Jak najít práci, jak se připravit na pohovor

Od: Datum: 11.11.12 14:29 odpovědí: 6 změna: 12.11.12 04:27

Hledám si práci a zajímá mě, kde je nejlepší hledat. Taky jak se třeba chovat u pohovoru a tak. Máte nějaké zkušenosti a dobré rady?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.11.12 14:47

To je hodně obecně položená otázka. Záleží na spoustě věcí - především na tom, co můžete nabídnout Vy - tím myslím jazykovou vybavenost, počítačovou gramotnost, vzdělání, praxi, ŘP atd. Nepodstatné není ani to, jak daleko jste ochotna do práce dojíždět, či se za ní přestěhovat.

Samozřejmě, práci lze sehnat i s minimálním vzděláním a pod, ale podle toho se odvíjí i mzda, která nebude omračující. A kde sehnat? Určitě na netu, nabídky bývají i v tisku, možná i UP.

Od: pacourek*
Datum: 11.11.12 14:52

Nejlepší je prace.cz je tam popsano jak hledat praci ale taky jak jednat na pohovoru kolik peněz si říct a další užitečné rady

Ohodnoceno: 2x

Od: baruna*
Datum: 11.11.12 17:28

Díky už jsem tam koukala. Taky jsem si přečetla v časopise Moje psychologie článek o tom, jak vyjednávat při nástupu do práce. Tak snad to všechno zvládnu

Datum: 11.11.12 14:55

Možností je vícero. Hledat zaměstnání se dá např. prostřednictvím internetu, prostřednictvím známých, v personálních agenturách, v tisku, ve firmách, na veletrzích trhu práce, na úřadě práce. K tomu více info zde:

http://www.praceprokazdeho.cz/jak-najit-praci.html

Co se týče pohovoru, zjistěte si co nejvíce informací o firmě, ve které se budete o zaměstnání ucházet. Je důležité, jaký uděláte první dojem. Takže zvolit vhodné oblečení, chovat se uvolněně a přirozeně. Nedělat ze sebe to, co nejste. Neskákat do řeči, neunavovat dlouhým řečněním. Je důležité dát najevo, že se o firmu zajímáte a že máte opravdu zájem o to, získat zaměstnání právě u ní. Více info zde:

http://zivotopis-vzor.kulin.c…nani-jak-se-na-nej-pripravit/

Ohodnoceno: 3x

Od: olaf71*
Datum: 11.11.12 17:16

mám takové zkušenosti, že je potřeba se hlavně pohovoru zúčastnit. seděl jsem za stolem z té druhé strany a z deseti zájemců o zaměstnání mi na pohovor přišli po předchozí domluvě na určitý čas dva zájemci. nakonec byl jeden z nich dem... a druhý po přijetí bez omluvy nepřišel :-D

práce je,ale musí se v ní dělat a to je problém

Ohodnoceno: 2x

Od: luke237
Datum: 12.11.12 04:27

Tohle zni naprosto neuveritelne! Muzes napsat, o jakou praci slo? Vubec si nedovedu predstavit ten pomer 10:2 a nakonec neprijit do prace *ee*

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.