Nezhoubný nádor varlete?

Od: odpovědí: 7 změna:

Přijde mi blbé tady tak o tom psát, ale co. Asi cca před rokem jsem byl u urologa s tím, že mám levé varle zvětšené a bolí mě (hlavně při sedání). Tan mi dal nějaké tabletky (aescin teva) a doporučil studené obklady a za nějakou dobu jsem šel na kontrolu a pak ještě jednu po delší době.

Při tom vyšetření mi ale zároveň zjistil bohužel nádor na varleti a po vyšetření ultrazvukem naštěstí řekl, že není zhoubný.

Teď nemám žádné problémy, nic mě nebolí a vše je OK. Jen na tom varleti pořád něco nahmatám. Poslední dobou přemýšlím co s tím? Ten nádor sám časem zmizne nebo tam zůstane? Pokud ničemu nevadí tak tam může být? Nebo je to vyšetření jen takové odbyté?

Je mi to sice trapné, ale prostě mám strach. Děkuji.

7 odpovědí na otázku

 

 


3x

No jo, obvyklá bolest českého zdravotnictví, že se málo vysvětluje. Občas se po těle dělají takové cysty, které se opravdu časem vstřebají samy. Nejspíš to bude i váš případ, když léčba proběhla takhle. Ale jestli vám to hlodá, neváhejte za doktorem zajít a nechat si udělat přednášku o tom, co vám vlastně je - nebo jít za jiným, pokud máte pochybnosti. Na to máte nárok a je to i rozumné. Neklid o zdraví zdraví nesvědčí


Mě spíše děsí, že ten nádor nebo co to je, tam stále je (po cca roku). Taky nevím jestli stačí na takové rozeznání pouze vyšetření ultrazvukem? A je divné že mi nebyla doporučená žádná pozdější kontrola. Ten doktor na to nic neříkal a když jsem mu říkal při tom vyšetření, že už jsem ty bolesti a podobné problémy měl před rokem taky a samo to zmizlo, tak řekl že se to někdy stává.

Já sám nevím jestli ty bolesti měli něco společného s tím nádorem nebo ne.

Problém je, že od doktora jsem nedostal žádné vysvětlení o co jde, co mi bylo atd., takže nic nevím. Je fakt že jsem se mohl trošku více poptávat, ale v tu chvíli mi to samotné vyšetření nebylo dost příjemné a byl jsem takový zmatený, že jsem byl rád když řekl že je vše OK a já mohl vypadnout.

 


2x
avatar suzymon

Dobrý Bože, okamžitě změň lékaře. Jak může pouhým ultrazvukem zjistit, že nádor není zhoubný? Nečekej, neptej se tady a jdi, ale opravdu jdi k nějakému specialistovi. Rozhodně to není v pořádku, tím spíše, že bolesti odeznívají a po čase se vrací. Co to je za idiota, který Tě víc jak rok neléčí. Nádor, jakýkoliv, je zrádná záležitost. A pak, když tedy ten debil zjistil, že se nemáš čeho bát, proč Ti nenavrhnul chirurgický zákrok? Jdi okamžitě od něho jinam a nečekej!

 


0x

Zase neplašit zbytečně, ony ty nádory vypadají ultrazvukem prostě jinak, podle druhu Nějakou vstřebávací cystičku by bylo samozřejmě zbytečné řezat.
Mám to u doktora taky tak - na místě mimoň a pak mi to začne šrotovat. Ale už jsem se naučila natvrdo si ty otázky napsat, když tam jdu, i když mi to vždycky připadalo poněkud... ale co, seznam na nákup si člověk taky píše ;) Prostě běžte, že tam něco pořád je je dobrá záminka, i když to nebolí. Možná už se vstřebal a zůstala tam jenom - nevím, jak se tomu správně říká, prostě ta tkáň zůstane pokrčená ) A otázky si napsat! ;)

 


OK. Pro jistotu tam teda asi skočím. Ono možná to je jen varikokela, hydrokela nebo tak něco a to možná pak šlo z toho ultrazvuku poznat, že nejde o zhoubný nádor. Skočím tam asi s tím, že se mi to pohmatu nějak nezdá a popřípadě se ještě poptám co to bylo a co bylo přesně na tom ultrazvuku. Alespoň budu mít jistotu a konečně klid v hlavě, jelikož takto mám pořád strach co to může být.

Ale mám obavy abych pak nevypadal jako nějaký paranoidní hypochondr, když mi třeba nic není a jen se mi to zdá...

Pokud nemáš žádné potíže, tak se na doktory vykašli. Aby vytáhli z pojišťovny body na peníze, tak Tě budou vyšetřovat až do aleluja. Při tom Tě tak zblbnou, že Tě to začne doopravdy bolet a poroste to. Pak Tě dostanou na operační sál a vytáhnou z VZP statisíce. Schválně si nech udělat výpis z VZP, kolik to Tvoje vyšetření stálo.

Tole nevidím jako úplně nejlepší nápad.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]