Sleva na Daňi za manželku - výdělek do 68tis

Od: Datum: 11.11.12 17:31 odpovědí: 2 změna: 13.11.12 22:11

Zdravím, potřebujeme s manželkou poradit. Potřebujeme vědět, zda ji mohu uplatnit v daňovém přiznání za rok 2012. Chci se zeptat započitává se rodišovský příspěvek a státní podpora do celkového přijmu manželky? předem děkuji za rady


avatar
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 11.11.12 19:27
 

Dobrý den.

Do vlastního příjmu manželky se dle § 35ba zákona o dani z příjmu se nezahrnují dávky státní sociální podpory, dávky sociální péče, příspěvek na péči, sociální služby, dávky pomoci v hmotné nouzi, státní příspěvky na penzijní připojištění a stavební spoření, studijní stipendium a příjem z péče o blízkou nebo jinou osobu, rodičovský příspěvek.

Pokud má manželka jakýkoliv jiný příjem, musí být za kalendářní rok nižší než 68.000 hrubého. Do tohoto příjmu patří např. i peněžitá pomoc v mateřství. Někteří lidé si pletou peněžitou pomoc v mateřství s rodičovským příspěvkem, který se do tohoto příjmu nezahrnuje. Podmínkou je, že jste manželé po celý kalendářní rok. V případě sňatku během kalendářního roku 2012 si můžete odpočítat pouze poměrnou část slevy na manželku za měsíce, kdy jste byli už manželé. Ještě doplním, že u svého zaměstnavatele si o roční zúčtování musíte požádat do 15.2.2013. Podáváte-li daňové přiznání sám, máte čas do 31.3.2012.

doplněno 11.11.12 19:29:

Pro doplnění: podpora v nezaměstnanosti se do příjmu manželky započítává.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 13.11.12 22:11
 

děkuji to jsem přesně potřeboval vedět

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.