1x

Špatné spaní

Od: Datum: 01.01.13 20:43 odpovědí: 9 změna: 02.01.13 20:07

Mám špatné spaní odjakživa a teď, co jsem začala pracovat (sebrali si kus ID) a mám práci pouze noční je to ještě horší. Mezi dvěma nočníma, když přijedu domů, tak se nutím na spaní a samozdřejmě neusnu na povel a pak je to v noci hrozné. Léky na spaní žádné nemám a ani bych nechtěla. Brát je na pár hodin by bylo k ničemu. Vím, že na to není žádná pořádná rada, ale chtěla jsem se zeptat na to, abych aspoň ty tři volné dny kvalitně spala. Kdysi jsem slyšela, že nejlepší spaní je do půlnoci. Je to pravda?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.01.13 21:12

Zkoušela jste si před spaním něco číst, abyste se dřív unavila?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 02.01.13 08:07

No, mě ani nedělá problém usnout, spíš se několikrát budím. Při probuzení se mně ve vteřině přihlásí všechny problémy a je to*nevi*

Datum: 01.01.13 21:23

Ono je to do značné míry hodně individuální. Pokud jste v práci teprve začala, tak to chce jen trochu času, aby si tělo přivyklo. Výhodou je, že nestřídáte směny. Nicméně setkal jsem se i s lidmi, kteří to prostě nedali, dělat stálou noční. Doporučuje se používat co nejtemnější závěsy. Ráno se už moc necpat, nepít kávu - no vlastně stejně jako večer před spaním. Důležitý je i klid. Výhodou je malý dům. Nejhorší je, když se člověk pokouší usnout a zbytek paneláku vstává... Místo léků můžete zkusit nějaký uklidňující čaj, třeba meduňku. Co se týká víkendů, osobně mi vyhovovalo chodit spát spíš až později, třeba až ve jednu dvě ráno a nesnažit se to zas na ty tři dny otočit do normálu. Jak píšete, na to nějaká pořádná rada asi není, každý musí přijít na to co mu vyhovuje.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 02.01.13 20:00

No, já právě v noci mám dvě kafe, to druhé po půlnoci. Já ho prostě mít musím, protože nesmím usnout, to třetí jsem dělala, ale už jsem to zrušila z jednoho prostého důvodu. Bydlím dost daleko a to už má člověk co dělat s WC. Žádný léky brát nemíním, mám dost těch, které brát musím. S tím, že ve dnech volna nemám chodit brzy spát a to máte pravdu. Když jsem šla s tím, že to musím "dospat", tak jsem stejně neusnula. Díky za ohlas.

Od: hop®
Datum: 01.01.13 22:41

Kocourovec s avatarem pejska *palec**smich*

S tím spaním se tělo vyrovná samo, chce to čas. Když jsem po maturitě začal pracovat i na noční směny, chvíli mi trvalo, než se můj denní rytmus otočil a přizpůsobil. Netrvalo dlouho, a byl jsem schopen usnout vždy, když se uklidním a lehnu si, to mi naštěstí vydrželo dodnes.

A kvalitní spánek není o délce spánku ale o vydatnosti, někdy mnoho dní po sobě spím třeba 4 až 6 hodin denně, protože prostě padnu a spím, pak vstanu a v pohodě jdu dál. A pak mám volno, válím se tři dny v pelíšku a jsem nevyspalý a ještě k tomu rozlámaný...

Moje doporučení - necpěte do sebe zbytečnou chemii, tělo si pomůže samo, postupně si zvyknete...

Ohodnoceno: 3x

Od: dolphin*
Datum: 02.01.13 00:26

doporucuji levanduli (pytlík s bylinkou nebo polstář) při posteli

Ohodnoceno: 0x

Datum: 02.01.13 20:02

To zkusím, už mně něco podobného říkala mamka.Díky za radu.

Datum: 02.01.13 05:15

Pokud jsou problémy se spaním, je důležité se hlavně vyhýbat kofeinu, i silnému čaji.. Pokud si v noci na povzbuzení dáváte kávu nebo kolu, pak možná máte po práci problém. Já když mám problémy se spaním, tak si dávám kávu jen během dopoledne, a po čtvrté odpoledne už se zklidňuju, piju meduňku, heřmánek, různé uklidňující čajové směsi a dávám pozor, abych před spaním alespoň tři čtyři hodiny nejedla, především nic těžkého.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 02.01.13 20:07

Blbé spaní mám po mamce, taťka spí kdykoliv a kdekoliv a v noci se ani neprobudí, to má po něm švíca*kafe*Venku je škaredě, klidně to prospí a večer jdou spát, jakoby nic. Já si musím koupit nějaké ty čaje, jak o nich píšete.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.