Je žárlivost důkaz lásky?

Od: Datum: 01.01.13 16:38 odpovědí: 18 změna: 02.01.13 08:12

Ahoj :).Už delší dobu vnímám,že mám úplně jiný názor na žárlení( jako takové) na někoho samozřejmě.Většina mych přátel si myslí,že žárlivost znamená,že tomu druhýmu nevěříme a podezíráme ho z různych špatností.Já si zase myslím,že KDO ŽÁRLÍ TEN MILUJE(MÁ RÁD) a hotovo . To mi asi nikdy nikdo nevyvrátí.Ale kde je pravda? A co si o tom myslíte vy? Hodně mě to zajímá... :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.01.13 16:42

Žárlivost je nemoc ...

Nevím ,nikdy jsem nežárlila a svého muže miluji pořád - je to spíš o důvěře.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.01.13 16:43

Myslím, že tady vic než jinde platí - všeho s mírou. Trocha žárlivosti určitě není na škodu. Vyjadřuje zájem a starost a říká nám, že o nás někdo stojí. Ale když se to přehání, tak umí být žárlivost velmi ubližující.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ron*
Datum: 01.01.13 16:43

Ahoj.

Těžko budete žárlit na někoho, na kom Vám vůbec nezáleží. Samozřejmě, žárlivost jde ruku v ruce s láskou, což ovšem neznamená, že je to pěkná vlastnost. Pokud miluji, tak věřím. Vztah bez vzájemné důvěry většinou dlouho nevydrží. Žárlivost může snad někdy trochu potěšit, ten druhý vidí, že Vám na něm záleží. Ale je-li žárlivost opakovaná, až chorobná, je to k nevydržení.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ladaadal*
Datum: 01.01.13 16:43

Jak se říká: všeho s mírou. Mírná žárlivost samozřejmě je důkazem, že dotyčný k objektu něco cítí, ale nesmí se to přehánět.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.01.13 16:44
avatar
Život se žárlivcem je očistec a nemá s normálním žitím nic moc společnýho. Já bych to v žádným případě nebral.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.01.13 16:45
avatar

Zdravím. Žárlí ten, kdo má nízké sebevědomí a nevěří především sám sobě. Žárlivost za důkaz lásky nepovažuji. To je můj názor.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 01.01.13 16:45
avatar
Pokud jde o zarleni ve vztahu, tak ve zdrave mire je myslim dokonce zadouci, protoze to znamena, ze nam na tom druhem zalezi a nuti nas to neusnout na vavrinech - abychom nezleniveli a o vztah se neprestali starat s pocitem, ze toho druheho mame jisteho.. ;)
Na druhou stranu prehnane zarleni, zasahovani druhemu do soukromi jako je slideni v telefonu nebo e-mailu a pod..to uz je moc.. Takze zarlit, ale duverovat ;)
doplněno 01.01.13 17:13: Takze kdyz se napr.Vas protejsek ohledne po nejake slecne, ktera je evidentne hezka, neudela to s Vami vuuubec, ale vuuubec nic? Me osobne kdesi u hrudniku trosku zasimra a nuti me to na sobe pracovat tak, abych pro svuj protejsek byla stale atraktivni.. To je cele..
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.01.13 17:05
avatar

Žárlivost je nemoc, neexistuje "zdravá žárlivost".

Dát najevo, že nám na druhém záleží, bychom měli být schopni, aniž bychom tím vyjadřovali svou nesoběstačnost, nedostatečnost a pochyby o svých kvalitách.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: hm®
Datum: 01.01.13 16:50
avatar

Ano, kdo žárlí, ten miluje. Sebe.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.01.13 17:02
avatar

Snezenko, to je (bohužel často opakovaný) omyl/nesmysl!

Ten, kdo někoho miluje, ten svému partnerovi věří, a z ničeho jej nepodezírá.

Žárlivost není důkazem lásky, nýbrž pochybností o sobě sama.

doplněno 01.01.13 17:55:

Nut, žárlivost není důkazem zájmu o partnera, ale důkazem snahy partnera vlastnit, mít nad ním úplnou kontrolu...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nu*
Datum: 01.01.13 17:13

Žárlivost je důkazem zájmu, no a koho by netěšil zájem...zda jde také o lásku, to na dálku my co sem píšeme nepoznáme...

Kde je hranice zdravého zájmu a kdy jde o nemoc, to bude individuální, slušný a zdravý člověk nebude tomu druhému prohledávat kapsy, číst emaily nebo zprávy z mobilu nebo mu vyčítat když se ěnkde 15 minut zdrží...ale ruku na srdce, kolik lidí je dnes slušných?

Domnívám se že kolem nás převažují jedinci, kteří si z nepochopitelných důvodů myslí že jim ten druhý totálně patří...jde o nezralé osobnosti, a těch je dobré urychleně se zbavit...dát jim papaááááááááááááááá

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.01.13 18:33
avatar

Není

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.01.13 18:38
avatar

Žárlivost sice bývá průvodním jevem lásky, ale je důkazem vlastní nejistoty, sobectví a majetnictví.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jiru*
Datum: 01.01.13 22:16

Když se to nepřehání muže to vztahu pomoci,ale nic se nesmí přehanět.Pak je to spíš ke škodě

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 01.01.13 22:21
avatar

Žárlivost není důkaz lásky ani nedůvěry k tomu druhému. Žárlivost je projev nízkého sebevědomí (které se může projevovat tím, že si dotyčný hraje na mistra světa, ale ve skutečnosti je jeho sebedůvěra na bodu mrazu).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 01.01.13 22:30
avatar

Kdo nemiluje, ten nežárlí. To není pravda, protože nemusím milovat, mohu mít partnera jako majetek a pak žárlím na to, že někdo se na můj "majetek" třeba jen podívá...

Kdo žárlí ten nedůvěřuje. S tím bych asi souhlasil, pokud partnerovi naprosto věřím, nemám důvod k žárlivosti. Pak je ale otázka, jestli je dobré někomu takto důvěřovat - jestli si ten člověk takovou důvěru zaslouží...

Například - mám kamaráda, kterému věřím a který asi věří mně. nemáme důvod si lhát, možná si někdy něco neřeknem, ale to není lež. Ale na přímou otázku bývá přímá odpověď. Tohoto kamaráda si velmi vážím, a už mě ani nenapadne, že by mi mohl z nějakého důvodu lhát, myslím a věřím, že takový důvod není. Prostě máme nějak nastavena pravidla kamarádského vztahu. Nastavit podobná pravidla pro vztah partnerský není jednoduché, ale pokud se to podaří, je to celoživotní výhra! *palec*

Ohodnoceno: 2x
 
Od: lm®
Datum: 01.01.13 22:39
avatar

Dala jsem hopovi bodík,páč to napsal přesně.

Já jen dodám,že rčení " V žárlivosti je více sebelásky než lásky ." je pradivé.

Když Vy budete chtít svého prartnera podvést (nebo on Vás) ,udělá to ,i kdybyste ho přivázala a kouli na nohu mu (Vám) dali.Žárlivost spíše naopak i ve věrném člověku podněcuje myšlenku : když už mám mít scény,ať je proč! Takže pozor na to.

Kdyby bylo partnerovi jedno,že si vás na taneční zábavě odvede kamrád na 3h ven,něco není v pořádku ve Vašem vztahu,nebo-li jste mu lhostejná.Ale pokud udělá partner scénu např.kvůli sms k vánocům od kolegy,je to za hranicí rozumu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: guest*
Datum: 02.01.13 08:12

Já bych řekl, že vztah bez žárlení není v pořádku! V dnešní době myslím 100% důvěra neexistuje. Vždycky tam bude setinka, tisícínka pochybností, ale hlavně nemůžete věřit lidem v okolí svého partnera. Kdykoliv může přijít slabší chvilka a souhra náhod a jeden okamžik může změni vše... ať už je to alkohol, aktuální neshody s parntnerem v čemkoliv, pracovní večírek a nejlépe kombinace všech těchto možností... a navíc je to dnešní fenomén sociálních sítí kde je jednoduché navazovat kontakty, ať už s bývalými partnery či novými lidmi apod. a jedno domluvené "nevinné kafe" může opravdu vztah poznamentat. Nemusí to být vždy nevěra plánovaná a chtěná... Jsme jen lidi a to dle mého názoru 100% jistotu vyvrací. Tzn. můj názor je, že nežárlit není v pořádku - buď dotyčný co nežárlý dostateně nemiluje nebo nepříjmá realitu dnešní doby - ("má růžové brýle"). Na druhou stranu může žárlivost znamenat ve vztahu problém - když někdo žárlý má asi důvod, ví že nedělá nebo nefunguje vše na 100% a partner by mohl potkat někoho kdo mu těch "100%" dá...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.