Jak si vypočítat stravenky

Od: Datum: 23.11.12 17:58 odpovědí: 3 změna: 23.11.12 19:01

Dobrý den ráda bych se zeptala jak si mohu na vyplatě spočítat stravenky?Dostáváme stravenky v hodnotě 60,- zajímamě jak příjdu k výsledku děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 23.11.12 18:02

Nejspíše počet odpracovaných dnů x 60 Kč. Opačně též částku na výplatnici podělit 60...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.11.12 18:11
avatar

Ny výplatní pásce by to mělo být napsáno

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 23.11.12 19:01

Dobrý den.

Pokud zaměstnavatel poskytuje svým zaměstnancům stravenku, poskytuje ji obvykle tak, aby ji mohl daňově uplatnit jako svůj náklad výdaj. Zaměstnavatelé, kteří poskytují svým zaměstnancům stravenky, mají podle zákona o daních z příjmů možnost tento příspěvek na stravování uplatnit jako daňově uznatelný náklad výdaj až do výše 55 % ceny jednoho jídla, maximálně však do výše 70 % stravného při pracovní cestě trvající 5 až 12 hodin.

Podmínkou daňového uplatnění tohoto výdaje je ovšem současné splnění zákonem stanovených podmínek. Zaměstnanec musí být přítomen na pracovišti během stanovené pracovní směny po dobu alespoň 3 hodin, a zároveň mu v průběhu této směny nesmí vzniknout nárok na stravné při pracovní cestě. Není-li zaměstnanec přítomen na pracovišti, protože čerpá např. náhradní volno, podmínka pro poskytnutí příspěvku na stravování, potažmo stravenky, splněna není.

Dostanete tedy tolik stravenek, kolik odpracujete v měsíci směn, popř. jejich částí. Doplňuji, že poskytování finančního příspěvku na stravování není nároková složka, zaměstnavatel ji poskytuje dobrovolně. Jeho poivnností je pouze poskytnou Vám nejpozdějí po 6 odpracovaných hodinách přestávku.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.