůstávají.

Nevadí, že jste v posledních letech neprojevoval.

Já bych na Vašem místě vycházela z toho, co Vám vztah momentálně nabízí - kamarádství/přátelství.

Kdyby o Vás dívka měla zájem jako o partnera, poznal byste to.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: commonman*
Datum: 02.01.13 19:34

Děkuju za názor , o tom člověk taky uvažuje hodně často. Ale zajímalo by mne jestli si myslíte , že se na to po letech může dívat jinak. Přeci jen poslední 3-4 roky jsem se nijak neprojevoval , když měla partnera a láska k ní mně zasáhla, až teď ve chvíli kdy je sama. Myslím si že něco jiného je když sme se vídali ve 20 a něco jiného je teď po letech. Přeci jen priority se mění nebo ne?

Děkuji za Váš čas a odpověd a jsem s pozdravem

Od: rogalo*
Datum: 07.01.13 08:22

Pěkný den,

bych to tedy viděla trochu jinak... Pro vztah tam musí být nějaká ta chemie a jestli ji Vy cítíte, pak určitě i ona (jen je možná ji třeba trochu povzbudit). Čili za mě navrhuji: začít s ní trochu víc flirtovat, hodně flirtovat (v mezích slušnosti a inteligence - ta vám určitě nechybí) a občas nějaké malé překvápko (zjevit se zčistajasna pod balkonem...), halvně zvesela (né křečovitě). A trpělivost. A hlavně NÉ svíčky, sklípek a patetické kecy.

Tak snad! ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.01.13 09:12
avatar

Vyznání ano, ale nic si předem nenacvičovat jako ochotník, nechat tomu volný průběh a být spontánní.

Když tuhle pana Fischera připravovali američtí odborníci na jeho duel s panem Zemanem, vyznělo jeho chování křečovitě a nepřirozeně. Protože se choval a jednal tak, jak nebyl zvyklý, jak se to naučil, připravil si to. Ocitl se v situaci, ve které tzv. "nebyl doma" a každý to poznal.

A to by paní taky poznala. Nechat tomu prostě volný průběh. Třeba si zalyžovat /vím, teď to moc nejde/, po sjetí sjezdovky být dole maličko dřív, rozpřáhnout náruč, chytit ji až dojede a vykřiknout: To se nám to spolu krásně jezdí, myslíš, že by nám všechno to ostatní taky spolu tak pěkně šlo? A jako tečku třeba malé líbnutí.

Tak ať se podaří. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.