Pracák - sociálka

Od: ® odpovědí: 9 změna:

Dobrý den, mám dotaz, manželka má dospělou dceru z prvního manželství, ta je teď na pracáku a tam ji tvrdí aď ji živí rodiče, její vlastní otec už bohužel nežije a moje manželka tedy její matka má velice malý mesíční příjem a to 4500 kč, mohou na pracáku a na socialce posuzovat i můj plat?

9 odpovědí na otázku

 

 


2x

V dnešní době je možné naprosto všechno. I to, že politikové rozkradou ve státním rozpočtu kde co, i to, že naopak chudí nemají prostředky na obživu. Je jasné, že státní aparát chce ušetřit na lidech, kde může. Na druhou stranu - jak stará je dcera vaší manželky? Už si někdy vydělávala? A žije dcera ve společné domácnosti s vámi? Nezdá se mi, že by měl být posuzován i váš plat, nežijete-li všichni ve společné domácnosti. Ale jinak je to se sociálkou velice těžké, Znám případ, kdy rozvedené matce samoživotelce na sociálce řekli, že na žádné dávky nemá nárok, ať se obrátí na svého bývalého manžela, aby ji živil...

 


2x

Picmis, pokud s vámi dcera nebydlí, měla by sociálka posuzovat skutečný stav. Je jedno, jestli u vás má ještě trvalý pobyt. Pokud bydlí sama v jiném bytě, měli by k tomu přihlédnout. Pokud tam bydlí ještě s někým jiným, budou zřejmě posuzovat i jeho a jeho příjmy. Vy jste psal, že jí to řekli na úřadu práce. Ať se obrátí na sociální odbor na městském úřadu, tam by měli řešit tuto situaci, ne na úřadu práce. Tam až po novém roce. Zkuste napsat přešnější údaje. Kde a s kým bydlí. Poradím vám více.


Dcera bydlý sama v podnájmu u nás bydlet nechce a nědělalo by to ani dobrotu znáte to ona je nejchytřejší my nevíme očem mluvíme atd...*uf*.

Pokud bydlí sama v podnájnmu, pak není problém, aby dostala sociální dávku pomoci v hmotné nouzi - pokud nemá žádný příjem. Ať si zajde na městký úřad - sociální odbor a tam požádá o příspěvek na živobytí. S sebou ať vezme nájemní (podnájemní) smlouvu, doklady o zaplacení nájmu a jiných nákladů na bydlení - např. elektřina, plyn, vodné apod. Tady není podmínkou, že zde musí mit trvalý pobyt. Pouze pokud by si chtěla požádat o příspěvek na bydlení, musela by zde mít trvalý pobyt (ale pouze ona sama). O ten se žádá na úřadu práce - oddělení státní sociální podpory.

Musí mít Nájemní smlouvu, na Podnájemní se nechytá.

doplněno 13.11.11 20:50:

Na Příspěvek na bydlení určitě.

 


0x
avatar lujs

Pokud s váma bydlí ve společné domácnosti(trvalé bydliště) tak jo.

 


0x

Bohužel mohou, měli by však přihlédnout i ke skutečnosti, že se nejedná o vaše dítě a že vy vlasdtně živíte i její matku. Jak ovšem rozhodnou je teď obtížné říct.

 


Děkuji za odpovědi, dcera u nás nebydlí, ale je u nás hlášená takže je to jako kdyby u nás bydlela.

Ať si udělá trvalý bydliště tam kde bydlí a kdyby to nešlo tak na Městským(místním) úřadě.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]