Občanský prukaz, pas co a kolik se platí?

Od: Datum: 01.01.13 18:23 odpovědí: 6 změna: 02.01.13 16:09

Zdravim nemohu nikde dohledat co kolik se patí.

Jelikoz mi 10 teho konci obcanka jdu si ji zitra nechat udelat novou chci ji jiz s eletronickym chipem (podpisem) nevim zda se na to plati a co se vse vyplnuje?

Dale bych ten den si chtel nechat vyridit pas, take takovi jen nemohu nikde dohledat to kolik se co plati atd a ke vsemu co mam vzit sebou.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: buss®
Datum: 01.01.13 18:28

Najde se to v zákonu o správních poplatcích, nebo též na webu obce (s rozšířenou působností).

Ohodnoceno: 2x

Datum: 01.01.13 18:29
Ohodnoceno: 2x

Od: sazinek*
Datum: 01.01.13 18:46

a nahodou se to plati vse pred vydanim obcanskeho prukazu a pasu nebo se plati az potom co je to hotovo?

Datum: 02.01.13 15:00

Pas jsem řešil pár týdnů zpět (verzi na druhý den) platba stačila při vyzvednutí, což jsem žasnul.Na vesnici nebydlím...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.01.13 19:46

Za občanský průkaz se nepaltí nic - snad jen 50 Kč za fotku?

Co se týče pasu, tak nevím.

Datum: 02.01.13 16:09

Před Vánoci jsem se byla poptat na pas na městském úřadě. Překvapilo mě, jak je to snadné. Žádné fotky, žádné vyplňování tiskopisů. Přímo na Měst Ú Vás ZDARMA vyfotí, nic se nevyplňuje, hned se vše zanáší do počítače. I ta fotka. Takže žádný pytlíček se 4 vyzubenými fotografiemi, jak jsme byli zvyklí. K ověření stačí rodný list a občanka. Vyhotovení trvá měsíc. Stojí to 600 Kč.

Nejvíc mě zarazila ta fotka. Fotograf člověka urovnal, že to přece jen jakž takž vypadalo. Tady na Vás houkne úřednice, která s fotografováním příliš zkušeností nemá. A je hotovo. A´T vypadáte, jak vypadáte. Ale co se dá dělat. Vždyť to člověk na potkání neukazuje. Pas budu potřebovat až v srpnu, takže zatím ještě sbírám odvahu /k tomu focení/. Času mám zatím dost. Jaga.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.