Co po SŠ?

Od: Datum: 01.01.13 16:00 odpovědí: 9 změna: 01.01.13 20:56

Dobre odpoledne,

Jsem v maturitnim rocniku, na jare maturuji a tak premyslim co dal.

Chtel bych se zeptat, co vsechno muzu udelat (VŠ, práce, zahraničí..?)

Co si myslite vy? Vsichni mi rikaji, abych sel na VS, ale ja bych radeji pracoval a popr. si pri praci dodelal VS, nebo odjel do zahranici.

Diky za odpovedi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.01.13 16:02
avatar

Ahoj, nikdo ti tu neřekne, co je pro tebe nejlepší, to musíš vycítit ty sám.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.01.13 16:15
avatar

presne tak , bud chces jit dal a sprtat se , tak jdi na VS. Chces uvidet svet?! Tak jdi do zahranici /hlavne at umis dobre jazyk a nebojis se prace a nebude to lehke .../ ... chces vlastni byt? osamostatnit se? Zit se svoji holkou? Tak jdi do prace... co si vyberes je jen na tobe...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.01.13 16:18
avatar

Chápu Vás, jste na jakémsi "rozcestí", a teď nevíte, jakou cestou se vydat. Já osobně bych volila to zahraničí. A to proto, že když jsem byla ve Vašem věku, tak to nebylo možné... Nicméně to si musíte rozhodnout Vy sám. Vemte si papír a tužku, a napište si možnosti, které máte, a potom si vypište pod ně jejich výhody a nevýhody. To by Vám mělo pomoci při rozhodování...¨Moc Vám přejí, abyste se rozhodl tak, abyste byl spokojený... Jak se píše, štěstí je přeceňované, takže stačí spokojenost. I to je hodně, ne?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dunlop
Datum: 01.01.13 16:26

Diky za reakce,

nejradeji bych odjel do Nemecka, ale na vlastni pest asi tezko - tak jsem premyslel jit tady na VS a odjet tam v ramci programu erasmus... Ale to zase neni jistota.

I kdybych se rozhodl jit tady na VS, tak proboha kterou? :-O nenasel jsem ani jednu vyhovovujici krom par soukromych, to je ovsem moc penez.

Datum: 01.01.13 18:20
avatar

Jste-li na tom dobře s němčinou, můžete VŠ studovat v Německu (podmínkou je vedle přijímaček složit i zkoušku z němčiny).

I já bych doporučila zahraniční zkušenost. Naučíte se dobře jazyk a po návratu byste měl snáze najít další uplatnění.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.01.13 16:28
avatar

Na jaře maturuješ-ale kde,v jakém oboru či škole? To je také dost podstatné zda "děláš" gympl či třeba stavební či strojní průmku!Pkd "jn gympl tak se dp. jít dále ale pkd je oborná SŠ tak můžete jít "sbírat"zkušenosti a to jak doma tak i mimo českou hroudu!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dunlop
Datum: 01.01.13 17:43
Hotelovku, ale nerad bych zustal u oboru...
Datum: 01.01.13 20:42

Máš vpodstatě několik možností.

- Práce v zahraničí je dobrá volba. Je však nutné, abys alespoň trochu uměl cizí jazyk - je však pravda, že takto se jazyk naučíš nejlépe, což se Ti určitě může hodit, zvlášť po absolvování hotelové školy, i když, jak říkáš, v oboru zůstat nechceš, tak kdybys to časem třeba přehodnotil, ale i v ostatních povoláních bude znalost cizího jazyka vítána. Začátky v zahraničí jsou však krušné.

-Pokud chceš jít na vysokou školu, tak záleží, jaké máš známky, zda odmaturuješ. Můžeš jít i na nějakou mimo obor, zase až tak moc by to vadit nemělo, i když možná trochu v nevýhodě budeš. Záleží také na situaci rodiny, vysoká škola také stojí peníze, budeš další léta závislý na rodičích ap. Nicméně, vysoká škola se Ti v životě určitě neztratí.

- Pokud se na další studium necítíš, a chceš pracovat, více se osamostatnit apod., tak si vyber nějaké zaměstnání. Je otázkou, jestli ho v dnešní době nalezneš,také plat nemusí být vyhovující. Při práci si VŠ udělat můžeš, ale záleží na tom, jak to budeš zvládat.

Rozhodnutí je však na Tobě, přeji Ti, aby bylo moudré.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: qwe*
Datum: 01.01.13 20:56

Hlavně se rozhodni sám. Já jsem na VŠ nikdy nechtěl jít. Ke konci SŠ s tím, ale všichni počítali (učitelé i spolužáci). Já jsem chtěl, ale pracovat, nebo jsem zvažoval práci a dálkové studium. Bohužel jsem se nechal strhnout davem (řídil jsem se rčením: komu není rady, tomu není pomoci). Nastoupil jsem na VŠ. Téma oboru mě sice bavilo, ale to studium jsem nesnášel. Po jednom roce jsem se nechal vyhodit. Dobrovolný odchod bych asi doma nikdy nevysvětlil. Nyní pracuji a letos bych chtěl nastoupi na ono dálkové studium. Přesně tak jak jsem to měl v plánu a jak jsem to chtěl já.

Tak prosím neudělej tu samou chybu jako já. Rozhoduj se sám za tebe. Každý chce jen tvé dobro, tak si ho nenech nikým vzít.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.